Запорізький марш i міст дружби

Запорізький марш

Військові оркестри України та США зіграли онлайн Запорізький марш в джазовій обробці. 

Чим на світі не мариш,
Які б не світилися зміни,
Наш Запорізький марш —
Музичний вогонь України!
Хмурне чоло розхмариш,
Підеш в огонь і воду —
Наш Запорізький марш —
Проводатор народу!

Iван Драч

У 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні оркестри двох континентів ー джаз-бенд Повітряних Сил США в Європі (USAFE Band) та Національний президентський оркестр ー зробили мистецький перформанс, аби продемонструвати, що народи США та України разом згадують трагедію. Людство повинно пам’ятати і розуміти історію в усій її повноті, щоб не повторювати страшних помилок. «Музика ー універсальна мова. Вона здатна долати кордони, єднати серця людей та цілі країни», ー каже художній керівник та головний диригент Національного президентського оркестру Анатолій Молотай

«Цим невеликим музичним твором ми хочемо підтвердити прихильність людства до свободи від фашистської і комуністичної тиранії. Ми маємо незмінно захищати права людини, основні свободи й верховенство закону. Сполучені Штати підтверджують, що, як і раніше, твердо підтримують демократичну, вільну і стійку до російської агресії Україну в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим і Донбас», ー коментує диригент підполковник Крістіна Мур Уррутія.

Трансатлантичний перформанс із хештегом #StrongerTogether (#СильнішіРазом)  синтезує дві культури: музиканти виконали старовинний український марш у джазовій обробці. Кожен із 30 артистів, яких розділяли тисячі кілометрів, записав свою партію окремо вдома під орудою двох диригентів, а вже потім звук і відео звели у один ролик. Така спільна робота є непростою,  вимагає високого професіоналізму. 

«Наша співпраця є важливою складовою у діалозі української та американської культури, міжнародного співробітництва та партнерства. Попереду багато нових планів та цікавих ідей. Це є гарним результатом творчої дружби двох колективів, що зародилася на Майдані Незалежності ще у 2017 році», – коментує диригент Національного президентського оркестру підполковник Максим Гусак.

Міст дружби між двома континентами заради єдності та миру

Восени 2019 року оркестр військово-повітряних сил США у Європі та Національний президентський оркестр реалізували унікальний проєкт «Музика свободи», що єднав музику американської та української армії. В рамках концертного туру до Дня захисника України артисти відвідали шість міст (Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Вінниця, Десна та Київ), а також дали безплатні майстер-класи для молодих музикантів. 

Згадуємо про загиблих воїнів, жертв війни, депортацій та злочинів проти людяності. Пам’ятаємо наших героїв, шануємо їхню звитягу, волелюбність та відданість батьківщині. Ці риси українського й американського народів, які пліч-о-пліч воювали проти нацизму, повною мірою звучать у «Запорізькому марші» композитора Євгена Адамцевича у аранжуванні сержанта USAFE Band Ніка Дель Вілано. 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *