Елгар та Сібеліус, Пономарчук та її великий оркестр

Елгар

Сьогодні ввечері Національний симфонічний оркестр України виконав концерт для скрипки з оркестром ре мінор Яна Сібеліуса та Першу симфонію ля-бемоль мажор англійського композитора Едварда Елгара, диригувала Наталія Пономарчук, солістка — скрипалька Богдана Півненко.

В обох відділеннях звучання оркестру було таким повноцінним, і мені подумалося: у наш час, коли головне питання для всіх: «як ти? чи ти в порядку?», оркестр та його концерт у Філармонії — організм, який успішно і діяльно протистоїть травмі. У концерті фінського класика привабливим було інтонування і чуйна взаємодія всіх учасників великого оркестру (до того вона диригувала камерним, і здавалося, що це — свідомий вибір). Як вдається Наталі Пономарчук утримувати напружений інтерес оркестрантів до опрацювання таких важливих у класичному творі технологічних деталей, як тембр звучання, чистота інтонації, єдність штрихів, баланс звучності… залишається її секретом. Всі ці переваги більше помітні вуху фахівця. Для успіху у глядачів, крім цього, потрібно було оголити ще й прийом – диво музичної форми. У концерті ці труднощі подолали — Наталія Пономарчук неймовірно артистична і при цьому завжди сповнена гідності.

До речі, виконанням симфонії № 1 Елгара  Наталія Пономарчук анонсує прем‘єру проєкту, в якому будуть виконані обидві його симфонії. Такий проєкт відбуватиметься в Україні вперше й має на меті презентувати всі завершені симфонії Елгара – у форматі циклу концертів. Підтримує проєкт – The Elgar Society.

Скрипалька Богдана Півненка свої партії провела яскраво, зосереджено, з великою внутрішньою переконаністю. Причому з місця глядачеві здається, що солістці імпонує приваблива, повна чіткості, іноді навіть зухвалості манера Пономарчук, з її інтонуванням та глибоким розумінням тексту.

Прочитання Наталії Пономарчук відкрило нам значну і водночас рухливу та чутливу музику та ще раз показало, що легенда про надмірну складність сприйняття класичної музики легко спростовується гарним виконанням.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *