Літо, шлягери і… єноти

«Літні музичні промені»

Серпень. Пора відпусток і рекреації. У Національній філармонії в цей час – фестиваль оркестрової музики «Літні музичні промені». Участь беруть чотири столичних оркестри: симфонічний, духовий і два камерні. Триватиме ця музична учта до кінця місяця. 

Програму фестивалю можна порівняти із меню улюбленої кондитерської, адже нам пропонують майже виключно шлягери – музику знайому, приємну й «солодку», як десерт. 

Як тут обійтися без Петра Ілліча Чайковського: вальси зі знаменитих балетів «Спляча красуня», «Лебедине озеро» та «Лускунчик» прозвучать на концерті-відкритті фестивалю 8 серпня.

Почуємо й твори славетного італійця Антоніо Вівальді у різних виконаннях: 12 серпня у програмі Національного ансамблю солістів «Київська камерата» (разом із музикою Йоганна Себастьяна Баха та Фріца Крейслера) та 21 серпня у програмі Київського камерного оркестру.

Музику Ніколо Паганіні – «скрипаля диявола» (назва фільму Бернарда Роуза про видатного італійського скрипаля і композитора) – включила у свій концерт 26 серпня «Київська камерата». 

Національний духовий оркестр представить три свої фірмові монографічні програми, присвячені шлягерам світового кінематографу: 13 серпня – музика Ганса Ціммера, 20-го – Енніо Морріконе, 27-го – Джона Вільямса.

Дещо вибивається із загальної фестивальної програми концерт філармонічного симфонічного оркестру під орудою Ігоря Палкіна, що відбудеться 15 серпня. Прозвучать рідко у нас виконувані Перша симфонія Жоржа Бізе, відома під назвою «Юнацька» (написана під час навчання у консерваторії), а також «Сільський концерт» для клавесина з оркестром Франсіса Пуленка. Анонсуючи цей концерт, солістка Олена Жукова для привернення уваги запостила у своєму фейсбуку єнота. Стилістично пістрявий, на перший погляд, пуленківський «Сільський концерт» звичайно нічого спільного з єнотами немає. Але твір має цікаву історію – його написано на замовлення відомої польської клавесиністки Ванди Ландовської, яка певний час жила у селі Ерменонвіль, що в околицях Парижа, де є однойменна садиба і парк. А там єноти, мабуть, на кожному дереві. 

Текст: Олеся Найдюк

Фото: Віктор Шкільний

  • Що: фестиваль оркестрової музики «Літні музичні промені»
  • Коли: 8-29 серпня, 19.00
  • Де: Національна філармонія України


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *