Поринути в дитинство в Аvantgarden gallery

«Дитинство»

У київському просторі сучасного мистецтва Avantgarden gallery продовжується виставка живопису «Дитинство»  Діани Рубан спільно з фотопроєктом Behind Blue Eyes. 

Діана Рубан — молода українська художниця-самоучка родом з Кременчуга. Мисткиня досліджує вплив спогадів з дитинства та знакових моментів на формування психо-емоційного стану, бажань та прагнень, які керуватимуть людьми в подальшому.

Behind Blue Eyes — благодійний фотопроєкт волонтерів Чернігівщини, у якому діти з деокупованих сіл України документують своє життя на плівку подарованих одноразових камер. Це, в першу чергу, цифрова історія, яка дає можливість познайомитися з персоналізованим світосприйняттям кожної дитини, побачити та почути її.

Відповідно до задуму організаторів, ідея поєднати ці два окремі проєкти лежить в експериментальній площині. Роботи Діани представляють дитяче сприйняття світу – унікальне, вільне, допитливе – та спонукають до роздумів про власне дитинство. Примітним елементом у назві кожної роботи є запитання, які художниця ставить глядачу. “Чи пам’ятаєте день, коли ви бігали босоніж по калюжам?” або “Які традиції з вашого дитинства ви продовжуєте зберігати та передавати своїм нащадкам?”. Окрім цього, на полотнах присутні вільні лінії від руки сина художниці, що поза глибоким контекстом додає відчуття простоти та невимушеності. 

Дитячі фотографії проєкту Behind Blue Eyes – це так само простір для вивільнення власного бажання документувати все, що і коли заманеться. Загальну концепцію експозиції організатори вдало доповнили елементами інтеракції: помалювати на стінах – без проблем, покататись на колесі – звісно! 

Виставковий проєкт «Дитинство», так чи інакше зворушливий та ностальгійний, піднімає складні питання перцепції світу зовнішніх подразників у будь-якому віці. Та водночас, мікроклімат всередині простору дає можливість насолодитися приємними спогадами та почути свою забуту внутрішню дитину хоча б на мить. 

Авторка тексту Інна Каленська, історикиня мистецтв, арт-менеджерка галереї Imagine Point

Виставка працює до 22 травня за адресою вул. Січових стрільців, 23А

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *