«Не|видиме життя» в Софії Київській

Photo Kyiv 2021

З 12 по 25 серпня відбудеться п’ятий щорічний фотографічний ярмарок Photo Kyiv 2021.

Цього року він буде представлений як міжнародна виставка фоторобіт «Не|видиме життя» та відбудеться просто неба у Національному заповіднику Софія Київська.

Центральною темою наймасштабнішої фотоподії України стане інклюзивність та безбар’єрність в сучасному суспільстві. Основна ідея – привернути увагу фотомайстрів та відвідувачів до таких цінностей, як повага, прийняття, співчуття, відкритість та співпереживання. Саме вони є необхідними для створення єдиного суспільства із рівними учасниками.

Організатори Photo Kyiv 2021: «Ми розглядали декілька тем для цьогорічної виставки, однак, саме інклюзія виявилася найактуальнішою. Зараз українському суспільству, як ніколи, необхідна єдність, адже пандемія провела між нами межу. Цьогорічний Photo Kyiv дасть відвідувачам змогу замислитися, які внутрішні та зовнішні бар’єри заважають нам сприймати один одного такими, якими ми є. Photo Kyiv підтримує стратегію національної безбар’єрності та присвячує свій ювілейний випуск цьому актуальному питанню».

У складі експертного журі Photo Kyiv 2021 — Анна Соммерс Кокс, журналістка, кураторка Victoria & Albert Museum, колишня редакторка The Artnewspaper, Кароль Глозе-Піду, мистецтвознавиця, кураторка Photo Kyiv, та Сергій Лебединський, відомий харківський фотограф, директор та засновник Музею Харківської школи фотографії.

Photo Kyiv 2021

Джозеф Сивенький і фотосерія «РАНИ» (США/Україна): «Сотня загиблих, а я поранений тільки. Вже на тому дякувати Богу, що в живих лишився». Володимир на візку біля своєї хати. Святець, Хмельницька область, 10 грудня 2014 р. Володимир Гончаровський (31 рік), був тяжко поранений 20 лютого 2014 р. трьома пострілами – двічі у спину і в праву руку. Він намагався рятувати поранених учасників Євромайдану, в яких стріляли правоохоронці на вулиці Інститутській в Києві. Володимиру робили численні операції в Україні та Німеччині, але його стан залишається надзвичайно складним. Через ушкодження нерва у Володимира сильний біль по всьому тілу, який часто стає на заваді фізичній терапії.

На Open Call відгукнулось 89 фотографів з 15 країн світу, які представили дуже різне бачення безбар’єрності та інклюзії з України, Канади, Бельгії, США, Франції, Туреччини, Польщі, Грузії, Швейцарії, Молдови, Азербайджану, Росії, Італії, Бразилії, Нідерландів, Іспанії.

Експерти відібрали 5 фіналістів, фотосерії яких будуть експоновані під час відкритої інклюзивної виставки  «Не|видиме життя» на території заповіднику Софія Київська. Серед них фотографи Джозеф Сивенький і фотосерія «РАНИ» (США/Україна), Роман Закревський і фотосерія портретів ромів з Чернігівської області (Україна), Аліна Пророка і фотосерія портретів мешканців будинку престарілих (Україна), Юрій Данченко і фотосерія «Danza Down» (Україна), Олексій Товпига і фотосерія «Космос батька» (Україна).

Photo Kyiv 2021
Олександр Чекменьов


Участь у Photo Kyiv 2021 беруть 5 спецпроєктів, серед яких культовый проєкт «Паспорт» українського метра документальної фотографії Олександра Чекменьова, 3 зарубіжних фотопроєкта від Марінка Масеус (Нідерланди),  Гідо  Клампе (Німеччина), Мері Берідж (США) і фотосерія Романа Пашковського під назвою «Код незламності: реальні історії сучасних героїв» від партнера Photo Kyiv 2021, благодійного фонду Favbet Foundation.

Протягом міжнародної фотоподії відбудуться освітні онлайн-заходи,  круглі столи, дискусії та artist’s talks, у яких візьмуть участь фахівці з питання інклюзії, мистецтвознавці, експерти з фотографії, представники державних інституцій культури, фіналісти Photo Kyiv 2021.

ФОТО: Олексій Товпига; Джозеф Сивенький; Олександр Чекменьов

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *