«Загублені птахи»

Нік де Гроот

12 грудня о 19:00 в Kyiv Symphony Hall (на другому поверсі Київської обласної державної адміністрації) відбудеться благодійний концерт Kyiv Symphony Orchestra разом з нідерландським контрабасистом Ніком де Гроотом. 

Вартість входу на концерт – будь-яка дитяча книжка, яку організатори разом з Фундацією Дарини Жолдак передадуть в Житомирську обласну бібліотеку для дітей. Також необхідно попередньо зареєструватися за лінком, аби усі бажаючі гарантовано отримали місце.

Ця подія – перший захід нового клубу шанувальників класичної музики, названого на честь видатного українського класика Lyatoshinsky Club. Житомир у цій історії з’явився невипадково – це батьківщина композитора. А ось головний соліст – це не те що випадковість, а швидше величезне везіння карантинної доби: доки в Україні не оголосили суворий локдаун, треба йти та слухати.

Хто він?

Нідерландський контрабасист Нік де Гроот є одним з провідних солістів сьогодення. Опанувавши трубу, він почав грати на контрабасі аж у 18 років. За надзвичайно короткий час Нік став концертмейстером групи контрабасів у кількох європейських колективах, у тому числі протягом 10 років обіймав посаду соло-контрабасиста у Королівському оркестрі Концертгебау. 

Нік де Гроот

Нік удосконалював свої навички в Центрі мистецтв та творчості Банфа в Канаді та навчався у віолончелістів Франса Хельмерсона та Льюіса Кларета. Він співпрацював з Леонардом Бернстайном, Дьєрдєм Шебеком та Мстиславом Ростроповичем. 

Останнім часом Нік де Гроот повністю присвятив себе камерній музиці та сольним виступам. Він регулярно виступає як соліст та камерний музикант у найвідоміших концертних залах та музичних фестивалях. У його репертуарі багато сучасної музики, і він тісно співпрацював з такими композиторами, як Куртаг, Штокгаузен, Сааріаго, Васкс і Губайдуліна.

У Ніка де Гроота є записи на відомих лейблах EMI та Nimbus. У 2018 році вийшли нові сольні альбоми на лейблах AUDITE та BIS. Найближчі проєкти включають запис камерної музики Куртага для AUDITE та світову прем’єру кількох нових концертів на контрабасі.

З 1996 року Нік є старшим професором з контрабаса в Університеті мистецтв Фолькванг, Ессен, і єдиним контрабасистом, що грає французьким смичком, який будь-коли викладав на цій посаді в Німеччині. Він також викладав у навчальних закладах Норвегії, Нідерландів, Італії, Іспанії та регулярно проводить майстер-класи по всьому світу. Багато його колишніх та нинішніх учнів грають у провідних європейських оркестрах та ансамблях.

За свою кар’єру Нік де Гроот грав на рідкісних контрабасах Cerutti, Bajoni та Amati. З 2015 року Нік де Гроот отримав привілей на все життя грати на всесвітньо відомому контрабасі роботи майстра Доменіко Монтаньяна 1747 року. Смички спеціально для нього виготовляє Йохел Шмідт, а барокові та класичні смички – Герхард Ландвер.

Центральний твір програми, яка прозвучить 12 грудня у Києві, – концерт «Загублені птахи» сучасного шведського класика Андерса Нільсона, світова прем’єра якого відбудеться у Києві. Він був написаний у 2018 році на замовлення видатного соліста Ніка де Гроота. Назва твору з’явилася під враженням від звучання контрабаса та його рідкісної ролі сольного інструмента в концерті. А ще автор надихався початковим треком альбому King Crimson, Islands, улюбленою музикою своєї молодості.

Кожна з частин концерту присвячена певному вимерлому виду птахів. Перша – птаху Додо (Raphus cucullatus) , друга – Мого алакайському  (Moho braccatus), яка базується на записі останнього шлюбного співу самця у 1987 році. У третій частині зображений гігантський птах Моа (Dinornithidae). Особливий тембр та меланхолійна природа звучання контрабаса добре підходять для цих портретів.

Текст: Любов Морозова

Виконавцi:
Програма:
  • Андерс Нільсон. «Загублені птахи», концерт для контрабаса та симфонічного оркестру. Світова прем’єра твору.
  • Йоганн Крістіан Бах. Симфонія соль мінор, Op.6 No.6.
  • Людвіг ван Бетховен. Симфонія №7, Ор. 92
  • Де: Kyiv Symphony Hall, площа Лесі Українки, 1
  • Коли: 12 грудня, 19:00
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *