Маскування у джунглях шоу-бізнесу

Jungle

Британський колектив Jungle, який 25 січня виступить у Києві, доводить, що обличчя в музиці — це не головне.

2013-го гурт дебютував з кліпом Platoon, який став вірусним. У ньому 6-річна дівчинка танцює брейк-данс і крутиться, стоячи на голові. 

Учасники колективу побажали залишитися анонімними, повідомивши лише свої ініціали — J і T.  Не розкрили своїх особистостей і в наступних відео, у яких продовжили показувати виступи танцівників. Музичні журналісти окреслили їхнє звучання як суміш фанку, соулу, диско, електроніки. І ламали голови, ким насправді є Jungle. Дехто припускав, що це не дует, а хор — бо всі вокальні партії виконуються різноголосим фальцетом.

«Після 20 років цифрових криків ми увійшли в еру шепотіння. Таємничість, інтрига і відсутність інформації притягують більше уваги», — написало видання The Guardian.

Гурт тримав інтригу аж рік, до випуску дебютного альбому, який, до речі, отримав статус золотого у Великій Британії. З’ясувалося, що за Jungle стоять друзі дитинства Джош Ллойд-Вотсон і Том Макфарланд. Затоваришували 10-річними, коли стали сусідами. Знайомство зав’язалося після спроби Джоша продати Тому свою стару гітару за 20 фунтів — 170 гривень за тодішнім курсом. Той відмовився купувати інструмент, бо був зламаним. 

Хлопці жили неподалік студії звукозапису Townhouse Studios  у Лондоні, де працювали Queen, Sex Pistols та Oasis. У школі грали в рок-гуртах, доки не зрозуміли, що це не їхня музика. У тісній кімнатці в районі Шепердс Буш записали половину першого альбому. Це пісні про уявний світ зі спекою, морським бризом і сонячним промінням.

Ідея з маскуванням артистів у джунглях шоу-бізнесу не нова. Французький електронний дует Daft Punk вдягає шоломи. Австралійська співачка Sia довгий час не показувала обличчя, приховуючи його за чорно-білою перукою. А фронтмен Blur  Деймон Албарн створив віртуальний гурт Gorillaz, учасниками якого є анімовані герої.  «Ми не намагалися приховати себе, — казав у інтерв’ю Том Макфарланд, — Просто хотіли, щоб акцент був не на нас, а на музиці. Якби я опублікував пісню Jungle у Facebook, люди не були б щирими, бо дізналися про гурт від мене, від прямого джерела. Як тільки ти починаєш грати наживо, не можеш вдягати маску, бо це по-дурному й інші люди це вже робили. Всі дізналися, хто ми такі, коли нас показали по телевізору на фестивалі Glastonbury».

У вересні Jungle випустили 2-й студійний альбом For Ever. Якщо у першому прагнули витримати естетику, то у другому стали більш серйозними — зачепили тему стосунків. Отримавши популярність, обоє учасників дуету позаводили дівчат. А потім — розійшлися з ними і написали про це пісні.

З виходом нової платівки гурт розрісся, як справжні джунглі — тепер у ньому 8 учасників. Студійні музиканти і бек-вокалістки, які грали з дуетом на концертах, стали повноцінними членами колективу. На сцені розгортається справжнє дійство з танцями і обміном інструментами. Тож іще одна інтрига — як гурт упорається з цим на тісній сцені столичного клубу Atlas.

Текст: Юлія Близнюк

  • Що: концерт гурту Jungle
  • Коли: 25 січня, 19.00
  • Де: Клуб Atlas, вул. Січових Стрільців 37-41


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *