Дякуємо, що жива

Джамала

Чому новий альбом Джамали потрібен їй більше, ніж слухачам?

Успіх Джамали – шлях боротьби, зітканий з маленьких і великих досягнень. У дитинстві співачка не вилазила із вокальних конкурсів. Потім був фурор на “Новій хвилі” (2009) та перемога на “Євробаченні” (2016).

Чемпіонський пояс здобуто, гештальт закрито. А що далі? Із шоу-бізнесового рингу просто так не підеш – публіка лише розігрілася і чекає на продовження. Погляд розсіяно блукає глядацькими трибунами і раптом вихоплює знайомі обличчя тих, хто весь цей час тримали за тебе кулаки і вірили, що все вдасться. Рідні, близькі, найдорожчі. Прийшов час розповісти про них.

Новий альбом Джамали, “МИ” – це збірка музичних подяк у восьми треках. Чоловіку, з яким розділяє кожен прожитий день (“Вдячна”, “Ми”). Синам, які наповнюють радістю сьогодні і заслуговують на щасливе завтра (“Вірю в тебе”). Собі – за те, що не звернула з наміченого напрямку (“Сила”) та йшла далі попри особисті драми (“Вогонь і вода”).

Загравання з модною індітронікою, як в альбомах “Подих” (2015) та “Крила” (2018), залишилося для Джамали в минулому. Йому на зміну прийшов відполірований до блиску, лагідний, але дещо тривіальний поп-рок. Рухаючись від складного до простого, Джамала скинула з себе баласт актуальних референсів у стилі Джессі Вейр чи Rhye, проте набралася життєвої мудрості і насмілилася звернутися до слухачів поза звичною зоною комфорту. Зрештою, статус народної артистки вже не дозволяє їй розводити смаківщину на рівному місці та просто музикувати в своє задоволення.

У піснях “Вірю в тебе” та “Вдячна” співачка розкачується повільно та граційно, як фігуристка на льоду. “Ми”, “Сила”, “Вогонь та вода” – найсильніші пісні альбому, на яких він досягає ліричного апогею. Але там, де мала статися розв’язка, Джа чомусь дає задній хід і різко перемикається на танцювальний вайб. “Загадка” – рухливий фанкі-трек про кохання з першого погляду, який вона ніби висмикнула з попередніх студійників. А ще це єдина композиція на “МИ”, написана від імені чоловіка. Можливо, таким чином Джамала хотіла повернутися в період зародження своїх стосунків і подивитися на нього очима коханого?

Два останні треки альбому сприймаються скоріше як бонуси, ніж як його повноцінне завершення. “Кохання” – скандальний дует із Jah Khalib, урбаністичний біт якого контрастує із м’яким інструментальним звучанням попередніх пісень. Like A Hero – англомовна версія саундтреку до фільму “Ціна правди”, що вражає оркестровим масштабом, але відштовхує надмірним пафосом.

“МИ” – це перший альбом Джамали, в якому вона говорить начистоту і при цьому не намагається нікому нічого доводити. Тому, попри недомовленість та показову нехайповість, він все ж знайде своїх слухачів. Двадцятирічні трендсетери, які раніше зацікавлено позирали в бік Джа, навряд звернуть увагу на ці пісні. Зате тридцятирічні молоді батьки зможуть їх зрозуміти та навіть полюбити.

Оцінка: 6/10

Текст: Фил Пухарев

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *