Пам’яті Мирослава Скорика.
Вечірній концерт 2 жовтня присвячений вшануванню пам’яті видатного композитора – Мирослава Михайловича Скорика, що відійшов у вічність 1 червня цього року. Його творчість ще за життя стала класикою української музики ХХ століття. М. Скорик є вчителем (прямо чи опосередковано) для цілого покоління композиторів, що творять свою музику зараз. Неможливо недооцінити чи применшити внесок цього митця до скарбниці нашої культури. Його музика й надалі звучатиме, й надалі вчитиме, та ніколи не зникне з музичного обрію України.
До програми концерту увійшли найвизначніші та найвідоміші твори Мирослава Скорика, що демонструють широту та гнучкість творчих орієнтирів митця. Відкриватиметься пам’ятний концерт двома номерами з Літургії Святого Йоана Золотоустого (2005) для хору a’cappella – «Благослови, душе моя, Господи» та «Єдинородний Сину».
Цикл хорових мініатюр «Пори року» (1994) з жартівливим підзаголовком «майже за Вівальді» прозвучить у концерті повністю, проте не послідовно: між частинами циклу звучатимуть інші композиції. Такий прийом створює, свого роду, макро-цикл на відстані. У кожній з «Пір року» композитор експериментує з гармонічною колористикою та рухомістю хорової фактури, тож зв’язок з іменем Антоніо Вівальді має виключно узагальнюючий та іронічний характер. На перший план у циклі виходить саме індивідуальність стильового відчуття композитора.
Між частинами хорового циклу звучатимуть «Танок» із музики до фільму «Тіні забутих предків» (1964), «Карпатська рапсодія» (2004) для скрипки та фортепіано, «Диптих» для струнного оркестру (1993), а також твори інших композиторів, на які М. Скорик створив власні аранжування: «Тарантелла» Кароля Шимановського, «Меді Танго» Астора П’яцоли, та попурі з музики Сергія Прокоф’єва, Енніо Морріконе, Ніно Рота та Петра Чайковського – «Ромео і Джульєтта».
Даниною пам’яті Майстра звучатиме у концерті світова прем’єра твору Володимира Винницького «Втрата», присвячена Мирославу Михайловичу.
На завершення ми почуємо Три джазові п’єси М. Скорика: «В народному стилі», «Нав’язливий мотив» та «Прогулянка».
Загалом цей пам’ятний концерт охоплює найрізноманітніші грані творчості Мирослава Скорика: від духовної музики, крізь хорові роботи до неофольклорних творів та джазових мініатюр. Звісно, неможливо одним концертом осягнути всю панораму музики визнаного класика ХХ століття. Він пішов, але його твори звучатимуть, вчитимуть та надихатимуть багатьох митців нашого й майбутніх поколінь.
- Хто: Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України
- Диригент – Богдан Пліш
- Солісти: Назарій Пилатюк (скрипка), Тетяна Андрієвська (скрипка), Тетяна Войтех (фортепіано), Антон Сапіга (гітара).
- Що: In Memoriam. Пам’яті Мирослава Скорика
- Коли: 2 жовтня (п’ятниця), 19:00.
- Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Л. Первомайського, 5а.
Текст: Марія Титова
ФОТО: Ельза Жеребчук