З 18 до 27 червня відбудеться 5-й ювілейний фестиваль «Тиждень швейцарського кіно».
П’ятий ювілейний фестиваль — це три документальних й три ігрових фільми, дві драми та комедія, разом вони — найактуальніші фільми Швейцарії останніх років.
Фокусом програми фестівалю стали проблеми екології: відносини людини й довкілля. Переглянути стрічки можна на території України безкоштовно. Кількість переглядів обмежена. Доступ до фільмів буде відкрито 18 червня о 9:00.
Моя маленька сестричка / Schwesterlein
- Рік: 2020
- Жанр: Драма
- Режисерки: Стефані Шуа, Вероніка Реймонд
- У ролях: Ніна Госс («Єлла», «Батьківщина»), Ларс Айдінґер («Уроки фарсі», «Робота без авторства»), Марта Келлер («Марафонець»), Єнс Альбінус («Танцюристка в темряві», «Ідіоти», «Німфоманка»)
Драматургиня Ліза разом з родиною переїхала до Швейцарії, залишивши свої мистецькі амбіції в Берліні. Та дізнавшись про хворобу свого брата-близнюка Свена – зіркового актора берлінської театральної сцени – вона повертається до столиці Німеччини.
Стрічка стала номінантом на «Золотого ведмедя» та Премію «Тедді» Берлінале 2021, а також володаркою п’яти Швейцарських кінопремій 2021. Українська прем’єра відбулася на кінофестивалі «Молодість» 2021.
Як Гітлер вкрав рожевого кролика / Als Hitler das rosa Kaninchen stahl
- Рік: 2019
- Жанр: Історична сімейна драма
- Країни-виробники: Німеччина, Швейцарія, Італія
- Режисерка: Кароліна Лінк
- У ролях: Ріва Крималовскі, Олівер Масуччі, Карла Юрі, Юстус фон Донаньї, Марінус Гоман
Німеччина, 1933 рік. Життя дев’ятирічної Анни, звичайної берлінської школярки, повністю змінюється, коли, тікаючи від нацистів, її сім’я поспішно залишає рідне місто. За два роки подорожей дівчинка познайомиться з культурою інших країн, вивчить нову мову й подорослішає, але все одно пам’ятатиме забутого вдома в Берліні плюшевого рожевого кролика. «Як Гітлер вкрав рожевого кролика» – екранізація однойменного автобіографічного роману Джудіт Керр. Найкращий молодіжний фільм 2020 року за версією Баварської та Німецької кіноакадемій, хіт Чілдрен Кінофесту 2021.
Приборкання саду / Taming the Garden
- Рік: 2021
- Жанр: Документальний фільм
- Країни-виробники: Швейцарія, Німеччина, Грузія
- Режисерка: Саломе Джаші
Колишній прем’єр-міністр Грузії – впливова людина з вишуканим захопленням – він колекціонує столітні дерева з узбережжя Грузії. Його люди викорчовують їх та привозять до приватного саду. Хобі його не безневинне: щоб пересадити величезне дерево, доводиться вирубувати інші, переносити кабелі електромереж і прокладати нові дороги через мандаринові плантації. Фільм – номінант Санденсу 2021 та головний призер Docudays 2021.
Годинник цокає / Die fruchtbaren Jahre sind vorbei
- Рік: 2019
- Жанр: Комедія
- Режисерка: Наташа Беллер
- У ролях: Мішель Рорбах, Анне Хауг, Сара Гостеттлер
Сучасна картина про пригоди жінок за тридцять. Біологічний годинник – ніщо в порівнянні з вимогами суспільства, яке тисне на молодих жінок. Героїня картини намагається відповідати високим вимогам, і на цьому шляху її чекають непередбачувані труднощі. Номінант на Приз глядацьких симпатій кінофестивалю «Золотурн» 2020.
Спекотніше за клімат / Plus chauds que le climat
- Рік: 2020
- Жанр: Документальний фільм
- Режисери: Адрієн Бордоне, Бастьєн Безігер
Продовжує тему кліматичних страйків фільм «Спекотніше за клімат» про екоактивізм на місцевому рівні, що отримав сильний поштовх у Швейцарії після закликів молодої активістки Ґрети Тунберг. Він демонструє рік діяльності групи, яка організовує п’ятничні протести в швейцарському містечку Біль.
Нобелівський громадянин / Citoyen Nobel
- Рік: 2020
- Жанр: Документальний фільм
- Режисер: Стефан Гоель
Стрічка «Нобелівський громадянин» знайомить глядачів із нобеліатом з хімії Жаком Дюбоше, який став талісманом молодіжних кліматичних страйків. Картина була номінована на Швейцарську кінопремію 2021 за найкращий монтаж.