Премʼєра клипу «Наш шлях до свободи»

«Наш шлях до свободи»

Брати Дмитро та Сергій Радзецькі записали трек із всесвітньо відомими музикантами (Стівом Хеккетом, Адамом Хольцманом і Філом Манзанерої) кліп на підтримку України. Як це відбувалося Kyiv Daily розповів композитор та гітарист Дмитро Радзецький.

Як народилася ідея – цього трека та кліпу?

— Ми створили цю музику із моїм другом і композитором Максимом Коломійцем вісім років тому в Києві спеціально для дитячого спектаклю «В пошуках героя». Ця мелодія мене завжди чіпляла своєю надією, світлом і оптимізмом. Наприкінці лютого 2022 року, на самому початку війни, ми із сім’єю лишися в Києві і я постійно згадував цю мелодію – в ній я відчував перемогу, силу і правду. Мені захотілося знову її виконати, але якось особливіше. Тож для запису “Our Path To Freedom” я запросив друзів-музикантів з різних куточків України. І мені пощастило зацікавити у записі соло кількох світових зірок – Стіва Хеккета, Адама Хольцмана і Філа Манзанеру. І, відповідно, для того, щоб цей трек мав ще більший розголос, я попросив кожного музиканта зробити відео запис, як кожен з них виконує свою партію, для того щоб створити такий ексклюзивний відео-кліп в жанрі “behind the stage”, в якому представлені усі учасники з найвіддаленіших куточків України і світу.

Про кожного музиканта з цього об’єднання можна почитати у Вікіпедії – всі справжні зірки – як ви познайомилися, як вам працювалося.

— Оскільки цей трек був випущений в якості нашого з братом Сергієм Радзецьким гурта “RADZ”, то фактично усі українські музиканти, які прийняли участь ньому – усі наші дуже давні і хороші друзі, з якими ми в тій чи іншій формі в різні роки працювали в рамках проєкту “RADZ”. А для більшого розголосу від цього треку, в березні 2022 року, я почав пошуки світових зіркових музикантів, які б погодилися прийняти участь у цій композиції. Мною було розіслано безліч листів до зірок, в яких я запрошував їх підтримати нас. Були навіть предметні переговори про участь у цьому треці з такими музикантами як гітарист Едріан Белью (який в різні роки грав у Девіда Боуї, Френка Заппи, King Crimson, Talking Heads), бас-гітарист Гай Пратт (постійний учасник Pink Floyd починаючи з 1987 року), Тоні Левін (басист King Crimson та останнього прижиттєвого альбому Джона Ленона) і Пет Мастелотто (ударник гуртін Mr.Mister і King Crimson). Але, за певних обставин, через їх доволі щілний гастрольний графік, вони просто не встигали прийняти участь у нашому проєкті. І я неймовірно радий і вдячний Стіву Хеккету (гітаристу Genesis), Філу Манзанері (гітарист Roxy Music та гастрольного складу Девіда Гілмора) і Адаму Холцману (клавішник складу гуртів Майлза Девіса і Стівена Уілсона), за те, що вони погодилися підтримати нас в цьому проєкті!

«Наш шлях до свободи»

У музиці, присвяченій важливим подіям (а це якраз наш випадок) – на перше місце виступає повістка (злободенність), у вашому випадку все ще й дуже мелодійно – як вам це вдалося?

— Для мене особисто ця мелодія, яку написав Максим Коломієць, несе в собі дуже сильну енергію і надію. Я відчував це ще навіть вісім років тому, коли й уявити собі було страшно, те в якій війні ми зараз опинилися. Але, коли я почав працювати над нею з березня 2022 року, вона дуже сильно мене підтримувала – як сама музика, так і робота над нею, і бажання дати цю музику якомога більшій кількості слухачів, аби поділитися тією силою віри і боротьби, яку відчуваю у ній. Зокрема, можу згадати, що на перших етапах роботи над цим записом, я працював над нею навіть сидячі у бомбосховищі, з ноутбуком і навушниками. І так само, за таких же обставин, писав листи українським і світовим музикантам, з проханням долучитися до цієї композиції. Мені б дуже хотілося, аби те, що відчуваю я у цій композиції, відчули і усі слухачі, щоб це надихало їх, давало впевненість в нашій боротьбі, адже усі ми йдемо по нашому шляху до свободи, до правди, до миру.

Що було для тебе відкриттям у роботі над кліпом?

— З самого початку появи ідеї цієї композиції я одразу уявляв собі, що, окрім саме аудіо-версії на онлайн-платформах, це буде й відео версія цього треку. Кожен музикант долучився з відео-записом своїх партій в межах своїх можливостей, і це дуже добре відображається у кліпі – які ми усі різні, кожен з нас в різних куточках України і світу, але усі об’єднані однією метою – музика за ради миру. Також, з самого початку, я уявляв, що було дуже добре, аби в цьому кліпі з’являлись кадри України, які ще більше підкреслять те, хто ми є. Для цього я звернувся до Богдана Логвіненко з Ukraїner, і він люб’язно надав безліч ексклюзивних відео файлів зі зйомками ландшафтів України. Оскільки над відео кліпом працював я самостійно, я хотів передати саме відчуття «спільної ідеї», «спільної роботи» усіх музикантів, як кожен висловлюється за допомогою свого інструменту, як ідея «дистанції» перетворюється для нас якийсь новий символ саме завдяки єднанню у спільній меті – це і є Наш Шлях До Свободи.

Послухати, придбати трек і зробити благодійний внесок на підтримку культурної спільноти України тут

Відео-версія треку

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *