Вiд Гюїсманса до Сеї Стойки

Гюїсманс

Музей Орсе, Віденська Опера та Центр мистецтв королеви Софії — що відвідати та побачити в європейських містах у грудні. 

Париж
  • 26 листопада — 1 березня 2020 року 
  • Музей Орсе
  • Жоріс-Карл Гюїсманс

Виставка присвячена письменнку та арт-критику Жорісу-Карлу Гюїсмансовi. Він був прихильником імпресіоністів. Його найвідоміша критична праця – «Сучасне мистецтво».  Зокрема він був прихильником творчості Дега, Моне, Рафееллі, Піззаро.  Виставка поверне нас в момент в європейському мистецтві природознавчого поступу в 1870-х, декадентського руху 1880-1890-х років і розкриє постаті письменників, які були причетні до цього. 

Екс-ан-Прованс 
  • 8 листопада – 22 березня 
  • Художній центр  Hôtel de Caumont
  • Виставка японської культури  

150 друкованих матеріалів укійо-е періоду Едо (1600-1867 роки). Період характерний для японського живопису відмовою від іноземного впливу і зв’язком з мистецтвом предків. Мистецтвознавці вважають, що це вплинуло на японські анімаційні фільми. Також на виставці будуть роботи Хокусая, Хірошиге, Хоккей та Гакутей. У Hôtel de Caumont можна буде переглянути кімано та інші антикварні речі. 

Відень

За 150 років існування Віденської державної опери не було опери, яку написала жінка. Ольга Нойвіріт написала оперу за мотивом роману Вірджинії Вульф «Орландо». Нойвірт написав лібрето разом з драматургом Кетрін Філло, британський режисер Полі Грехем відповідає за постановку постановки, а в спектаклях будуть представлені костюми, створені Реї Кавакубо, засновницею бренду Comme des Garçons.

Берлін 
Гюїсманс

З 30 листопада в берлінському Фонді німецько-австралійського фотографа Хельмута Ньютона відкриють виставку, присвячену фотографії, перфомансу та танцю. Зокрема на виставці будуть роботи Ньютона, де зображені танцюристки трупи Балету Монте-Карло. Проект покаже як фотографія розвивалась під впливом сценічних мистецтв. 

Прага 
Гюїсманс

Виставка продемонструє історичний розвиток театрального мистецтва. Для того, щоб розкрити реальну картину театрального мистецтва на чеських землях середини ХVII століття і до середини ХХ. Серед експонатів будуть сценічні костюми, фотографії, реквізити, картини.  Окрім історії класичних театрів на виставці можна буде побачити експонати міжвоєнних авангардних театрів. 

Будапешт 

Ораторія «Месія» важливий музичний твір у творчості Генделя. Вперше цей твір захопив англійського короля Джорджа ІІ.  Традиційну різдвяну композицію виконають 20 грудня. 

Мадрид 
Гюїсманс

Виставка австрійсько-романської художниці Сеї Стойки. Її родина зазнала переслідувань під час Другої Світової війни, частина родичів загинули в концтаборах. Вона малювала на папері олією та акрилом. Її стилю притаманне використання, якравих кольорів та різких ліній. Її роботи присвячені Голокосту мають символічні мотиву огорожі і колючого дроту та птахів. 

Текст: Анна Кириченко

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.