KISFF, фарбренген та Мазепа

KISFF

Наприкінці квітня в Одесі багато подій, і якщо наші соколи втримають нам небо, всі вони відбудуться, дякую нашим титанам і всім, хто стоїть за те, щоб ми могли гуляти квітучим містом, — Марія Галіна, Одеса Дейлі.

Важливе:

Kyiv International Short Film Festival в Одесі вже цього тижня! 

 • Жахи на вулиці Девіда Лінча – ретроспектива з чотирьох короткометражних фільмів режисера, які досі залишаються ключовими для знайомства з його творчістю.
 • Кримські історії – про збереження традицій і небайдужість до долі народу, який з покоління в покоління намагаються позбавити рідної землі.
 • KISFF рекомендує – добірка від програмерок фестивалю, яка стисло та змістовно дасть вам збагнути, що ж таке KISFF.
 • Анімаційні страшилки – spooky-добірка для любителі полоскотати нерви.
 • Покази пройдуть у СінемаСіті (FontanSky Center).
 • Повна програма та квитки  тут.

Фестиваль відбувається за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Виставки, презентації

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька, 49/51) Крижевські-Гармидери и Дарья Гармидер.  Дарина Гармидер проведе екскурсію виставкою відомого українського художника Геннадія Гармидера (15.00). Він працював у різних техніках і жанрах – живопис, графіка, книжкова ілюстрація, екслібрис, навіть театральни живопис. На виставці “Шлях майстра”приділено увагу чи не найбільш значимій частині його творчого доробку – офортам, на яких зображено Одесу у різні періоди її історії – від початку ХІХ століття і до сьогодні. Саме вони і принесли визнання митцю не тільки в Одесі, але й у різних куточках світу. Ми розповімо, як формувався стиль художника, як він шукав свою тему, де і в кого навчався техніці офорту і що це взагалі таке.  

Література, спадщина

 • Бібліотека ім.Е.Багрицького (вул.Преображенська,35-а). «Лісова пісня» – літературний Грааль Лесі Українки! Запрошуємо на лекцію Вікторії Пономаренко – лекторки, яка вміє зміщувати формати пізнання та заохочувати досліджувати разом багатогранну українську культуру, літературу, мову (16.00).
 • Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька, 49/51). 17 грудня 1856 — 26 лютого 1894. Дві дати. А поміж них — людське життя: педагога, композитора…Про життєвий шлях та творчість композитора, автора музики на пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» Данила Крижанівського дізнаємося з нової книги журналіста Романа Кракалії «Дніпрова октава». Світом літератури та музики проведе нас модераторка зустрічі – філологиня Ірина Нечиталюк (16.00). 
 • Jewish Museum of Odessa “Migdal-Shorashim” (Ніжиінська, 66). 105 років тому з’явився на світ найзнаменитіший Крокодил ХХ століття. Що передувало його народженню? Чому ми знаємо лише про його батька? Куди поділася його мати? Чому його поява спричинила таку шалену реакцію? Зрештою, якої нації цей герой? Про таємницю народження та бурхливі події життя Крокодила Корнійовича КрокодилОвича Олександр Галяс розповість тим, хто прийде 18 квітня до Музею історії євреїв. Запис за телефоном 0503923088.Вхід вільний, але варто запастися донатами, які підуть на добрі справи (18.00).

Кіно

 • Norma Vita, Public organization (Мала Арнаутська, 66). Запрошуємо вас 18 квітня о 17:00 в ГО “Норма Віта” де відбудеться перегляд та обговорення документального фільму “ВІТАЄМО НА ФУКУШІМІ”, присвячений роздумам про вплив людини на природу та наслідки техногенних катастроф, щоб поглибити наше розуміння і провести паралелі з Чорнобильською катастрофою (17.00). Форма реєстрації: тут
 • America House/Diia Business (Грецька, 1)  В рамках фестивалю короткого метру KISFF. Запрошуємо на лекції про кіно та роботу індустрії в Одесі! Андрій Палатний, актор, куратор ЦСМ «Дах», проведе публічну розмову про те, яким було мистецтво до і після початку війни (на прикладі анімації, вистав, форматів масових заходів) (18.00). ; Вхід на всі освітні події вільний за умови попередньої реєстрації. Лінк на реєстрацію: тут.

