Бонсай — алегорія райського саду

«Бонсай.Едем»

До 6 травня в Центрі Леся Курбаса йде виставковий проєкт «Бонсай.Едем».

«Київ через в режимі воєнного часу. Серце старого міста. Перший великий міжнародний арт-проєкт. Перша художня виставка. Світові зірки та сучасні майстри перформативного мистецтва разом у театральному центрі імені видатного українського авангардного театрального режисера, що був розстріляний у розквіті сил кремлівським режимом. 100 років культурного діалогу України і Японії», — куратор Геннадій Гутгарц.

  • Виставковий проект, що розкриває творчий діалог та взаємодію митців України і Японії, присвячений:
  • 30-річчю підписання дипломатичних відносин між Україною та Японією
  • 100 річчю виникнення художньої співдружності і взаємозбагачення творчості митців двох країн (український художник-футурист Давид Бурлюк жив і творів в Японії з 1920 по 1922 рік).


Що ми побачим:

Унікальні матеріали , присвячені творчій діяльності Д.Бурлюка в Японіїї, що не публікувалися раніше. Твори культових і сучасний майстрів перформативного мистецтва України та Японії:
Федіра Тетянича, Миколи Троха, Сергія Захарова, Дмитра Коломойцева, Лесі та Геннадія Гутгарц, співзасновника авангардних арт-груп Гутай та AU Шозо Шімамото Shozo Shimamoto’s Kanji
嶋本昭三, відомі учасники Гутай та AU Ясуо Сумі та Міюкі Нішизава, AU Мао Мацуда, Ецуші Оно, Юхеі Такада, Міцунобу Міямото, Шу, Мацуі Коно, Кохеї Мацуі

Куратор Геннадій Гутгарц про виставку:

“Бонсай.Едем” — це про неприродній для людини формат існування. Природній був в Едемі. Але.

Бонсай — алегорія райського саду. І митець створює художній продукт, який, як метафора бонсаю, допомагає глядачу пам’ятати про свій персональний едем – Донецьк, Курильскі острови, Цхінвалі, Сімферополь, Тирасполь, список, на жаль, можна довго продовжувати. І не сумніватись про повернення до дому.

«Бонсай.Едем» — про останню мить у Едемі перед початком катастрофи — ядерне бомбардування Японії, єдиної країни, що пережила це жахіття. Про останню мить перед катастрофою на Чорнобильській АЕС, яка розділила життя мільйонів українців на “до” та “після”.

«Бонсай.Едем» — про ядерний шантаж кремлівського режиму, що продовжує шантажувати світ ядерною загрозою і в річницю чорнобильської трагедії запускає в Україну бойові ракети над найбільшою в Європі АЕС. Про ядерний шантаж щирого українського союзника Литви режимом кривавого диктатора лукашенка.

«Бонсай.Едем» — про вдалу втечу засновника українського футуризму Давида Бурлюка від більшовицького терору через Далекий Схід до США. І про його чарівну зупинку на майже два роки у Японії, що сприяла розквіту японського авангарду.

«Бонсай.Едем» — про традиції і розвиток перформативного мистецтва в Україні і в Японії.

«Бонсай.Едем» — про видатного японського митця Шозо Шимамото Shozo Shimamoto’s Kanji 嶋本昭三. Коло його колег і учнів. Про його подорож в Україну під впливом першого Майдану. Про сучасну творчість його учніd, про арт-роботи, створені ними для сучасної України.

«Бонсай.Едем» — про художника з Донецька Сергія Захарова, що мешкає зараз у Києві. Відомого своїм перформансом у Донецьку влітку 2014 року. На виставці можна побачити оригінали його творів березня 2022 року, що у версії принтів представлені зараз на Венеціанському бієналє.

«Бонсай.Едем» — про творчість останніх місяців життя найвпливовішого українського фотохудожника Миколи Троха, учасника і літописця багатьох арт-подій і перформансів Києва, який став йому другою малою Батьківщиною.

«Бонсай.Едем» — про Федіра Тетянича, яскравого митця, що поєднував у своїй творчості жанри монументального мистецтва і перформансу та філософських традицій футуризму. Про продовження та розвиток його ідей рідними та близькими. Про паралелі у творчості та долю спадщини між Бурлюком та Тетяничем.

«Бонсай.Едем» — про серію преформансів на підтримку України по усьому світу

«Бонсай.Едем» — про світ, який вже ніколи не буде таким, як раніше.

  • Виставка відкрита з 11.00 до 18.00; вхід на виставку припиняється о 17.00
  • вхід вільний
  • У дні роботи виставки о 16.00 — кураторська екскурсія
  • Центр Леся Курбаса, вулиця Володимірська 23в

1 травня, у неділю, о 17.00 відбудеться концертна програма “Гілея”   

у програмі твори Й.С.Баха, А.Вівальді, В.А.Моцарта, Ж.Бізе,  Ф.Шопена, Й.Брамса, В.Монті та інш.

у виконанні “маестро  ксилофон” Тарас Мельниченко та “маестро клавесин” Микита Шпанько

Фото Миколи Троха дла перформасу “Фотобалет” з експозиції виставки «Бонсай.Едем».

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *