Цього тижня ми маємо можливість побачити ще дві виставки, обидві працюють як виставки-продажі, обидві варті уваги.
Перша відкрилася минулої суботи. Мобільна виставка у кишені (SvetaGallery) це, як інформують її організатори – перша в Одесі міжнародна виставка-продаж маленьких картин у формату АСЕО. АСЕО – це міжнародний формат (цитую прес-реліз) маленьких оригінальних картин, які мають стандартний розмір 2.5Х3.5 дюйми (або 64Х89 мм), і можуть бути виконані у будь-якій техніці. Кожна має на звороті підпис автора, то кожна є унікальним витвором мистецтва.
Тобто, якщо хтось хоче собі купити роботу, він купить справжню. Але дуже маленьку. Я навіть знайшла там роботи друзів та знайомих, наприклад, котиків Лілії Штекель. Але в експозіцїї є роботи не тільки одеситів, а й художників з Польщі, Німеччини, Франції та Іспанії, бо як ми казали, цей формат має своїх митців, та своїх поцінювачів та колекціонерів.
Це роботи, які можна взяти з собою, якщо покидаєш дім, тобто це нахідка для мандрівника. Або для людини смутних часів, якими всі ми зараз є – бо її можна просто сховати до кишені та піти.
Як завжди буває, тематика робот обмежена форматом – багато скетчів, мінімалізм вимагає… Але є й пейзажі, міські та морські, і ось якщо справа йдеться про міні-пейзажі (переважно акварелі), то все ж таки серія таких мініатюр в інтер’єрі виглядатиме мабуть більш виразно. Але не моя справа давати поради, приходьте, та дивіться самі (вхід в готель Пасаж з вул. Преображенська 34). Виставка відкрита 24-26 листопада з 13.00 до 18.00)
***
Як в нас само собою вже виходило, іншу виставку-продаж, яка розташувалася в п’яти хвилинах від першої, можна певною мірою вважати протилежністю. Бо це роботи для тих, хто не збирається у мандри, для тих, хто сподівається на найкраще і хоче облаштувати свою домівку так, щоб в ній було затишно та красиво. В творчому просторі «Діалоги» проходить виставка прикладного мистецтва студентів Одеського художнього коледжу імені М. Б. Грекова («Незважаючи на всі обставини, які випали на час нашого навчання, ми продовжуємо навчатись, працювати, надихати один одного). Варто сказати, що це завбільшки студенті першого та другого курсів, тобто ті, кого ми зазвичай вважаємо починаючими. Але тут це слово неприйнятне. Це зрілі роботи зрілих майстрів. Перший зал майже цілком присвячений холодному батіку (вісім полотен), в другому залі ми можемо побачити кераміку, зокрема кахлі, графіку та вітражі. Мені більш за все подобалися кахлі, особливо ті, які є реконструкцією старої кераміки, бо я її люблю завжди і всюди, та фантастичне керамічне панно, яке зображує морське дно («Біоніка», Довганюк А., викадач Кириленко М.).
Деякі роботи до речі вже дехто придбав, або забронював, що приємно, бо якщо в вас є дім, який в радість обставляти, це в наші часи неймовірне щастя. Але, додам, власникам затишних кафе та пабів тут теж є чим поцікавиться (виставка триває до 01.12.23, час роботи з 14.00 до 18.00 з вівторка по суботу, Соборна площа, 2).
Марія Галіна