Спілкування

Хабад Одеса (Авдєєва-Чорноморського вулиця, 4/1). Фарбренген – хасидське застілля, зібрання для спільного обміну думками з питань хасидизму і не тільки хасидизму. У ХАБАДі кажуть так: «Що може зробити фарбренген, навіть ангел Міхаель не може зробити» (19.30). 

Музика

 • Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2), Концерт німецької музики у виконанні відомого співака DANIEL OCHOA (Регенсбург). Одеса – Регенсбург міста – побратими. В концерті звучатимуть твори І. С. Баха, В. А. Моцарта, Р. Шумана, Ф. Шуберта та інших (15.00).  Квитки у касі музею. Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70.
 • More Music Club (Пушкінська, 75).  Музика/Немузика Індустріальний крик Стальканату, шепіт спальних районів, балаган базарів, стерті наждачкою голоси чекають на вас 18 квітня у More Music Club. Автори й авторки читатимуть свої нові тексти під електронну музику та нойз (18.30). 150 UAH. Частина коштів традиційно піде на потреби ЗСУ

Театри

 • Будинок клоунів (Ольгіївська, 23). Моцарт і Сальєрі (18.00). Квитки на  Concert.ua
 • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера 15). Гість театру. Попередні пестощі (18.00). Квитки на  Concert.ua
 •  Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Льовушка (17.00). Квитки на  Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Ефект Доплера (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3). Не сподіваючись на мрію (18.00). Квитки  на Concert.ua.  

Кино

America House/Diia Business (Грецька, 1)  В рамках фестивалю короткого метру KISFF. Запрошуємо на лекції про кіно та роботу індустрії в Одесі! Юрій Самусенко, автор і редактор Skvot Mag, розкриє тему кіножурналістики в Україні; (18.00). Вхід на всі освітні події вільний за умови попередньої реєстрації. Лінк на реєстрацію: тут.

Живопис, майстер-класи, лекції

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька 49/51). Чи є національність у творчості? Чи це просто творче взаємозбагачення? У п’ятницю спробуємо відповісти на ці запитання під час майстер класу з китайського живопису на Українському розмовному клубі. Майстер-клас проведе викладач Національного університету «Одеська морська академія», волонтер, який тривалий час навчався в Китаї – Костянтин Шестопалов.(13.30). Участь у майстер-класі безкоштовна! 

Виставки, презентації

Museum of Odesa Modern Art та Музей Західного та Східного Мистецтва (Пушкінська, 9). KVITEN – це виставка актуального мистецтва від молодих українських митців, що допоки подорожує Україною в напрямку Європи. Після гранд-події у Києві під назвою BEREZEN, яка відбулась 30 березня на території простору живої культури “Кудрявка”, експозиція приїхала до Одеси та продемонструє 17 живописців та скульпторів під чарівний виступ електронного музиканта.  15:00-18:00. exhibition: 19 квітня – 19 травня. entrance: безкоштовно в день відкриття. 

Спротив

#ВоляНЕсмерть91 За офіційними данними понад двісті тисяч українських дітей перебувають в російській федерації. Цим дітям стирають ідентичність ,з них намагаються зробити росіян. Ці дії є геноцидом який світ не хоче помічати .Привернути увагу світу і також українців є метою цієї акції ,адже ми як суспільство ,нажаль звикли до війни і її жахів. Тому важливо пам’ятати про кожного з наших полонених незважаючи на вік та стать. Ярослав Войцеховский. П’ятниця, 19 квітня , постерстіна на Дерибасівській (17.00 ).

Історія, спадщина

Бібліотека Університету Ушинського (Старопортофранківська, 36). Лекція «Україна епохи Івана Мазепи у європейському контексті» (14.00). Спікерка – історикиня, докторка історичних наук, професорка Тетяна ТАЇРОВА-ЯКОВЛЄВА. Модератор – історик, доктор історичних наук, професор кафедри історії України, ректор Університету Ушинського Андрій КРАСНОЖОН. Зустріч відбудеться у змішаному форматі. Посилання для участі онлайн Zoom, Ідентифікатор конференції : 835 5493 0700, Код доступу : 012325

