З Днем родження, Казимире Великий, massie rozumiec!

Казимир Малевич

Казимир Северинович Малевич народився 23 лютого 1879 року у Києві. Художник-авангардист, учитель, філософ і теоретик мистецтва. Засновник супрематизму, одного з перших проявів абстракціонізму в новітній історії людства. Сьогодні виповнюється 140 років зі дня його народження, геніального художника вітає його дослідник Дмитро Горбачов:

Казимир Великий, так Ви жартома назвали себе ім`ям знаменитого польського короля. Ми називаємо Вас найбільш відомим киянином, серед яких так багато геніїв. Завжди пам`ятатимемо  Ваше захоплення рідним містом: «Мене все міцніше тягнуло до Києва. Неповторним залишався у моїй памяті Київ. Будинки, вимурувані з кольорової цегли, гориста місцевість, Дніпро, далекі обрії, пароплави».

Є дві версії, на якій вулиці Ви народилися: 1) на теперішній вулиці Казимира Малевича; 2) на Жилянській. Вам батьки сказали, що рік Вашої появи на світ Божий 1878. Дітей у них було багато, тож помилитися було не важко. Але архівні криси – історики довели, що направду то рік 1879. Ви б з цього посміялися, бо як футурист любили заплутувати й містифікувати. Могли поставити на своїх картинах неточні дати, чим примусили «малевичеєдів» сушити свої бідолашні голови.

Ми радіємо тим, що Ви, наш улюбленцю, народилися на благо всього людства, як прогресивного, так і не дуже.

      Ваш палкий довічний прихильник Демко Многогрішний ( в миру Дмитро Горбачов)  

Фото: Казимир Малевич. «Автопортет». 1934. Полотно, олія, 55х45. 
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *