Гітарні «Гносієни»

Андрій Остапенко

Інколи хочеться призупинити ритм міського життя, стишити шум машин і помріяти про щось світле, тихе, невловиме… Можна просто на самоті послухати музику – для гітари: романтичну, ніжну, ледь грайливу, із легким меланхолійним флером. Саме таку програму – Guitar Nights – підготував гітарист Андрій Остапенко, яку він представить у своєму сольному концерті онлайн увечері 3 червня.

Андрій Остапенко – знаний гітарист-віртуоз, засновник Міжнародного фестивалю гітарної музики. Після закінчення Київської консерваторії удосконалював свою професійну  майстерність у Міжнародній академії гітари Франциско Тарреґи в Італії. Активно виступає по Україні та за кордоном – в Італії, Польщі, Швейцарії, Азербайджані, Португалії, Великій Британії. Дає концерти як сольно, так і з симфонічним оркестром і камерним ансамблем, зокрема в дуеті із флейтистом Юрієм Шутком. Остапенко грає на гітарі німецького майстра Дітера Хопфа, модель Artista Membrane, яка вирізняється своєю чудовою потужною акустикою і глибоким звуком, так наче до інструмента підключено підсилювач і процесор. Насправді секрет гітари у спеціальній – «подвійній» – конструкції деки, що й створює ефект магічного звучання. 

Програма концерту складається із популярних оригінальних творів «гітарних» композиторів-класиків (Франциско Тарреги, Ейтора Вілла-Лобоса, Луїджі Леньяні, Лео Брауера, Ролана Д’єнса) та композицій, спеціально перекладених для гітари. Серед цих останніх – п’єса із фортепіанного циклу «Гносієни» французького модерніста Еріка Саті (слово «гносієни» композитор придумав сам). 

Саті відомий в історії музики, зокрема, своєю викличною незалежною позицією стосовно академічного мистецтва, офіційних установ і визнаних авторитетів, а також пародіюванням художніх ідеалів символізму та імпресіонізму, панівних на той час течій. В елегійних «Гносієнах» автор нічого «загальноприйнятого» не порушує, хіба що у нотах не заначено метр та відсутні тактові риски. 

Програма:

Л.Брауер – Колискова

L.Леньяні – Фантазія op.19

Г. Реґонді – Ноктюрн «Reverie» op.19

Е.Вілла-Лобос – Чотири прелюдії

I. Альбеніс – «Гранада», «Aстурія»

Ф.Тарреґа – «Спогади про Альгамбру»

E. Саті – «Гносієни» № 1

Р.Д’єнс – «Tango en Skai»

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Концерт Андрія Остапенка (класична гітара) 
  • Коли: 3 червня, 20.00
  • Квитки онлайн
  • Подія у Facebook
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *