Різдвяні ігри від Alter Ratio

Alter Ratio

Передріздвяне концертне життя у Києві традиційне і передбачуване: колядки, Штраус із вальсами та польками, «Лускунчик», «Лебедине озеро»… Це як незмінне меню новорічної ярмарки. У цій круговерті програма концерту вокального ансамблю Alter Ratio посідає місце осібне і виняткове. 

Про сам ансамбль ми вже писали писали. Не зайвим буде нагадати, що цей колектив – дійсно унікальне явище сучасного українського хорового виконавства. По-перше, вони розхитують і розширюють межі й стереотипи академічних вокальних практик, а по-друге – беруться за репертуар, який не співає у нас ніхто. Часто це твори, спеціально написані сучасними композиторами на замовлення Ольги Приходько, керівнички ансамблю. Наприклад, не так давно у столичній філармонії було презентовано двогодинну програму «Mariologia», цілком сформовану із творів, які були замовлені чотирьом українським композиторам. 

«Історії Різдва», нова програма Alter Ratio, – це музичні історії з різдвяним присмаком, розказані американським композитором Девідом Ленгом і українським композитором Святославом Луньовим. 

The little match girl passion для баса, альта, сопрано і тенора Ленга, за основу якої взято казку Андерсена «Дівчинка із сірниками», написано у жанрі страстей (від латинського passio – страждання). Тобто композитор надає стражданням маленької дівчинки християнського характеру. Тут не складно відчитати паралелі зі стражданнями Христа. Твір продовжує і по-своєму розвиває, можна сказати, канонічну тему страждань, якій присвячено чималий пласт партитур в світовій історії музики, від Карло Джезуальдо до Альбана Берга та Бели Бартока. Композиція Девіда Ленга із розряду must listen сучасної академічної музики;2008 року вона була відзначена Пулітцерівською премією, а відтак – і Grammy. 

The Noel Consort Луньова – це цикл обробок добре знаних європейських різдвяних пісень (carols) та гімнів. Втім, обробками це можна назвати умовно. Композитор змінює оригінальні твори (їхню тональність, гармонію тощо) часом до невпізнанності. Наприклад, знаменитий мотив Silent Night («Тиха ніч») у пропонованій інтерпретації звучить у мінорі, а не в мажорі, як ми звикли. Словом, гра «відгадай мелодію». 

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: концерт вокального ансамблю Alter Ratio з різдвяною програмою
  • Коли: 21 грудня, 19.00
  • Де: Дім «Майстер Клас», вул. Б. Хмельницького, 57 Б


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *