Андрій Бондаренко: «Шуберт чистить душу»

Songs.Night Шуберт

27 серпня о 21.00 на LvivMozArt буде вечір поєднання романсів німецького композитора Франца Шуберта та візуального перформансу австрійського урбаніста Вольфа Вердіґера, Songs.Night Шуберт. Спільна основа для їх творінь — поезія Генріха Гайне. Романси виконає зірковий баритон Андрій Бондаренко.  

Андрію, як головна тема LvivMozArt – 2021 співвідноситься з циклом Шуберта, який ви будете виконувати? 

—  Є відомий австрійський художник, він створів картини на поезію Гейне. І мені запропонували заспівати в такому проекті: деякі з пісень  Шуберта з циклу «Лебедина пісня», на вірші Гейне. 

Добре, а головною темою цього циклу Шуберта?

— Два відомих шубертівських цикли (Die schöne Müllerin та Winterreise) пов’язані — автором віршів до них був Вільгельм Мюллер. В обох циклах «діє» один герой — блукач, мандрівник; він шукає в житті щастя і любові, але життя прирікає його на горі і самотність. Остання збірка шубертівських пісень була складена і видана друзями Шуберта після його смерті. Вважаючи, що знайдені в спадщині композитора пісні були написані ним незадовго до смерті, друзі назвали цю збірку «Лебединою піснею». Туди увійшли сім пісень на вірші Рельштаба, шість пісень на слова Гейне: «Атлас», «Її портрет», «Рибалка», «Місто», «Біля моря», «Двійник» —  їх я і виконую. В цьому циклі все навпаки, кожна пісня з наступною не пов`язана, це — окремі вірші. Але головною темою, як для мене є  туга. Туга за тим, чим ми не були, не змогли стати, але ж могли б бути. Про любов, яку могли б подарувати і не подарували, про любов, яку хотіли б отримати і не отримали. Одним словом, Шуберт.

Ви вже співали «Зимовий шлях», чи «Прекрасна мірошницю» ?

Я співав  Шумана. З Шубертом я дуже мало (як це не дивно) знайомий. Взагалі, він напевно, є найскладнішим для виконання в романтичній музиці, особливо в романтичній німецькій музиці. Шуман для виконання більш проста і чуттєва музика, а ось з Шубертом потрібно поритися. Мні важко сказати, що «Лебедина пісня» значить особисто  для мене. Це — гарні вірші, і гарна музика. Знаєте, якщо бути відвертим… ви не були на концерті?

Якому?

На Свиридівському концерті.

Була. 

— Свірідова я пропускаю через себе. З Шубертом мені складніше. Може, я ще прийду до Шеберта. Звичайно, я б з задоволенням заспівав і весь цикл «Лебедина пісня» і «Зимовий шлях»…  все би заспівав. Це — питання часу і можливостей. Ці цикли кожен поважаючий себе співак повинен виконувати. Це — чистить душу. 

А  який концерт ЛьвівМоцАрту вам найбільш цікавий?

З того, що я встиг побачити — можливо, молоді піаністи, Роман Лопатінський, камерни програми мені дуже цікави. Взагалі Оксана Линів придумує цікаві речі, це не просто — гала-концерт,  не просто опера, симфонічний концерт, і все. Вона щось таке придумає, я впевнен, що глядачам це буде і дивно і цікаво, в Україні такого мало.

Традиційне питання про плани, які вони? Вони виглядають значно цікавіше, аніж у 2020 році, сподіваюсь?

Мабуть, так. Я вже просто про них боюсь казати: кожен план планується-планується, а потім, раз і проект знищується… Але на наступний рік плани є, цікаві вистави вже в афішах.

Спілкувалася Віка Федоріна

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *