Шведи з Ghost у новому турі виступають в масках української арт-студії Bob Basset.
25 січня 2022 року відомий шведський рок-гурт Ghost почав свій новий тур Imperatour з концерту в Ріно (США). Соліст Папа Емерітус IV та група Безімених Гулів презентували наживо жовтневий сінгл «Hunter’s Moon», кавер на хіт Metallica «Enter Sandman» та ще ніким не чутий трек «Kaisarion» з нового альбому Impera, що виходить у березні. Це був перший виступ Ghost за два роки. Учасники гурту, як завжди, зберігаючи власну анонімність, вийшли на сцену в масках. Цього разу їх робили українці з арт-студії Bob Basset. Доречі, вони теж пов’язані з Metallica — робили маску для їхнього фільму Metallica: Through the Never («Крізь неможливе»). Одним із аксесуарів соліста стали двометрові драконові крила, також від Bob Basset.
Якщо не зважати на технічну помилку працівників сцени (на початку виступу, коли зазвучала «Kaisarion», не вдавалося опустити завісу), це було неймовірне та довгоочікуване шоу, пише Revolver. «Починати тур з пісні, яку ніхто раніше не чув — сміливо та хвилююче», — вважає Джо ДіВіта з Loudwire.
До 3 березня Ghost виступатимуть у США, а з 9 квітня (Манчестер, Англія) до 18 травня (Будапешт, Угорщина) — у Європі.
Заснований у 2006 році у Лінчопінгу гурт Ghost — один з найкращих взірців скандинавського хеві-металу, й неповторний представник окультного року. Виступи гурту це завжди вражаюче шоу з релігійним провокаційним наповненням. Учасники колективу ніколи не відкривають свої справжні імена й завжди фігурують як Безіменні Гулі. Соліст виступає під ім’ям Папа Емерітуса — за час існування групи їх вже змінилося чотири, а смерть попереднього й зведення нового «папи» часто відбувається під час концертів. Популярність Ghost швидко перетнула межі Швеції. Так, соліст Metallica Джеймс Хетфілд назвав їхні треки «ковтком свіжого повітря» для металу. А учасник гуртів Nirvana й Foo Fighters Дейв Грол брав участь у записі окремих треків й продюсував записи гурту. Один з Безіменних Гулів стверджує, що Грол сам інколи таємно вдягається як Гуль, щоб виступати з Ghost.
Анонімність учасників Ghost є непорушним принципом гурту, якого вдається дотримуватися завдяки ретельному підбору сценічних костюмів. Особливо — масок. Їх для туру Imperatour шведи замовили у одного з найкращих у світі виробників масок — української арт-студії Bob Basset. Також одразу вони обмовили “драконові крила”, як називає їх майстер, розмах яких, до речі, становить 2 метри.
З українцями зв’язалася відома шведська стилістка Беатріс Акерлунд (Bea Åkerlund), яка займається художнім оформленням виступу Ghost (раніше працювала з Бейонсе, Леді Ґаґа, Брітні Спірс, Ріанною, Мадонною та іншими). Це була «фантастична співпраця», вважає співзасновник арт-студії Bob Basset, художник Сергій Петров.
Він розповідає, що виготовив вісім масок, схожих на протигази для Безіменних Гулів. Завдяки схожим маскам Bob Basset здобули першу популярність.
«Якщо узагальнити, це маски в близькому до стімпанку стилі з шкіри, латуні, рогами, які, доречі, робили зі справжніх коров’ячих рогів. А потім ми зробили те, що ніколи не робили — виготовити ще сім копій цієї маски за індивідуальними параметрами для кожного з Безіменних Гулів. Звісно, окрім того, що вони ефектні, вони мають бути надзвичайно комфортними, бо музикантам треба в них працювати на сцені кілька годин — все неодноразово перевірялося на зручність й безпеку», — розповідає Сергій Петров.
За словами художника, найскладніше було чекати новин, що Ghost нарешті виступили, бо все неодноразово відкладалося через пандемію, а розповідати про свою участь у проєкті українці до часу не могли.
«Звісно, зараз ми дуже задоволені. Це не перша наша співпраця з відомими музикантами, але кожного разу це як вперше. Ghost — світові легенди металу, для нас честю було працювати з ними», — зізнається Сергій Петров.
Нагадаємо, маски від Bob Basset використовують багато світових зірок: вони з’являються в кліпах Zayn, Авріл Лавін, Korn, Otep and Tantric, у фільмі Metallica: Through the Never («Крізь неможливе»), а учасник Slipknot Сід Вілсон виступає і знімається в масках від Bob Basset майже 7 років.
Ресурси студії