Вечір музики Гайдна

Вечір музики Гайдна

У перший день зими Київський камерний оркестр Національної філармонії України та диригент Наталія Пономарчук представлять монографічну програму: прозвучать твори Йозефа Гайдна. Соліст – скрипаль Александр Хатіскаци (Грузія-Норвегія).

Точна дата написання Першого скрипкового концерту Гайдна невідома, але його створено десь між 1760 і 1765 роками. Як і інші його скрипкові концерти, твір присвячено відомому італійському скрипалю Луїджі Томазіні (1741-1808). Томазіні був першою скрипкою капели Князя Естаргазі, де, починаючи від 1761 року, Гайдн працював придворним капельмейстером упродовж тридцяти років. Концерт для скрипки №1 (до-мажор) складається із трьох частин, за характером світлий, не без порції здорового гайднівського гумору, як же без нього. 

Взагалі історія скрипкових концертів Йозефа Гайдна досить заплутана. Раніше вважалося, що в нього їх дев’ять. Пізніше з’ясувалося, що йому належить лише чотири, але на сьогоднішній день їх відомо всього три, серед яких один не зберігся. Справа в тому, що жоден зі скрипкових концертів Гайдна не існує у вигляді автографа. Отож, встановити і довести авторство не так вже й просто.

«Сім слів Спасителя нашого на Хресті» – один з найвідоміших творів Гайдна. Його написано 1785 року на замовлення собору в Кадисі (Іспанія), де ця музика мала звучати у Великій піст, заповнюючи паузи між виступами єпископа на кафедрі. Це семичастинний твір, де кожна частина триває до десяти хвилин. Прем’єра відбулася у страсний тиждень 1786 року в Кадисі у церкві Санта-Куева.

Оригінальна версія «Семи слів» написана для інструментального ансамблю. Пізніше Гайдн зробив перекладення для струнного квартету, а відтак – переробив і в ораторію, що стала найбільш знаною версією цього твору. 

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: концерт Київського камерного оркестру
  • Коли: 1 грудня, 19.00
  • Де: Національна філармонія України 
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *