Музей Орсе, Віденська Опера та Центр мистецтв королеви Софії — що відвідати та побачити в європейських містах у грудні.
Париж
- 26 листопада — 1 березня 2020 року
- Музей Орсе
- Жоріс-Карл Гюїсманс
Виставка присвячена письменнку та арт-критику Жорісу-Карлу Гюїсмансовi. Він був прихильником імпресіоністів. Його найвідоміша критична праця – «Сучасне мистецтво». Зокрема він був прихильником творчості Дега, Моне, Рафееллі, Піззаро. Виставка поверне нас в момент в європейському мистецтві природознавчого поступу в 1870-х, декадентського руху 1880-1890-х років і розкриє постаті письменників, які були причетні до цього.
Екс-ан-Прованс
- 8 листопада – 22 березня
- Художній центр Hôtel de Caumont
- Виставка японської культури
150 друкованих матеріалів укійо-е періоду Едо (1600-1867 роки). Період характерний для японського живопису відмовою від іноземного впливу і зв’язком з мистецтвом предків. Мистецтвознавці вважають, що це вплинуло на японські анімаційні фільми. Також на виставці будуть роботи Хокусая, Хірошиге, Хоккей та Гакутей. У Hôtel de Caumont можна буде переглянути кімано та інші антикварні речі.
Відень
- 8 грудня
- Віденська Опера
- Опера «Орландо»
За 150 років існування Віденської державної опери не було опери, яку написала жінка. Ольга Нойвіріт написала оперу за мотивом роману Вірджинії Вульф «Орландо». Нойвірт написав лібрето разом з драматургом Кетрін Філло, британський режисер Полі Грехем відповідає за постановку постановки, а в спектаклях будуть представлені костюми, створені Реї Кавакубо, засновницею бренду Comme des Garçons.
Берлін
- 30 листопада
- Берлінський Фонд Хельмута Ньютона
- Body Performance
З 30 листопада в берлінському Фонді німецько-австралійського фотографа Хельмута Ньютона відкриють виставку, присвячену фотографії, перфомансу та танцю. Зокрема на виставці будуть роботи Ньютона, де зображені танцюристки трупи Балету Монте-Карло. Проект покаже як фотографія розвивалась під впливом сценічних мистецтв.
Прага
- 12 грудня — 12 січня
- Нова будівля Національного музею
- «Увійти в театр»
Виставка продемонструє історичний розвиток театрального мистецтва. Для того, щоб розкрити реальну картину театрального мистецтва на чеських землях середини ХVII століття і до середини ХХ. Серед експонатів будуть сценічні костюми, фотографії, реквізити, картини. Окрім історії класичних театрів на виставці можна буде побачити експонати міжвоєнних авангардних театрів.
Будапешт
- 20 грудня
- Базиліка Святого Стефана
- Гендель «Месія»
Ораторія «Месія» важливий музичний твір у творчості Генделя. Вперше цей твір захопив англійського короля Джорджа ІІ. Традиційну різдвяну композицію виконають 20 грудня.
Мадрид
- 22 листопада — 23 березня 2020 року
- Центр мистецтв королеви Софії
- Сея Стойка «Це трапилося»
Виставка австрійсько-романської художниці Сеї Стойки. Її родина зазнала переслідувань під час Другої Світової війни, частина родичів загинули в концтаборах. Вона малювала на папері олією та акрилом. Її стилю притаманне використання, якравих кольорів та різких ліній. Її роботи присвячені Голокосту мають символічні мотиву огорожі і колючого дроту та птахів.
Текст: Анна Кириченко