«Ти [Романтика]», розмова про Комерційне училище, ДахаБраха 

Комерційне училище

Останні дні травня. Гадаєте літо пройде повільніше? То ви помиляєтеся, любі. Але здається, подій стало трошки менше. Але куди піти, знайдемо, — з нами Марія Галіна, Одеса Дейлі.

Читання

Бібліотека ім.Е.Багрицького (Преображенська,35а) запрошує на музично-поетичну зустріч «Який дивний світ» з Ларисою Сокольською та Євгеном Ушаном (16.00). Євген Ушан – поет, був переможцем поетичних конкурсів в Україні, США, Канаді. Автор п’яти збірок. Працює у жанрі іронічної поезії. Двічі переможець Корнійчуківського конкурсу. Лариса Сокольська – психологиня, бард, композиторка, автор-виконавець власних пісень. Бажана гостя на творчих вечорах. Пише пісні на свої вірші та вірші інших поетів різних століть на ліричну та філософські теми. 

Краєзнавство, екскурсії

Jewish Museum of Odessa Migdal-Shorashim / Єврейський музей Одеси ( Ніжинська, 66). Одеське Комерційне училище (ОКУ) імені Миколи Першого є фактично першим навчальним закладом економічного профілю в Україні. Воно було засновано на кошти одеських купців і працювало без жодної підтримки з бюджету. Ще одна унікальність ОКУ полягає в тому, що туди приймали хлопчаків різних віросповідань, через що три чверті учнів складали євреї. За 55 років існування (1862-1917) з його стін вийшло майже 1800 випускників, чимало яких досягли значних успіхів не лише у комерції, але й політиці, науці, педагогиці, мистецтві і навіть лікарській справі. Світовими «зірками» стали вихованці ОКУ: професор-економіст Саймон Літман, один із засновників івритської літератури Саул Черніховський, композитор-авангардист Артур Лур’є, не кажучи вже про Ісака Бабеля. Про них і про інших яскравих вихованців ОКУ розповість Олександр Галяс (18.00). Запис за номером 0503923088. Розмір благодійного внеску на ваш розсуд.

Музика

 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3). Якщо ви є шанувальником чи шанувальницею колективу ДахаБраха і вмієте рахувати до 20, то маєте здогадуватися, що цьогоріч наш гурт буде відзначати двадцятиріччя з дня заснування (18.00). Квитки  на Concert.ua (якщо є).
 • More Music Club (Пушкінська, 75) Вперше в More Music Club — концерт гурту Inspiração / Натхнення. Чуттєва боса-нова португальською мовою, авторські пісні, а також трохи атмосферних каверів. 30 травня, початок о 18:30. Вхід — донейшн від 100 грн.

Театри

 • Одеська обласна філармонія (Буніна, 15) «Ти [Романтика]» – вистава, для створення якої використовувалися матеріали однойменного альбому МУР. Робота отримала великий культурний резонанс, про неї писали BBC, Forbes та Vogue. Директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська назвала мюзикл «популярною культурою, про яку мріяли з часів Винниченка», літературознавець Ростислав Семків лаконічно охрестив альбом «геніальним». Грандіозним, талановитим, пронизливим, таким, що справив найсильніше враження, назвав МУР засновник FEDORIV Group Андрій Федорів. І ви маєте це побачити! (19.00). Квитки  на Concert.ua (Галерея є).
 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Баядерка (17.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Скажений день (18.00). Квитки  на Concert.ua.  
 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Баядерка (17.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Клубок казок (17.00). Квитки на  Concert.ua.Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63

Кіно

America House Odesa (Грецька 1а). Історія про Рея Крока — бізнесмена, який завдяки поєднанню амбіцій, наполегливості та жорстокості перетворив закусочну McDonald’s, у найбільший ресторанний бізнес у світі (18.30).  Вхід вільний.  Реєстрація за посиланням: тут.

Дбаємо про себе

Norma Vita, Public organization (Мала Арнаутська, 66).Пасивна агресiя. Маніпуляція. Провокація та Впевненість у собі. Пасивна агресія. Що це таке і що потрібно про неї знати (17:00). Захід БЕЗКОШТОВНИЙ!. Форма реєстрації: тут. Не забудьте підтвердити свою участь, оскільки кількість місць обмежена.

Виставки, презентації

 • Культурний центр «Діалоги» (Соборна площа, 2) запрошує на відкриття виставки «Іллюзія  буття». Тетяна Молода й Тімохова Леся – однокласниці, подруги з глибин дитинства. Початкова школа, старша школа, художня школа всюди разом. І саме в художній школі прийшло палке бажання малювати, створювати свій неповторний світ. Тетяна Молода працює в напрямках графіки, живопису та папʼє-маше, Леся Тімохова надає перевагу графіці та змішаній техніці. Але творам обох мисткинь притаманна витонченість ліній з характерними окремо для обох декоративними вкрапленнями, котрі стікаються в єдиний потік, наче пісня. Кожна робота має точно знайдену пластичну ідею, наповнена філософським змістом й поетичністю (17.00).
 • Культурний центр Union (Троїцька, 43). Продовжується виставка «Лінія Долі»  одеського митця Миколи Степанова. Роботи митця не виставлялись багато років і зараз можна побачити скульптуру, живопис та графіку митця в галереях UNION. Микола Степанов — один з найкращих сучасних скульпторів Одеси і України. Його твори зберігаються в музеях Хмельницького, Івано-Франківська, Одеси, у зібранні Києво-Могилянської Академії. Автор пам’ятників в містах України. Микола Степанов входив у художнє об’єднання «Маймай» чи так звану «Одеську групу», як її іменують на Заході. Це єдине мистецьке об’єднання, що виникло в Україні у 1970-х роках. Виставка картин та скульптур автора триватиме до 17 червня. 

