Я (Віка Федоріна) зараз виступлю в незвичній для себе ролі. Не як засновниця, авторка (тощо) КиївДейлі, а як керівниця медіатекою в бібліотеці Лесі Українки, Відділ мистецтв. Я (себто, Київ Дейлі та я) будемо проводити в відділі мистецтв концерти, всі концерти матиме загальну назву «Майстерня звуку», але будуть послідовно і відповідально дуже різни. Електроакустичні, фольклорні, джазові… класична (і авангардова) музика буде також, згодом. Головна людина першого циклу — відома композиторка, українська королева електроакустики Алла Загайкевич. Її розповідь про те, яким буде її цикл.
Про назву уточню — «Електроакустична лабораторія, київський контекст» — чому саме «Лабораторія», і що мається на увазі, коли ми говоримо «Київський контекст»
— Загальна назва річного циклу подій — «Електроакустична лабораторія 23-24». Назва першої події – «Електроакустична музика – київський контекст». Слово «Лабораторія» означає, що у нас буде творча, освітня та дослідницька складова.
Му розраховуємо на участь в нашій електроакустичній лабораторії студентів, молодих композиторів, саунд-артистів, і, власне — зацікавленої аудиторії.
Перша подія буде мати формат «лекції – концерту». і буде присвячена київським постатям української електроакустичної музики, київській студії електроакустичній музиці (створена 1997 р. в Київській консерваторії), київським проєктам EM-VISIA тс Електроакустика.
Звісно, буде багато музики.
Ти зазначила себе як модераторку концерту — хто буде грати?
— На першій зустрічі переважно будемо слухати фіксовані записи електроакустичної музики.
Отже, виконвцем творів буду я. Однак в наступні зустрічі зустрінемося з дуже різними виконавцями , напримками та технологіями електроакустичної музики.
Як ти бачиш розвиток цього циклу — що дізнаються слухачі, яки відвідають всі частини «Лабораторії»?
— З 1997 року я викладала в Національній музичній академії, в нашій Студії електроакустичної музики. Тому будемо вважати, що певної мірою Електроакустична лабораторія буде сфокусована на сучасному баченні предмету електроакустичної музики. Хочеться привернути увагу до цього напрямку сучасної академічної музики та глибше занурити слухача в її технологічні та естетичні контексти.
Тож, чекаємо на вас на концерті-лекції-розмові 13 вересня, о 18:00, Відділ мистецтв Бібліотеки Лесі Українки, вул. Велика Житомирська, 4