Попри обстріли, ми з вами. Спочатку сумна новина.
На превеликий жаль відійшов у вічність художник Сергій Михайлович Ільїн. Висловлюємо співчуття близьким та колективу WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва. Прощання з Сергієм Ільїним відбудеться 11.10.24 о 13:00 у Музеї Західного та Східного Мистецтва, — черговий план від Марії Галіної, Київ Дейлі.
10 жовтня, четвер
Культура
Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського (Троїцька 49/51). та Одеський обласний центр патріотичного виховання дітей та молоді запрошують, 10 жовтня о 15:30, на лекцію “Богдан-Ігор Антонич: лемко, який обрав українство”. До 115-ти річчя від дня народження Богдана-Ігоря Антонича – українського письменника, перекладача та літературознавця. Філософ-модерніст, язичник і християнин у поезії, його називали одним із найзагадковіших письменників початку ХХ ст.. За походженням лемко, в юності перебував у польському оточенні, але зробив свідомий вибір. Він прожив всього лише 27 років, але й за цей час встиг зробити вагомий внесок у розвиток нашої літератури, і певний час навіть був заборонений. На лекції поговоримо про біографію “поета-містика” та послухаємо його чарівну поезію. Лекторка – Катерина Богданова (фахівчиня центру патріотичного виховання та філологиня). Також до заходу можна буде приєднатися онлайн через Zoom за посиланням тут. Ідентифікатор конференції: 720 1663 9476 Пароль: 0PU9Cd.
Медіа
ХГФ — Університет Ушинського (Старопортофранкіська 2/4). ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ. Тема лекції: Фешн-фотографія сьогодні: між комерцією та мистецтвом, від витоків до новітніх трендів. Лектор: Іван ЦЮПКА — художник і фотограф, що працює на перетині сучасного мистецтва та комерційної фешн-фотографії. Модератор: Дмитро ВЕЛИЧКО – декан художньо-графічного факультету Університету Ушинського. 10 жовтня 17:00. 11 аудиторія. Ця лекція присвячена модній фотографії — виду фотографії, який, більш ніж будь який інший, сфокусований на красі. Протягом двох годин Іван Цюпка розповість про становлення фешн-фотографії як жанру, її розвиток за понад століття, про найзначніших фотографів та роль модної фотографії в сучасному мистецтві. Лекція буде супроводжуватися демонстрацією понад тисячі ретельно відібраних знімків. Наприкінці відповість на всі ваші запитання.
Читання
Книгарня-Кав’ярня (Європейська, 77). Дякуємо щиро хазяйку книгарні пані Галину Дольник та модераторку Зою Казанжи, які погодилися терпіти нас півтори години з читанням віршів! Бо вже на часі презентувати дві поетичні збірки, які цього року вийшли в Україні, Аркадій Штипель “Сум сурм” (Друкарський двір Олега Федорова, Київ) та Марія Галіна “Ніневія” (Герда, Дніпро). будемо трошки пригощати, читати вірші та відповідати на питання якщо будуть дякуємо всім, хто буде! (це я користуюся службовим становищем, але що поробиш – МГ).
Історія
Jewish Museum of Odessa “Migdal-Shorashim”/ Еврейский музей Одессы (Нежинская, 66) В часи Римської імперії євреї розселилися (не лише по своїй волі) по всьому Середземномор’ю. Трагічна історія занепаду їх колоній на Заході добре відома і добре досліджена. Але що собою являла доля єврейського населення тієї частини Римської імперії, яку ми називаємо Візантією? Про євреїв-романіотів, про досвід адаптації юдеїв у православному царстві, про стосунки з церквою та з владою, і про те, кому з константинопольських євреїв було дозволено їздити верхи, можна буде дізнатися в лекції @Oleg Lugovyi у нашому музею. Вхід вільний, але донати на ваш розсуд (18.00).
Speak English
- America House Odesa (Hretska,1a) We invite you to a conversation club with Frank Hickey, an American volunteer who worked as a police detective for 26 years. Also, Frank is an author of detective novels, currently living in Odesa for almost a year, where he helps make camouflage nets, cooks food for IDPs, teaches English, ballroom dancing and even women’s karate. If you want to practice English with Frank, come to the speaking club at America House Odesa. The topic of the next meeting is favorite seasons. We will talk about how the weather affects us and whether it affects us. The number of places is limited — for productive English practice. Therefore, we advise you to register quickly. October 10, 6:30 p.m. Entrance is free. Registration: тут.
- Movie nights in Odessa (Kanatna, 79). This Thursday we’re waiting for you at str at 6pm. Leave a ❤️ to this message in case you’re going to join us. Attention – meeting will take place only if we’ll get at least 3❤️ till 5pm tomorrow (at the day of the event) here.
Не музика
More Music Club (Італійська (ех-Пушкінська), 75) четвер, 10 жовтня, 19:00 More Music Club, Італійська 75 (ex-Пушкінська) Free donation Стендап і легендарний More Music Club. Місце, де зароджувалась одеська стендап-комедія. четвер, 10 жовтня, 19:00.
Театри
- Одеська обласна філармонія (Буніна, 15). Київський сучасний театр. Конотопська відьма (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Viva Верді! (17.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський музично-драматичний театр ім. В. Василька (Пастера, 15). Вирій (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Останнє попередження (18.00). Квитки на Concert.ua
- Будинок клоунів (Ольгіївська, 23). Комік-група «Маски» .Про що мовчать чоловіки або дикун forever(18.00). Квитки на Concert.ua .
11 жовтня, п’ятниця
Виставки, арт-проекти
- ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а). Вже 11 жовтня запрошуємо вас поспілкуватися з фотографом з Білгорода-Дністровського Олександром Населенком на Artist Talk у рамках його виставки «непроста молитва за квітучу манголію» за модераторства дослідниці фотографії Вікторії Мироненко. Назва і концепція проєкту зародилися в Олександра у перший Великдень після початку повномасштабного вторгнення із двох фраз, випадково почутих ним у ботанічному саду між розквітлих дерев магнолії. Виставка охоплює деталі воєнної повсякденності, вихоплені на плівковий «Олімпус» протягом 2022—2024 років. На зустрічі ми поговоримо: про фотосерії Саши Населенко та про ідею «Смертю долається смерть»; про фотографію під час війни та якою вона має бути; чи потрібно глядачу, який довго живе в умовах війни, бачити її у виставкових просторах; чи дійсно сфотографувати — значить стерти з пам’яті? Вікторія Мироненко — дослідниця фотографії, кандидатка мистецтвознавства (PhD), доцентка кафедри кінотелеоператорства Інституту Екранних мистецтв Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого. Авторка статей з історії фотографії в українських та міжнародних наукових рецензованих виданнях, учасниця міжнародних науково-практичних конференцій. Олександр Населенко — український художник з Білгорода-Дністровського, який працює переважно з фотографією та текстом у площині візуальної антропології, психогеографії та хонтології. Журналіст за освітою, зараз працює локальним продюсером для європейських та американських ЗМІ, висвітлюючи події, пов’язані з російським вторгненням в Україну. У нашій #OFAMcollection зберігаються його роботи з серії «Світло та слід». Коли: 11 жовтня, 18:00.
- Всесвітній клуб одеситів (Маразліївська, 7) . Виставка-концерт живопису та арт-буків відомого одеського поета Ігоря Потоцького відкриється 11 жовтня о 17.00.Як органічно об’єднати виставку живопису, рукотворних книжок-картин з поезією і музикою знає сімейство Потоцьких: Ігор – відомий одеський поет і Людмила Самодаєва композиторка і виконавиця. Ігор Потоцький, мабуть, єдиний поет, який створює дивовижні арт-буки. Вони є в багатьох музеях, бібліотеках і галереях Європи та США.В Одесі арт-буки Ігоря Потоцького зберігаються в колекціях Музею західного і східного мистецтва, національної наукової бібліотеки, Музею сучасного мистецтва, та в Києві, у національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, у Музеї книги і друкарства України. Модератор виставки-продажу Володимир Островський, старший науковий співробітник Музею західного і східного мистецтва Запрошуємо на виставку-продаж. Буде цікаво, весело та пізнавально! Вхід безкоштовний, вихід платний!
Наука
Рішельєвський науковий ліцей (Єлізаветінська, 5) Якщо ви – вчитель фізики, що прагне самовдосконалення, запрошуємо Вас на освітні івенти Рішельєвського наукового ліцею! Курси підвищення кваліфікації для вчителів фізики продовжуються. У п’ятницю 11 жовтня о 15:30 відбудеться зустріч з професором Володимиром Гоцульським – королем яскравих фізичних демонстрацій. Ви побачите, як провести урок фізики, що запалить серця учнів жагою знань. За допомогою звичайного приладдя кабінету фізики та підручних матеріалів професор покаже кілька демонстрацій фізичних явищ і точно не залишить вас байдужими! Реєструйтеся за посиланням. Поспішайте доєднатися до кола активних небайдужих колег! Реєстрація тут.