Спілкування

Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразлиевская, 7).ТЕМА – новий проєкт від ТО “Цимес”! Дискусійний клуб, у якому ми намагаємося розібратися в різних питаннях, що нас цікавлять.Хотіли дізнатися щось нове? Вперед! Бесіди, культура і гумор – що ще потрібно? Лектором може стати кожен, була б ТЕМА! Вона є: Сальвадор Далі. Модератор зустрічі – член ВКЮО Микита Рибаченко. Благодійний внесок – за бажанням (17.00)  

Суспільство

Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька, 49/51). Адаптуватися до довгої війни. Навчитися бути сильними для миру. Євген Глібовицький, директор Інституту фронтиру, говоритиме про те, як тривала війна впливатиме на відносини громадян і держави, впливатиме на демократію, права і свободи громадян. Вихід з війни потребуватиме концентрації зусиль для збереження демократії, а з нею – виходу з бідності, руху до ЄС і НАТО. Модераторка – Зоя Казанжи  (18.00)

Екскурсії

Де йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід . Французький бульвар – це одна з найвідоміших міських пам’яток. Його люблять туристи, по ньому охоче гуляють одесити. Щоправда є один нюанс – просто так гуляти, та ще й щоб добре при цьому було, тут не вийде. Багато машин, шуму, влітку пилу та гару, мало тіні. Але варто відійти трохи вглиб від проїжджої частини і ось тут на вас обрушуються тиша, аромати жасмину, трав і дерев, десь готують обід, і з’являються дотепер приховані артефакти, залишки розкоші з минулого часу (16.00). Початок: біля Фонтану навпроти театру Музкомедії. Вартість: 300 грн. – дорослі; 150 грн. – школярі. Обов’язковий запис по телефону +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).

Музика

 • Культурний центр Union (Троїцька,43). ZWYNTAR и Faine Misto festival. З квітневим потеплінням рукокрилі масово вийдуть із зимової сплячки, а разом з ними кажанячий експрес ZWYNTAR вирушить у весняний тур під назвою «Погана кров»! Будемо танцювати й пити, поки живі і поповнювати скарбничку бригади НГУ Азов благими діяннями. Навіщо? Бо, зараза, у нас погана кров! Частина зібраних коштів буде перерахована на потреби бригади НГУ Азов. Квитки тут
 • Cahoots (Тираспольська 4) та Стас Ленин Band реньюнион на один вечер моего проекта 2009 года /Alcohol Cries / алко-панк-дестрой Сыграем зе бест/ период песен написаны мною 2007-2012 / а также сыграем новое с моей нынешний и бесконечно /вечно проектом Стас Ленин Band, вхід вільний, початок 18.30. 
 • Beit Grand (вул. Ніжинська 77/79). Концерт «Музичний вечір за Одесу» в Одесі відбудеться о 18:00 в Beit Grand. Jazz Inside – проєкт, який об’єднує талановитих виконавців та музикантів, і не лише з України. Квитки на Concert.uа
 • More Music Club (Пушкінська, 75) Гіпнотичні психоделічні мелодії оживають на сцені, наче тіні з минулого, втілюючи дивовижну магію півдня. Black Sea Coven — дебютний виступ нової формації, що занурює в древні містичні обряди перших відьом. Generic Doom Band Name — самобутній стоунер дум, нещодавно випустили два повноформатних альбоми. Mist Tower — психоделічно космічний тріп крізь всесвіт. Заір — гурт, що почав виступати ще минулого року, але зазнав значних змін у складі та у стилістиці музики. Хлопці грають trip-hop, shoegaze та stoner з ліричними текстами про те, що турбує нас кожен день. Двері: 16:20. Вхід – донейшн від 200 (частина піде на підтримку ЗСУ).

Театри

 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Дон Паскуале (17.00) . Прем’єра. Квитки на  Concert.ua.
 • Одеський академічний театр ляльок (Пастера, 15). Брехня. Пластична вистава за мотивами п’єси В. Винниченка. Прем’єра (17.00). Квитки на  Concert.ua.
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Лісова пісня (17.00). Квитки на  Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) «Пекельна спокуса» – мюзикл на 2 дії за мотивами п’єси Лесі Українки (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2, стара назва – провулок Некрасова 2). «Маленький Донні, який подолав морок»  (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц
 • Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С.Василька (Пастера, 13).Чуваки не святкують або Ukrainian (18.00). Квитки  на Concert.ua .  
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) «Ісус Христос – суперзірка» (18.00). Квитки  на Concert.ua.  
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *