24 травня у Національному музеї Київська картинна галерея відбулося гранд-відкриття виставкового проекту Владислава Шерешевського під провокативною назвою «Київська перепічка».
Владислав Шерешевський – київський художник, відомий своїм тонким та іронічним підходом до живопису. Його унікальність консолідована у предикативності та здатності привернути увагу до проблем сучасності, використовуючи гумор та іронію. Творчість автора відзначається виразною майстерністю, що проявляється у надзвичайній здатності точно відобразити емоційну сутність за допомогою характерних стилістичних образів. З огляду на реалії сьогодення, варто наголосити на його працездатності та приголомшливій швидкості виконання робіт. Владислав здатен створювати 1-2 роботи на день, невтомно матеріалізуючи власну енергію.
На виставці автор представив 75 живописних полотен, що актуалізують знаковість простих радощів життя, які стають особливо цінними у складні часи. Жартівливі назви деяких творів додають легкості і гумору, але поряд із ними зустрічаються й інші, які проймають душу і викликають мороз по шкірі. Це не просто збірні образи, це незамасковане відображення контексту реальності українців у її нещадній красі – болю, обуренні, героїзмі.
Символізм назви виставки реплікує мистецький підхід художника, відображаючи історію з його життя. Момент, коли під звуки обстрілів він уперше куштував київську перепічку у закладі, який нарешті відновив свою роботу, будучи тимчасово закритим від початку повномасштабного вторгнення. Ця мить зафіксована і в однойменній роботі «Київська перепічка» (виконана у 2023).
За словами автора, це миттєве враження вилилося в образ маленького замурзаного хлопчика з пиріжком в руці, у шапці з логотипом «Найк» (Ніка (грец. Nike – перемога) – в грецькій міфології богиня перемоги), із поглядом, спрямованим в небо, де «Калібри» та «Іскандери» раптом перетворилися на зображення ракет із дитячих шпалер. “Київська перепічка” – знакова робота для доробку, адже передує циклу картин, створених під час спроби захоплення Києва та відображає ставлення до сьогоднішніх реалій у цілому.
В об’єктах повсякденності Владислав бачить справжню сутність речей, що стають для нього джерелом цікавих живописних експериментів, збуджуючи в глядачів не тільки апетит, але й щось більше. У своїх роботах художник використовує радикально різні, але інтенсивні приклади, такі як: м’яке світло вранішнього сонця, тепло від погляду очей, смак улюбленої кави чи соковитого м’яса – аби передати важливість простих радощів у житті.
Ще одним показовим та детально ілюстрованим твором є «Мобік» (виконаний у 2022), що втілює образ мобілізованого солдата російської (читай орківської) армії. У колі знайомих художника ця робота жартівливо відома як Чмобік, в контексті висміювання нашого військового противника. Це вкотре виявляє органічний стан українців у їх ставленні до армії країни агресора.
Роботи, представлені в експозиції, є своєрідними символами нашого часу. Вони покликані нагадати про наші цінності та через теплі почуття мобілізувати нашу внутрішню силу задля подолання випробувань. Виставковий проект “Київська перепічка”, також, підкреслює знаковість тандему мистецтва та іронії як у творчості Владислава Шерешевського, так і в житті, і звертає увагу на важливість присвяти себе моменту “тут і зараз”.
Виставка триватиме з 24 травня по 25 червня 2023 року.
Авторка тексту історикиня мистецтв, арт-менеджерка галереї Imagine Point Інна Каленська
Фото: Сергій Мазураш, Олена Кімельфельд