Театри починають поступово відкривати новий сезон, сподіваючись на аншлаги і безкарантинну діяльність. Але обов’язковим нині залишається масочний режим, до чого вже в принципі всі звикли. Одним з перших у Києві розпочав сезон Театр Золоті ворота. Директор театру Ксенія Ромашенко 14 серпня привітала глядачів з відкриттям 42-го сезону театру перед виставою «Родина патологоанатома Людмили».
Для пересічного глядача така назва трохи відлякує, але метафорично вона вже окреслює вектор того, що відбувається на сцені. Бо кожен з нас патологоанатом або його підслідний.
Режисерка Олена Апчел, створила разом з Павлом Арьє текст, на основі якого вийшла нелінійна вистава. Тобто, сюжет окреслен, але розвивається за певними розділами, кожен з яких має назву і розкриває певне питання: про любов, свободу, стереотипи.
У анотації глядача попереджають, що це — «сага про жінку, яка хотіла полетіти в космос, а полетів син». Тобто на сцені є певний космос, у якому співіснують члени родини Людмили. Космічний зв’язок між ними прослідковуються у всьому: від гри акторів до сценографії і костюмів. У цьому контексті багато уваги приділено пластичній складовій вистави, що відтворюється кожним персонажем, як його самовираження. Це може бути протест, згода, невдоволення або найщирішу любов.
Саме любов є тією силою, спроможною подалати аресію і біль від самих рідних. Токсичність у стосунках, конфліктність у спілкуванні, за відстоювання свободи і права на власну думку – це надпобутові питання, які знайомі для багатьох родин.
Вистава — про стереотипи, які заважають повноцінному життю радіти і насолоджуватися кожної миті. Наприклад, про те, що жінка повинна сидіти вдома і варити їжу для чоловіка, а не думати в першу чергу про себе. Або толерантність до не таких, як ми, у різних сенсах.
Вистава про страхи, що частіше зароджуються ще у сімейному колі і дедалі не тільки заважають повноцінно дихати, а ще й породжують суміжні комплекси.
Вистава про не/традиції, що викликають не радість, а безвихідь і втому. Поспівати сімейним колом у караоке, що перетворює родину на замкнутий простір, від якого немає втечі. Залишається або все це терпіти і співати, або вчинити опір.
Вистава про життя, яке ми маємо і те, яке постимо у соцмережах, перетворюючи його на змагання за «лайками». Залежність від суспільних шаблонів, що не відповідають нашим цінностям, але потребуют від нас певно поведінки. Сучасна людина набуває нових сенсів, форм і вираження, але це не завжди йде на користь.
У фіналі вистави кожен глядач має можливість відчути і висловити свою любов: актор пропонує будь-якому бажаючому серед глядачів тут і зараз подзвонити матусі і сказати “я тебе люблю”.
У виставі зайняті актори: Віталіна Біблів, Богдан Буйлук, Анастасія Бабій, Орест Пастух, Катерина Вишнева, Андрій Поліщук, Інна Скорина-Калаба, Антон Соловей.
Наступний показ вистави: 2 вересня.
Новий сезон: що нового?
Цей сезон Театру Золоті ворота пройде під гаслом «Сезон близьких та далеких». Серед перших прем’єр — постановка литовської режисерки Андри Каваліускайте. Виставу про проблеми сексуальної освіти та ранньої вагітності, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду в рамках проекту мобільності «Золоті ворота відкриті для світу», глядачі побачать вже 11 вересня. Також у рамках цього ж проекту мобільності 15 вересня в театрі почне свій тижневий воркшоп угорський режисер Мартін Борош. Він зі своєю командою (драматургом та актрисою), українськими акторами та драматургом Мариною Смілянець будуть працювати над створенням замальовки до вистави, яку ми плануємо реалізувати у копродукції з угорським театром «StereoAkt» вже наступного сезону.
Також цього сезону глядачі театру побачать вистави Тамари Трунової та Стаса Жиркова. А на завершення сезону запланована прем’єра Максима Голенко за п’єсою Лєни Лягушонкової «Кортес».
За традицією у рамках проекту Open-Mind_Student запланировано дві прем’єри за участі студентів 4-го акторського курсу.
Цього сезону до Театру Золоті ворота завітають польські колеги, Teatr Ludowy (Краків, Польща) приїде на міжнародний конгрес «Театр Крокує Європою», що проводить театр за підтримки департаменту культури КМДА.
Ну і звичайно ж, вистави театру можно буде побачити на фестивалях: «Мельпомена таврії» — вистава «Milosc/Любов» (реж. М. Миколайчик), «Світогляд» (м. Сєвєродонецьк) — «Сталкери» (реж. С. Жирков), COM MEDIA (м. Алітус, Литва) – вистави «Річард ІІІ» та «Тату, ти мене любив?».
Ще у цьому сезоні для усіх бажаючих буде можливість придбати унікальний мерч Театру Золоті ворота.
Маніфест нового сезону Театру Золоті ворота:
Ми твої близькі Ми більше ніж родичі чи твоя родина – ми твій театр Місце, де ти далеко від всіх своїх проблем, від питань, які кожен день тобі заважають Ти в театрі і ми твої близькі Ми твої коханки і коханці Ми ті, хто буде мовчати і слухати Ми ті, з ким ти можеш відверто говорити Ми ті, до кого ти йдеш коли тобі добре і коли тобі важко Нам не треба сповідатися, ми просто готові бути поруч і вибачити тобі всі твої гріхи В цьому світі постійних загроз і кордонів, заборон і секретних кодів – ми твій безлімітний доступ до кохання Приходь до нас Дивитися Говорити Мовчати Слухати Чути Відчувати Обійматися Цілуватися Любити Бути Живим Сезон близьких і далеких.
Текст: Ірина Голіздра