50 міфів про схуднення

40 міфів про схуднення

Вiктор Мандзяк — відомий фiтнес-блогер, професiйний тренер. В нього пiв мільйона пiдписникiв у мережi «Фейсбук», понад 200 тисяч — в Інстаграмi. Разом зi своєю командою допоміг набути бажаних форм 10 тисячам українців та українок. Популяризатор здорового схуднення, руйнівник міфів, тренер Вiктор учить передусім мислити струнко, а сiдницi підтягнуться!

Уявіть собі: солоденьке — можна. Шоколад, фаст-фуд, морозиво? Тренер дозволяє! Чогось бiльше, чогось менше. Можна солити страви, їсти по-людськи, а не пташиними порціями й навiть запивати все водою. Монодієти, харчування сонячним промiнням чи що там ще вихваляють фiтнес-б(л)огинi — це не про схуднення! 50 міфів, що заважають позбутися черевця та бокiв, будуть зруйновані, а об’єми талії та стегон — зменшені. Хотіти схуднути не соромно. Соромно вірити побрехенькам про злi цукерки та підступні вуглеводи. Готові дізнатися, чому популярні дієти не спрацювали? І не ховайте далеко вузькі джинси, що їх придбали для стрункішої версії себе…

Віктор Мандзяк «Тренер дозволяє: 50 міфів про схуднення»  /— Х.: Vivat, 2021

Уривок із книги

Мiф 44

МIФ ПРО «НЕ ЇСТИ ПIСЛЯ ШОСТОЇ» 

Я хотів назвати цей міф трохи не так: «Не їсти після шостої ефективно», але я так не можу вчинити, бо то буде нахабною брехнею. «Не їсти після шостої» дійсно може бути ефективною стратегією зменшення жиру в організмі. Але діє воно не так, як прийнято вважати, механізм там трохи інший. Про це і поговоримо.

Ті з вас, що мають хорошу пам’ять, мають пам’ятати, як десь на початку цієї книжки я писав про фразеологізм «Сніданок з’їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові». Безхвостий примат демонізує вечерю. «Не їсти після шостої» — прагнення уникнути її. Зараз я повторюватимусь, це вимушені заходи: хочу, щоб моя оповідь була гарна, як роботи Леонардо да Вінчі. Ми, логічні істоти, мислимо таким чином. Їжа — енергія для організму. Ми поїли, потім рухаємось, щось робимо, організм ту енергію використовує. А після вечері калорії не використовуються, бо невдовзі ми перевертаємося на 90 градусів, знерухомлюючи своє тіло. Невикористані калорії залягають на дупі й животі у формі жиру. Це логічно, адже ми будуємо свої роздуми на основі тих знань, якими володіємо. В даній ситуації знань мало. Давайте збагачуватися.

Витрачання калорій на фізичну активність — не основний шлях трансформації енергії їжі. Найбільше енергії ми витрачаємо на базові потреби: стукіт серця, роботу мозку, печінки, нирок, утворення гормонів та інші процеси, які протікають в організмі 24/7. Спожита за вечерею їжа не відкладається у формі жиру, вона використовується організмом, також вона не перешкоджає схудненню. При вживанні їжі і деякий час опісля, який науковці називають постпрандіальним періодом, процес розщеплення і спалювання жиру блокується. Але це не залежить від часу споживання їжі. Така біохімія актуальна і для сніданку, і для вечері. Після шостої вечора в організмі не опускається чарівний важіль, який перетворює їжу на підшкірний жир. Жирова тканина росте і розмножується внаслідок переїдання, інших шляхів немає, їх не існує.

Чому я кажу, що «не їсти після шостої» може бути ефективною стратегією схуднення? Ви знаєте, скільки буде 2 плюс 2? Так от, це не складніше. Людина може зменшувати масу тіла, не споживаючи їжі після 18:00, бо після шостої вечора у нас вечеря. Вечеря — традиційно один з основних прийомів їжі. Закономірно, що позбавляючи себе одного з прийомів їжі, розумний гомо може худнути. Але це далеко не факт: до 18:00 можна примудритися спожити всі необхідні організму калорії, тоді маса тіла не змінюватиметься.

А ще за цією стратегією можна й переїдати і, відповідно, поправлятися. З таким самим успіхом можна не їсти до 14:00, наприклад. Відсутність сніданку — те саме, що відсутність вечері — відмова від одного з основних прийомів їжі. Результат залежить від того, скільки і що ви вживаєте в час, який ви собі визначили як період гедоністично-харчової свободи.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *