Діагноз від «Братів Гадюкіних» 

«Брати Гадюкіни»

«Брати Гадюкіни» — це такий собі летючий голландець, але населений живими моряками.

Ми просто виникаємо або зникаємо», — кажуть про себе Ігор Мельничук, Павло Крохмальов, Михайло Лундін. — Легенди українського рок-н-ролу 30-річної витримки, —  говорять про  цих музикантів прихильники. 

8 грудня у  Докер-Пабі «Брати Гадюкіни» заспівають перевірені часом хіти «Файне місто Тернопіль», «Наркомани на городі»,  «Жовті стрічки»  та сингли з майбутнього альбому «Сміх і гріх».  

З часу виходу  крайньої  платівки «Гадів»  Made in Ukraine минуло вже більше чотирьох років. 1996-го побачив світ попередній диск. Обіцяють шостий студійний альбом  теж уже не першу зиму. Можна було б, напевно, назвати очікування релізу  таким собі меломанським мазохізмом, якби не одна якість творчості «Братів Гадюкіних». Як ніхто з вітчизняних рокерів у своїй ліриці вміють напівжартома дати характеристику часу, зліпити з сирої глини слів образ сучасника. А в теперішньому потоці фейку і популізму українцям дуже не вистачає  чесного діагнозу наших слабкостей і сили. Зрештою, сам за те, що творчість  цих рокерів примиряє нас із такою не ідеальною дійсністю, ми любимо їхні пісні. І попри те, що «Карпати» програли в футбол» продовжуємо їх співати. 

Влучності пісень «Гадюкіних» міг би позаздрити і  класик українського сарказму і самоіронії Лесь Подерв`янський.   До речі, наприкінці 1980-х саме записи  п’єс «митця»  разом з касетами «Гадів» були чи не єдиною конвертованою  валютою української культури на найвіддаленішому Сході УРСР. Розповідав про це мені Фоззі з ТНМК — харків’янин з євпаторійською юністю.  

— Коли 2009-го  помер Сергій Кузьмінський (вокаліст, засновник «Братів Гадюкіних») , ми не думали грати, — згадує бас-гітарист «Гадів» Ігор Мельничук. — Дали концерт його пам’яті і розійшлися кожен по своїх нішах: Міша грав блюз у Львові, ми з Пашею писали музику до фільмів. Але 2013-го, коли до революції був рік, ми вирішили зібратись, почали писати нові пісні. Якби все було добре в Україні, ми би вже, мабуть, і не грали. Ми, як маркери, вилазимо і говоримо: не все є добре. «Сміх і гріх» буде трошки світліший за попередній альбом.  Не хотілося змішувати пісні про війну і якусь дурацьку любов. Тому нові речі — як «Історія однієї курви» про продажних політиків та «Йде нині война» — ввійдуть до наступної  платівки.

Текст: Іван Столярчук 

  • Що: Концерт «Брати Гадюкіни»
  • Коли: 8 грудня, субота, 22.00 
  • Де: Docker Pub / Докер-Паб , вул. Богатирська, 25
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *