Культура в навушниках

подкасти

Мистецтво захоплює, надихає, мотивує, розчулює, а іноді навіть обурює. Та воно точно не залишає байдужим нікого. Усе, що ви хотіли знати про музику, літературу, кіно, живопис, фотографію – можна слухати у зручному аудіоформаті. Медіасервіс MEGOGO спеціально для Kyiv Daily зібрав вісім найкращих подкастів про різні види мистецтва. Шукайте своє та вмикайте навушники.

Про мистецтво з Мартою Троцюк

Культура в навушниках

Засновниця Gallery 101 Марта Троцюк записала перший україномовний подкаст про сучасне мистецтво. Своїм слухачам вона пропонує найактуальніші новини світового та вітчизняного мистецтва, огляди арт-галерей, музеїв та мистецьких подій, а також поради художникам та поціновувачам мистецтва. Тут ви знайдете і рекомендації тематичної літератури, і настанови, як краще відвідувати музеї, дізнаєтеся більше про дійових осіб арт-середовища і про те, як набратися сміливості почати амбітний мистецький проєкт. Якщо вам потрібно трошки натхнення, або ж ви хочете почуватися впевнено перед абстрактними бризками фарб на стінах сучасних арт-просторів – вам точно сюди.

Пошткаст імені Лесі Українки 

Культура в навушниках

На честь 150-річчя від дня народження Лесі Українки команда MEGOGO Audio підготувала особливий подкаст, який допоможе кожному пірнути у творчість поетеси. Але занурюватися ми будемо не у всім відомі шедеври, а у щось дуже інтимне та приватне – в епістолярію.  На вас чекають три історії листувань про творчість, особисте життя та пригоди Лесі. Ви зможете відкрити поштову скриньку Лесі і дістати звідти конверти з посланнями до друзів та рідних. Неймовірно цікаво слухати, як понад століття тому, без чатів, е-мейлів та стікерів теж було спілкування на відстані. Про що вона писала батькам, якими ніжними словами зверталася до Ольги Кобилянської, якими словами завершувала написане? Після такого зближення вам точно закортить перечитати кілька творів письменниці.  

Навіщо я це побачив?

Культура в навушниках

У чому особливість готичного стилю і що таке бароко? Як полюбити нудну, на перший погляд, скульптуру? Як оголені жінки стали головними героїнями живопису? У чому секрет Венеції та як стати відомим колекціонером? Які картини найбільш моторошні та чому ми неправильно розуміємо творчість Дега? Це лише маленька частина питань, які ставить у випусках подкастер та редактор сайту Arzamas Кирило Головастіков. Тут у вас буде можливість почути професійний погляд та оцінку творчості найвідоміших митців, а також дізнатися про те, що відбувається у світі сучасного мистецтва. Окрім бесід про художників, у подкасті йдеться про цікаві виставки про світовий мистецький дискурс загалом. 


Я б випив

подкасти

Чимало душевних бесід відбувається за келихом вина. А мистецтво взагалі напряму асоціюється із цим богемним напоєм. Пропонуємо вашій увазі ще один подкаст від Arzamas. Цього разу – алкогольно-історичний. У ньому професори з філології та історики  розповідають про те, з ким із відомих особистостей минулого вони хотіли б випити та відверто поговорити про життя і творчість. Також у вас буде можливість дізнатися про застільні, та й загалом побутові звички, які сформувалися в різних епохах і культурах. Погодьтеся, не кожному пересічному відомо, що любив пити Мандельштам і чим закушували середньовічні поети. 

Говорить Жадан

подкасти

У цьому подкасті чи не найпопулярніший сучасний український поет та музикант Сергій Жадан зустрічається зі знаковими людьми країни: від Павла Зіброва до Ахтема Сеітаблаєва. Тут можна почути не лише про музику, кіно та поезію, а й про війну, трудову міграцію, фейки і меми про Януковича. Та все ж, усі теми розглядаються спікерами крізь призму культури у її нерозривній єдності з іншими аспектами життя. Наприклад, арт-менеджерка і кураторка сучасного мистецтва Олеся Островська-Люта розповіла про Книжковий Арсенал, письменник і журналіст Андрій Кокотюха – про маскульт та російський реп, актор Богдан Бенюк  – про патріотизм та салат Олівє, а співачка Jerry Heil  – про TikTok. Словом, ви точно зможете знайти бесіду на свій смак. Кожен випуск  – це унікальна розмова, на яку здатен тільки Жадан

Цифровий зум

подкасти


Фотографія як візуальне мистецтво зазнала шалених змін із плином часу. Сьогодні у кожного є Інстаграм і можливість фотографувати все довкола, пандемія змусила винайти спосіб проводити фотосесії в режимі онлайн, а іменитим фотографам часто достатньо лише смартфона, щоб творити неймовірні знімки. Про усе це йдеться у подкасті, де троє різних фотографів сперечаються і обговорюють свій особистий досвід. Тут ви зможете дізнатися про корисні програми та застосунки, які допоможуть в обробці, про комерційну сторону мистецтва, про авторське право та інші юридичні нюанси, а ще про те, як увійти у світ арт-фотографії. Якщо ви професійний фотограф, або ж новачок, якщо ви тільки мрієте почати фотографувати, або й не мрієте зовсім, але захоплюєтеся роботами інших – цей подкаст точно для вас.



АШОШ: подкаст про музику

подкасти

Назва подкасту говорить сама за себе: тут можна послухати рецензії, дискусії, дізнатися більше про історію та теорію музики. Як слухати та розуміти музику, яке значення у піснях відіграє форма, а яке – зміст, що таке експериментальна музика, чому помирають жанри і якою має бути хороша музична освіта. Олексій Шмурака та Олег Шпудейко розкривають важливі питання, які хвилюють усіх музикантів та меломанів. Важливим є те, що цей подкаст розрахований не лише на професіоналів сфери, а й на широку аудиторію споживачів музичного контенту. Але якщо ви створюєте власні композиції, то для вас буде особливо цікавою рубрика, у якій подкастери обговорюють музику своїх підписників.

Коло Культурне

подкасти

Автори цього подкасту переконані, що культура та буденні людські проблеми нерозривні, як коло. Все, що хвилює людей, знаходить відображення в мистецтві. Оля та Віталій розповідають про те, що вони побачили, почули, прочитали, про те, що їх зачепило чи вразило, а також про новини популярної культури загалом. Трейлери нових фільмів та серіалів, музичні прем’єри, номінації та нагороди, театральні події – усе це подкастери пропускають крізь призму свого досвіду та світогляду. Також вони розповідають про свої подорожі та сперечаються на загальнофілософські теми. Це чудова нагода дізнатися щось цікаве та бути в курсі свіженького культурного дайджесту.

Усі подкасти можна слухати у мобільному додатку MEGOGO у розділі Audio на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях із аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *