На початку осені у Києві презентували перший в Україні онлайн-музей авіації та модерну Museum Sikor Sky.
Вiн створений за підтримки УКФ громадськими активістами, ІТ-фахівцями та науковцями в оцифрованому сімейному будинку всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського на вул. Ярославів Вал, 15-б, у якому народився геній світової авіації, винахідник гвинтокрилів Ігор Сікорський.
Україна не має жодного музею його імені, родинний будинок Сікорського винахідника знаходиться в аварійному стані, в будинку, що належить Міністерству оборони досі не можуть проводитися роботи зі збереження та відновлення, він знаходиться під судом.
По задуму членів команди, Museum Sikor Sky розповідатиме не лише про Ігоря Сікорського, про ставлення та розвитку української авіації, але й стане музеєм київського модерну. «Початок ХХ сторіччя в Києві відзначився розвитком цього стилю, але системного осмислення та музеєфікації його в Києві ще не було», – розкрив деталі керівник проєкту, історик Віктор Гріза.
Від київського періоду родини Сікорських нічого не залишилося. Тому, розповіла головна художниця проєкту Museum Sikor Sky Єлизавета Зігура, інтер’єри довелося розробляти «з нуля», спираючись на епоху, достаток, досвід, потреби та смаки родини Сікорських.
Більшість експонатів музею створена завдяки матеріалам, які команді люб’язно надали партнери, цифровий архів Ігоря Сікорського (Стратфорд, Коннектикут, США), розповіла Наталія Писаревська, директорка державного політехнічного музею КПІ ім. Ігоря Сікорського. А 3D моделі першого гелікоптера Н-1 Ігоря Сікорського та знаменитого літака БіС-2, на якому він вперше піднявся в небо (і став другим в Російській імперії вітчизняним літаком, що злетів) були створені відомим авіамоделістом та істориком української авіації Євгеном Галущенко, додала членкиня команди Museum Sikor Sky, директорка музею української діаспори Оксана Підсуха.
Цифровий музейний простір у вигляді київського будинку Сікорського об’єднає цифрові ресурси декількох авіамузейних інституцій. На сайті можна буде:
- побачити піонерів авіації та їх винаходи
- пройти київськими та заокеанськими шляхами Ігоря Сікорського
- потрапити у кабіну легендарного багатомоторного літака Першої світової війни «Іллі Муромця»
- змоделювати авіаконструкції
- навчитися повітряному бою і пілотуванню у космосі
- ще в музеї працюватимуть додаткові експозиції – iз музики та живопису
- jкрім звичайних турів по експозиції 3D, буде тур-квест з 52 інтерактивними мітками. Для гейміфікації інтерактивних екскурсій розробники використовують розроблений для відеоігор движок на основі Unreal Engine.
Сайт sikorsky.kiev.ua вже працює в тестовому режимі та поступово наповнюються контентом.
Проєкт здійснює ГО «Креативна Україна» за грантової підтримки Українського культурного фонду.