Театр: що, де й хто ставить в 2021-му?

Театр-2021

Прогнози та очікування-2021 від директорів-художніх керівників театрів. Віталій Малахов, Стас Жирков, Олександр Крижанівський, Ксенія Ромашенко, Слава Жила та Ярослава Кравченко про найважливіші майбутні постановки року. Які вистави, і чому саме вони варті уваги. 

Театр-2021
Фото: Іра Марконі

Віталій Малахов художній керівник-директор Театру на Подолі 

Мені цікаві прем’єри молодих режисерів, бо я ще не вивчив їх стиль, не розумію алгоритм пошуків, вони дивують. Хочу побачити «Пер Гюнта» Уривського. Цікаво, що поставить Давид Петросян, Максим Голенко, Сергій Павлюк. Стежу за тими, кого запрошував до нас. Цікавлюсь над чим працюють, ось сьогодні Кирило Кашліков розповів, що працює над крутою сучасною п’єсою і мені б хотілося побачити її втілення.

Щодо своїх, то сам працюю над «Марсіанськими хроніками» Бредбері — багато читаю його і про нього, намагаюсь відкрити для себе його світ. Дуже чекаю відкриття літньої сцени театру — хочу зробити це моїм улюбленим «Сном літної ночі» Шекспіра, ставив вже понад шість версій, але не перестаю дивуватися цьому тексту. Наступна версія буде інакша — нові актори, новий час і нове місце — особливе, для незначної аудиторії, під Замковою горою.

Театр-2021

Олександр Крижанівський директор-художній керівник Театру на Печерську

Ситуація з ковідом, безумовно, змінила наші плани і зараз ми більше проводимо репетицій, граємо на пів нашого маленького залу. Але такі умови – для всіх.

Цього року ми плануємо випустити три вистави. Перша прем’єра відбудеться вже в березні – «Море-океан» за однойменним романом Алессандро Барікко. Це буде режисерський дебют Ігоря Рубашкіна. Я дуже радий, що Ігор, який багато працює як актор і як другий режисер, зараз буде постановником.

Друга вистава, яку ми заявляємо десь на початок осені, скоріше за все, буде за творами Гоголя. Що конкретно – скажемо пізніше.

І в грудні, думаю, що ми випустимо третю виставу – когось із молодих режисерів-дебютантів. Зараз ведуться перемовини.

У багатьох театрах вважається, що вистава має йти рік-півтора – і до побачення. І потім – наступні, наступні, наступні. Ми іншої думки. Тому і вистави у нас живуть довго. Наприклад, вистава «П’ять оповідань Пєлєвіна» живе з 2002 року. Нещодавно ми поклали на полицю, але не забули «Острів нашої любові і надії» — ще студентську виставу, яку я ставив у 1998 році. І вона успішно жила до 2017 року, і може ще відродитися. І так далі: «8 кроків танго», «Розпусник»… Я можу назвати дуже багато вистав, які живуть, і, на мою думку, розвиваються. Оскільки мені не чужа акторська професія, я розумію, що якщо робота зроблена правильно, то це дуже корисно, цікаво для актора, коли ти живеш, ростеш, ведеш діалог зі своєю роллю. І, по-моєму, це у нас відбувається. Тому люди дивляться якісь вистави багато разів, і це важливо. 

У грудні минулого року ми випустили дві прем’єри. Позаторік – п’ять. Оскільки так виходить, що вистава може бути зіграна один, максимум два рази на місяць, з усіма цими коронавірусами і простоями утворилася велика черга. І звісно, що в пріоритеті нові вистави, хоча б останніх трьох-чотирьох років. Тому ми не дуже поспішаємо робити нові вистави. Виникають нові версії старих вистав. Прийдіть, подивіться, і ви це побачите.

Не знаю, чи буде у нас майданчик Малого залу Палацу «Україна». Там ідуть великі зміни і у відповідь на питання про можливість там грати поки що тиша.

Театр: що, де й хто ставить в 2021-му?
Фото: Анастасія Мантач

Стас Жирков директор-художній керівник Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра

Дуже чекаю нову прем’єру від італійського режисера Маттео Спіяцці на нашій сцені, а також запрошую всіх на прем’єру від нашого театру — «Ерендіра не хоче вмирати».

За січень театр на Лівому березі Дніпра випустив три прем’єри — «Хлібне перемир’я», «Дім» та «Поїхати не можна залишитися» (чекаємо глядачів на всіх!) І ще — мій новий проєкт для Золотих Воріт — «Білка, яка прожила 100 років».

Частина з цих прем’єр уже відбулася, і значить, я їх бачив — це круті сучасні вистави на гострі та важливі теми, всі за сучасними та актуальними темами. Саме такий театр я і люблю — театр, який живе зі мною в одному просторі та часі.

Театр-2021

Ксенія Ромашенко директорка-художня керівниця театру «Золоті ворота»

В першу чергу, покладаю великі сподівання в цьому році на те, що карантинні обмеження будуть зняті і театр зможе відновити роботу в повному обсязі.

В березні чекаємо прем’єри від режисера Стаса Жиркова «Білка, яка прожила 100 років», головну роль виконує Віталіна Біблів.

Кожна нова вистава, подія очікувана мною в цьому році. Бо, зважаючи на те, в яких обставинах ми зараз працюємо, це збільшує цінність нових прем’єр. 

Чекаємо, що і литовська режисерка Андра Каваліускайте, і українські режисери Тамара Трунова і Макс Голенко також реалізують заплановані проекти в театрі Золоті Ворота на цей рік. 

Серед колег-театрів чекаю на прем’єру Матео Спьяцці в Театрі Драми і Комедії на лівому березі Дніпра, нових вистав від Тамари Трунової, Стаса Жиркова, Оксани Дмитрієвої, Олександра Сєрєдіна. 

Всі перелічені мною режисерки і режисери створюють якісні і важливі вистави для України. За різною формою, різною театральною мовою, тому і очікувані, і цікаві.

Театр: що, де й хто ставить в 2021-му?

Слава Жила директор-художній керівник театру «Актор»

З репертуару Театру «Актор»: «Вишневий сад», А.П.Чехов та «Гравці», М.В.Гоголь Іван Данилін буде ставити Гоголя, який іде не вперше на сцені нашого театру, але п‘єси «Гравці» ще не було. «Вишневий сад» — ставлю я, складний матеріал.

«Дикий театр» — «Квіти для  Елджернона», реж. Валерія Федотова. Федотова — крута молода режисерка, її вистави часто цікаві та і акторський склад крутий (Рубашкін, Халаімов).

Театр Франка — «Пер Гюнт» Івана Уривського. Мені здається, Уривський — один з кращих режисерів країни.

Театр: що, де й хто ставить в 2021-му?

Ярослава Кравченко засновниця та арт-директорка Дикого театру 

Я знаю, що всі прем’єрні плани у всіх театрах — обережні. Взагалі, планувати щось важко.

Найбільш очікувані для мене прем’єри проєекту Британської ради в Україні, яка цьогоріч влаштувала десант британських режисерів у 5 українських театрах. В проєкті беруть участь Франківський драмтеатр, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Театр «Нєфть», ДАХ і Дикий.

Також з трепетом чекаю весни, коли будуть результати УКФ. Українські заявники стали цікавішими, амбіційнішими, тому цікаво, хто виборе перемогу. Свої проекти на конкурс ми теж подали.

Текст підготувала Ольга Мацо

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *