Групова виставка «Мирнопілля»: живопис, графіка

«Мирнопілля»

Виставковий проєкт «Мирнопілля» триває до 24 березня у галереї АВС-арт.

В експозиції представлені пейзажі і краєвиди, побутові сцени на теренах української землі, створені українськими митцями, і дбайливо зібрані у колекцію АВС-арт. Куратори галереї переосмислили свій щорічний традиційний проект, який зазвичай виставлявся навесні, коли прокидається природа: «війна нищить не лише людські душу й плоть – вона нищить душу й плоть нашої рідної землі.» Поряд із звичними нам краєвидами розташувались невеликі за розміром фотографії концентрованого болю нашої землі – зйомки з дронів, де зафіксовані вирви від снарядів, попіл і дим згарищ, зруйновані будинки і цілі «марсові поля». 

Земля для українців – це така ж жива істота, частина родини – це і мати, що годує, і дитина, про яку треба дбати, земля надихає на творчість, її оспівують у текстах і малюють. Земля – це те, що українці готові захищати, і вони доводили це впродовж століть. 

Доречі, в художній частині експозиції «Мирнопілля» представлені твори художників, що жили за часів другої світової війни, зокрема, Федір Манайло, Леопольд Левицький, Сергій Шишко. Вони бачили нашу землю в руїнах і вирвах, пережили жахи війни, і все ж зберегли вміння знаходити життя, і показувати його нам, своїм глядачам. Це вміння тим цінніше зараз, коли спустошення знову прийшло до нас. 

Якими ж безтурботними ми були, оточені красою української землі, сприймаючи її як те, що належить нам, і є незмінним.  Тим болючіше дивитись на світлини розорення, зробленого людськими руками, руками  наших ворогів. І тим більше хочеться вигнати нелюдів з нашої землі, позбавити їх самої можливості руйнувати наш край. Земля відродиться – вона ожила після другої світової, відновиться і після цієї. І у майбутньому художники знов матимуть можливість малювати мирні квітучі і життєдайні терена, які ми так любимо. Наше «Мирнопілля». Нам не треба вчитися його оспівувати. Та нам треба навчитися його захищати. 

Текст та фото підготувала Катерина Добровольська, Imagine Point gallery

  • Коли: 1 – 24 березня 2023 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка
  • Де: вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *