Зранку, після відбою тривоги

вихідні

Коли пишеш такий план, не знаєш, чи він спрацює, наприклад в п’ятницю Одеса серед біла дня знов зазнала ракетного удару. Незважаючи на те ми робимо, що можемо; а можемо ми багато. Але погода в нас теж не дуже, бо зараз оті містичні Кучки. То слідкуйте, будь ласочка, екскурсії і події на відкритому повітрі можуть і відмінятися. Це все, що я для вас нарила, але певна, що не все, що є в місті, — Марія Галіна, Одеса Дейлі.

Читати далі

KISFF, фарбренген та Мазепа

KISFF

Наприкінці квітня в Одесі багато подій, і якщо наші соколи втримають нам небо, всі вони відбудуться, дякую нашим титанам і всім, хто стоїть за те, щоб ми могли гуляти квітучим містом, — Марія Галіна, Одеса Дейлі.

Читати далі

«Донеччина – симфонія життя»

Світлана Білоусова

Музика донецьких композиторів у виконанні двох колективів прозвучить у Києві. Концерт «Донеччина – симфонія життя» вперше об’єднає оркестр «Ренесанс» Маріупольської камерної філармонії та камерний оркестр домристів «Лик домер». Подія відбудеться 17 квітня у Будинку архітектора. У цей день «Ренесанс» відзначає 35-річчя.

Читати далі

Письменниця, музикантка і акторка Леся Тишковська: «Вища ціль буд-якого мистецтва – перетворення свідомості…»

Леся Тишковська

Мені пощастило побачити Лесю Тишковську в Парижі, коли я як біженка після повномасштабного вторгнення російських агресорів і окупації Київщини поїхала на якийсь час до Франції. Я дуже вдячна Лесі за гостинність: нам було про що згадати: про наші зустрічі з 90-х років, про незалежні культурологічні часописи і альманахи, які тоді побачили світ на київській культурній мапі завдяки зусиллям письменників і філософів, які прагнули, щоб молоді незалежні українські письменники і культурологи мали можливість висловитися. Якраз навесні 2022-го року побачила світ книга оповідань письменниці «ДіалогІЯ» і Леся готувалася до її презентації в Парижі. 

Читати далі

Пішки Троїцькою 

Пішки Троїцькою

Колеги, некрасиві сусіди 10 квітня зробили для нас майже цілодобові нерви, ми їм ще подякуємо якомога, а поки що працюємо далі. Як завжди, четвер та п’ятниця не дуже насичені, багато хто гастролює багато де, але є куди піти і на що подивитися, — з нами Марія Галіна, Одеса Дейлі.

Читати далі

Пошук – це і є прогрес

«Смик»

Струнно-смичковий рейв «Смик» відбувся 30 березня у «Колайдері» на Кирилівській, 60. До події долучився ряд гуртів: інструментальні капели «ДваТри», «Баламути», «US Orchestra», «Собачий кайф», а також  Moris Ronin, Nestor і Symonenko – музиканти, які створюють і виконують електронну музику. На подію завітало понад 350 людей – не лише музиканти або ті, хто якось дотичний до традиційної  спільноти, – усі, кого цікавив фольклор.

Читати далі

Леся Гасиджак: «Тема Голодомору актуалізувалася»

Зерносховище

27 березня Рівненський академічний український музично-драматичний театр зіграв виставу «Зерносховище» (постановка Максима Голенка за пʼєсою Наталки Ворожбит) на сцені Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки.
Виставу я, Віка Федоріна, (Київ Дейлі) відвідала разом із директоркою Національного музею Голомору-геноциду Лесею Гасиджак. Після неї запитала в пані Лесі про її враження, про те, що ми про себе пам’ятаємо, чи вміємо ми пам’ятати, хто нас має цьому навчити, коли майже всі «наші» залишились в далекому 33-му.

Читати далі