Географія
Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська, 35а). Піренейський півострів – загадковий та несподіваний… Що насправді ми знаємо про його жителів? Перше, що спадає на думку, – це, звичайно, фламенко, корида, сонячне узбережжя півдня Іспанії, епоха Великих географічних відкриттів, музичний жанр фаду та традиційні вина Португалії… Але насправді цей світ набагато глибший, та, аби уявити його різноманіття, треба зануритися в багатогранну та яскраву палітру міфів, легенд, традицій, історичних фактів та культурних особливостей цього регіону. Ким були перші жителі Піренейського півострову та яку спадщину вони залишили сучасним його мешканцям? Хто такі загадкові баски, мова яких не має жодної спорідненої серед нині існуючих? У що вірять та які легенди розповідають жителі чаклунської Галісії та що спільного в них із давніми кельтами? Куди пролягав довгий шлях сефардів та чому їх називають іспанцями без батьківщини?На лекціях Олени Зимньої – іспаніста, викладача, перекладача та літератора – ми спробуємо відхилити завісу та наблизитися до маловідомих українцям граней загадкового світу культури народів Піренейського півострову. Перша лекція присвячена «вогняним» святам – літньому сонцевороту та Дню Св. Іоанна. На ній ви дізнаєтеся, як святкують ці дні різні народи на Піренейському півострові, що їдять, які заклинання промовляють та у що вірять жителі різних його регіонів, які міфи, легенди та повір’я відображають історію та символіку цих свят. Лектор: Олена Зимня – іспаніст, викладач, перекладач, член Асоціації іспаністів України, співавтор арт-проєкту «СВІТЛО й ТІНЬ». Лекція. Вхід вільний! о 16:00
Суспільне
Простір спільнот “На часі” (Єврейська 49) Oleksandr Slavskyi і Плем’я – спільнота та програми для ветеранів запрошують на зустріч, присвячену колективній пам’яті та меморіалізації. Ми обговоримо, якою може бути розумна міська політика щодо цих питань. Наш гість – Оксана Довгополова, кураторка платформи “Минуле / Майбутнє / Мистецтво”, докторка філософських наук, професорка факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської Школи Економіки. Вона займається питаннями колективної пам’яті та переосмислення трагічного минулого. Інтерв’юєр – Олександр Славський, підприємець, засновник простору “На часі”, депутат Одеської міської ради.Ця зустріч допоможе краще зрозуміти, як громада може знайти баланс між збереженням пам’яті про минуле та сучасними викликами. Дата: 11 жовтня Час: 17:00 Реєстрація обов’язкова: тут. Для участі ми просимо Free Donation, що піде на підтримання діяльності простору: від 200 гривень.Запрошуємо всіх, кому цікаві питання історії, пам’яті та їхня роль у сучасному житті міста!
Краєзнавство, екскурсії
Виолетта Дидук. Таємниці міського саду. Приходьте цієї пʼятниці о 17:00 на екскурсію. Зустрічаємось біля 12 стільця. Обовʼязково заздалегідь записатись. Вартість екскурсії 200 гривень. Обов’язкова реєстрація у месенджері+380678845642
Музика
- Museum art club (Старобазарний сквер, 5) Старі улюблені друзі з оновленою програмою . Гурт PinkNoise. Де: X-Road Museum. Коли: 11 жовтня (П’ЯТНИЦЯ) (18:00). Вхід: Free donation
- More Music Club (Італійська /Пушкінська, 75) Олексій «Льолік» Рубан, музикант та літератор, друг нашого закладу, запрошує на святкування свого дня народження. Увесь вечір на манежі Олексій Миколайович у компанії гуртів «Пожежний Кран», «Чорна Свита» та «Нижній Світ». Суміш музичних стилів, фірмовий гумор, драйв, веселощі, журба та шалений драммінг у комплекті. Початок о 19:00. Вхід — донейшн від 100 грн (частина піде на підтримку ЗСУ).
- Культурний центр Union (Троїцька, 43). Сольний концерт Вадима Бессараба вже 11 жовтня в UNION. Його музика — це поєднання проникливої лірики, романтичного джазу та авторських композицій, які стали візитівкою музиканта. Відомий своєю глибиною та емоційною виразністю, Вадим подарує слухачам незабутні миті спокою та естетичного задоволення. У програмі — твори, що вже підкорили серця шанувальників, а також нові прем’єри.Ця подія обіцяє стати справжнім джазовим святом для всіх, хто цінує музику та вишукане мистецтво. Чекаємо на вас: 19:00. квитки за посиланням тут. Забронювати лаунж-зону на 5 гостей за номером +38 093 392-39-39, вт-нд | 13:00-20:00
- Poncho Snack Art Bar (Gretska 26/28). 11 жовтня — вечір джазу та хорошої музики в Пончо барі! На нашій сцені — талановиті одеські музиканти, які знаються на справжній музиці та створюють атмосферу, сповнену мелодій, що западають у серце: Дмитро Агнянніков — клавішник, який перетворює кожну ноту на музичне чудо. Володимир Гаврілюк — гітарист і вокаліст, що додає звучанню душу і живий настрій. Початок о 20:00. Вхід вільний!
Театри
- Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Дон Паскуале (17.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський музично-драматичний театр ім. В. Василька (Пастера, 15). Камінь (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Вій (18.00). Квитки на Concert.ua.
- Одеський театр юного глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а).Лісова пісня (17.00).
- Театр на Чайній (Отонівський провулок, 2). ХХ. Сімейна хроніка (18.00). Квитки на Concert.ua.
Фото вгорі — робота з виставки Terra Silentium, Сергій Ільїн