Краєзнавство

Де йдемо? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід (вул. Льва Толстого, 1 – біля школи №121).  П’ятниця 31 травня 17:00. Зустріч біля школи № 121 навпроти Собору.  Тривалість: 2,5 години.
 Вартість: 300 грн. – дорослі, 150 грн. – школярі. Довідки та запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp).Вам лише здається, що Ви знаєте Одесу!

Музика

 • More Music Club (Пушкінська, 75) Продовжуємо гарну музичну традицію в Більше Музики Клуб і запрошуємо на Metal Friday! Спеціально підібрали для вас гурти з елементами альтернативного металу. Phantom Day – новий одеський ню-метал гурт з чаруючим вокалом і великим звуковим бекгаундом.Deviant Blaze – чуттєвий та альтернативний рок з елементами панку та вайбом 2000-х.І нарешті, DVOBIY – альтернативний метал та металкор який винищує своїм вокалом і музикою. Початок о 18:30. Вхід – донейшн від 150 грн (частина коштів піде на підтримку ЗСУ)
 • Poncho Snack Art Bar  (Грецька 26/28). Нівіо в гостях у Пончо бар. Насолоджуйтесь мелодіями в стилі New Age та перуанського фольку з 19.00. 

Театри, вистави 

 • Лютий театр и Культпросвіт запрошують на виставу «Попіл мрій» за історіями митців, які просто зараз, у ці хвилини, коли ви читаєте ці рядки, захищають нас на передовій. Герої та героїні нашої вистави – митці різних професій. Фотографія, кіно, драматургія, театральні педагогіка, акторство, режисура – поле їхніх мистецьких пошуків до 23 лютого 2022 року. Сьогодні на світ вони дивляться через приціл снайперської гвинтівки, міномету чи будь-якої іншої зброї, вони рятують життя і годують наших захисників. Вони поділилися з нами своїми думками, відчуттями, роздумами і, дехто, мріями. Як війна міняє сонячну енергію творіння? Як притрушує попелом зі зруйнованого заводу дитячі мрії митців? Про це – вистава. Яким буде українське мистецтво після нашої Перемоги – пропонуємо глядачам поспілкуватись по її закінченню. Довідка. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за даними Українського ПЕН станом на березень 2024 року загиблими вважаються 100 українських митців. У виставі беруть участь актори_ки театру “Лютий”: Анна Шестакова, Богдана Ренк, Олена Савченко-Безверхова, Олег Шевчук, Юлія Бондаренко, Тімофій Безверхов. Перформативна частина – Юлія Мала. Помічниця режисерки – Катерина Волинська. Технічний супровід – Євген Дворський. Режисерка: Галина Джикаєва. Коли: 31 травня 18:30. Де: Одеса, Приморський район. З міркувань безпеки про місце проведення вам буде повідомлено додатково в день вистави на пошту або телеграм. Важливо! Перевіряйте папку Спам, щоб не пропустити листа з повідомленням про локацію. Вхід вільний або донат – ми збираємо для мінометників 206 бтро 241 обртро ЗСУ. Реєстрація за посиланням тут. Партнери: Громадська організація Культпросвіт
 • Всесвiтнiй клуб одеситiв (Маразліївська, 7).Представляємо вам новий проєкт Театру К – виставу “Я нічого не пам’ятаю” за п’єсою Артура Міллера. Режисер – Олексій Агопян. У ролях: Лео – Ігор Тільков. Леонора – Карина Шрагіна-Кац. Звук – Микола Костенко. Коли раптом у другій половині життя ти відчуваєш всю його порожнечу, безглуздість і власну марність, що робити? Жити минулим? Мріяти про майбутнє? Насолоджуватися, як можеш, сьогоденням? Або просто жити поки живеться… Універсальної відповіді, звісно, немає, але ми поміркуємо на цю тему…Благодійний внесок – 200 грн. Будемо раді зустрічі з вами 31 травня о 17:00 у ВКО на Маразліївській, 7.
 • Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 15). Феєрія на дві дії «Місце для дракона (18.00). Квитки  на Concert.ua. 
 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Музичні хіти світового кіно (18.00) . Квитки на  Concert.ua.
 • Театр музкомедії (ОАТМК ім. М. Водяного) (Пантелеймонівська, 3) Скрипаль на даху (18.00). Квитки  на Concert.ua . 
 • Одеський обласний академічний драматичний театр(Грецька, 48) Обережно, Єва! (18.00). Квитки  на Concert.ua.  
 • Театр Юного Глядача ім. Ю. Олеши (Грецька, 48а). Молочайник (17.00). Квитки на  Concert.ua.Уточнюйте наявність місць та квитків у касі нашого театру за тел: 722-75-63.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *