Вперше з початку повномасштабного вторгнення відкрив для відвідувачів свої двері Одеський археологічний музей.
Звісно, колекціїсховані в надійному місці, як і в більшості музеїв, але сама подія варта уваги. Так саме, як і її привід, бо в стінах музею відбулося гасіння марки «Зміїний: острів, що боронять боги». Бо авжеж саме археологічний музей тісно пов’язаний зі Зміїним: в релізі пишуть, що саме тут навіть проводилися перші в Україні підводні розкопки. До речі саме тут колись було розташоване святилище Ахілла, який місцеві легенди перетворили на грізного бога-людожера.
Нам пропонують колекційний набор з 8 марок з зображеннями античних артефактів, знайдених на острові – це, до речі маркірує одеський регіон як дуже давно засвоєну землю повертаючи Причорномор’я до Великої Історії, і спростовує російські наративи про «пусту степ», де Катерина з фаворитами засновали місто,. Крім того, у наборі «можна побачити чудовий вид на острів Зміїний, знятий одеським фотографом Борисом Бухманом» (з релізу).
До речі все це, щиро кажучи, тільки тізер. Бо згодом (а саме вже 28 липня) ми зможемо побачити артефакти, знайдені на Зміїному, не тільки на марках, а й наживо. І це перший проект музею, починаючи з повномасштабного вторгнення!
Проєкт відбувається за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції, та за менторства Одеського національного художнього музею.
З бесіди з комунікаційною менеджеркою проєкта Катериною Харченко
- Одеський Археологічний музей в рамках виставки, яка відкривається тут двадцять восьмого липня, сьогодні гасив марку, присвячену визволенню Зміїного, власне, сам проект, сама виставка буде присвячена його античній історії, героїчній історії і сучасній історії визволення острову під час повномасштабного вторгнення. Це проект, який відбувається в рамках гранту за менторством Одеського Художнього музею, але функція ONFAM – це розказати, показати, навчити, а команда все робить сама. Так, команда – це співробітники Археологічного музею. Авжеж, УкрПошта теж приймає участь, але сама марка належить саме музею і весь добуток з її продажів піде на потреби музею…
Текст: Марія Галіна