Дні народження Вівальді, Баха та Шевченка. Головні концерти Національного будинку музики у березні

концерти Національного будинку музики у березні

У березні колективи Національного будинку музики підготували для киян цілу низку концертів камерної, хорової та оркестрової музики різних епох. Події відбудуться у «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська», Будинку вчених, Національній філармонії та Андріївській церкві.

Музичний всесвіт Антоніо Вівальді – багатий і різноманітний – не обмежується лише «Порами року».

За свою кар’єру італійський композитор написав безліч чудової інструментальної, вокальної, оперної та хорової музики, яка навіть через 300 років вражає нас своєю бурхливою динамікою і проникливими інтонаціями.

Запаморочливі фрагменти з опер та ораторій італійського композитора розширять ваш слуховий досвід і познайомить з коштовними творами великого барокового композитора.

Виконавці: Liatoshynskyi Capella: Orchestra, Богдан Пліш /диригент/, Іванна Пліш /сопрано/, Роман Меліш /контратенор/, Тамара Рой /флейта/, Тетяна Андрієвська /скрипка/, Тетяна Войнаровська /скрипка/, Олеся Пастух /скрипка/, Мар’яна Пташник /скрипка/

Liatoshynskyi Capella Національного будинку музики спільно з Тарасом Компаніченком і «Хореєю Козацькою» організовують концерт до дня народження Тараса Шевченка.

Подія відбудеться 9 березня о 14:00 у приміщенні Національного музею імені Тарас Шевченка.

У програмі звучатимуть твори українських композиторів (Тетяни Яшвілі, Богдани Працюк, Валерія Антонюка, Рубена Толмачова, Олександра Родіна та Михайла Шведа), пісні з репертуару Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька» на поезію Тараса Шевченка.

Вхід за запрошеннями. Для внутрішніх переселенців та українських військових вхід вільний за реєстрацією.

  • 12 березня, Андріївська церква, 16:00
  • Salomea

Соломія Крушельницька була видатною українською оперною співачкою, яка виступала на найпрестижніших сценах світу у 30 країнах на 4 континентах і отримала визнання світової спільноти.

Бути на одній сцені з Крушельницькою вважали за честь такі знаменитості, як Енріко Карузо і Тітта Руффо. Італійський композитор Джакомо Пуччіні віддавав шану співачці та подарував їй свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Сьогодні, українці вшановують Крушельницьку як одну з найвідоміших жінок в історії України, яка прославила країну своїм мистецтвом.

У виконанні наших солістів ви почуєте оперні арії, які принесли світову славу українській співачці!

Виконавці: Іванна Пліш /сопрано/, Тетяна Гавриленко /мецо-сопрано/, Сергій Андрощук /тенор/, Катерина Баженова /фортепіано/

Зазвичай Клода Дебюссі змальовують як безтурботного гедоніста і зухвалого новатора ХХ століття, імпресіоніста у музиці, володаря нових, невідомих досі звукових стихій.

Програма камерного колективу NotaBene розкриває нам зовсім інший образ французького композитора, який відзначається мужністю перед лицем особистої і національної трагедії.

Клод Дебюссі помер 105 років тому, 25 березня 1918 року, у день, коли німецькі війська бомбардували Париж. Композитор дуже гостро переживав події Першої світової: «Мій вік і фізична підготовка дозволяють щонайбільше охороняти паркан… але якщо для перемоги буде потреба у ще більшій кількості людей, я без застережень запропоную себе».

На той час Дебюссі уже понад 10 років вів особисту війну проти раку, але у творах (Етюд, Рапсодія, Соната), що були написані у цей період ми не почуємо пригніченого стану і глибокої депресії композитора. Ця музика випромінює навдивовижу багато внутрішнього світла, і більше радості, аніж розпачу.

Діалог між двома композиторами протягом усього XIX століття, які ніколи не зустрічалися особисто, але мали більш тісні взаємини, ніж можна було б очікувати.

Один з композиторів перший відійшов від класичних канонів своєї епохи та став практично першим представником романтизму.

Інший композитор залишався вірним класичній традиції до кінця свого життя і став одним із символів пізнього романтизму у музиці.

Виконавці: Михайло Білич /скрипка/, Андрій Васін /фортепіано/

Концерти до дня народження Баха

Віртуозні і рідкісні для програм українських колективів твори Йоганна Себастьяна Баха у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble – фахівців з історично поінформованого виконавства

  • 21 березня, Національна філармонія, 18:00
  • День Баха

Найвідоміші оркестрові, хорові та органні твори Йоганна Себастьяна виконають Liatoshynskyi Capella та органістка Ірина Харечко.

Твори Йоганна Себастьяна Баха, а також його обробки концертів Антоніо Вівальді прозвучать у перекладенні для квінтету мідних духових інструментів.

Музику Йоганна Себастьяна Баха, яку він написав для своєї другої дружини, виконають Максим Сидоренко /орган/ та Ольга Швидка /сопрано/

Головні камерні та клавірні твори видатного композитора виконають Назарій Пилатюк /скрипка/, Іван Кучер /віолончель/ та Тетяна Войтех /фортепіано/.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *