«Букетики»

«Букетики»

Художниця, керівник київської артстудії для дітей Тамара Романова цьогоріч — куратор дитячої програми фестивалю Bouquet Kyiv Stage. Вона розповіла Kyiv Daily про те, що було найважливішим для неї при складанні дитячої програми

Фестиваль незвичайний. Таких у нас, думаю, ще не було. Як куратору дитячої програми, мені хотілося підібрати для участі в ньому яскравих особистостей. Якщо людина сама по собі яскрава — вона і в мистецтві буде яскравою, а я відштовхувалася насамперед від цього. Щоб дітям було цікаво. Не нудно. Чесно. Професійно.

«Букетики»

Дитяча програма «Букета» — це не тільки візуальне мистецтво. У нас є театр. У нас є література. Є  (жартує) і музика.

Дуже важливою для всіх є реєстрація. Як це виглядає: захід розрахований на певну кількість учасників, скажімо, 10. Але може бути додатковий добір до 5-ти дітей, які з різних причин не змогли зареєструватися.

Ми розраховуємо на три вікові групи: молодший шкільний, середній шкільний вік та підлітки. Є дуже об’єднані види  творчих та інтерактивних майстер-класів, які можуть бути цікаві абсолютно всім незалежно від віку та кількості учасників.

Розклад Фестивалю по днях

28 серпня, субота

З 10:00 до 11:00 — арт-розваги для малюків з трьох рочків. Майстер-класс з коллажу «Нові світи» з природних і штучних матеріалів: світ птахів, світ квітів, світ дивовижних істот.

Хто: Олена Зарецька, художниця-дизайнерка, викладачка, ілюстраторка. 

З 11.00 до 12.30

Що: Майстер-клас «Чайній букет»

Хто: Яна Роздобудько, художниця, викладачка.

З 12:00 до 13:00

Для дітей від 8 до 15 років

Що: Спочатку — показ анімаційного проекту «Колискова країна». Потім зустріч з творцями проекту: Дмитром Приходько (продюсер проєкту) Аліної Гаєвої(арт-директорка, художниця) та Оксаною Свіжак (художниця проєкту).

Крім того буде:

Майстер-клас від Аліни Гаєвої, арт-директорки і художниці:

Побудова роботи з анімацією. 

Малювання, створення персонажу, ракурси і розкадровки. 

Розкадровки і різноплановість всього анімаційного фільму. 

Пасхалочки і непомітні акценти в загальній канві анімаційного проекту. 

Майстер клас від Оксани Свіжак, художниці фільму «Одеса»:

Створення фона і персонажів.

Розповідь про фактурність і багатогранність матеріалів, поєднання різних технік в одному анімаційному фільмі.

З 13:00 до 14:00

Для дітей від  6 до 12 років

Що: майстер-клас з кераміки «Букетики»

Хто: Аліка Малоног, керамістка, скульпторка, дизайнерка. 

Діти навчатся працювати з глиною, розуміти і використовувати  її властивості, відчувати неповторність живого та природнього матеріалу. 

В 13:00

«Каштановий рояль»

Це — унікальний міжнародний фестиваль, який об’єднує професійних музикантів та аматорів, дітей та дорослих, учнів та вчителів з метою надати можливість самореалізуватись піаністам-аматорам: продемонструвати на великій сцені свої творчі досягнення, розширити творчі зв’язки з професійними музикантами.

На Bouquet Kyiv Stage 2021 свою програму представлять лауреати цьогорічного фестивалю «Каштановий рояль».

З 14:00 до 15:00

Для дітей від 7 до 15 років

Що: Майстер-клас з монотипії та графічної техніки штампування

Хто: Ліна Федоренко, приватна архітекторка, дизайнерка, художниця, декораторка.

Діти навчатся бачити в мистецтві нову роль та незвичайне застосування предметів, які нас оточують у повсякденні. За допомогою акрілових фарб та різних цікавих предметів зробимо кольорову композицію на папері на тему «Незвичайний букет».

З 15:00 до 16:00

«Як стати білкулакою?»

Секрети веселих перетворень з книжкою «Білка Квасоля і Опівнічний Пожирака» видавництва «Ранок». 

Учасники: Галина Ткачук, Таня Стус, Ольга Сілакова 

З 16:00 до 18:00

Вік учасників необмежений

Що: Майстер-клас позитивного живопису

Хто: Ольга Кондрацька, архітекторка, дизайнерка, художниця.

Майстер-класи позитивного живопису від Ольги Кондрацької – це неймовірний спосіб забути про щоденні проблеми і відчути на собі унікальну силу мистецтва та можливість навчитися майстерності усім, хто цього забажає, незалежно від віку чи професії. Найголовніше в творчості – внутрішнє відчуття та інтуїція. Під керівництвом талановитої художниці ви дізнаєтесь про власне відчуття кольору, світла і образів, отримаєте чимале задоволення від спонтанної дії самовираження та розкриєте свій творчий потенціал.

29 серпня, неділя

З 10:00 до 11:00— арт-розваги для малюків з трьох рочків.

Хто: Олена Зарецька, художниця-дизайнерка, викладачка, ілюстраторка. 

З 11:00 до 12:30

Для дітей від 6 до 10 років

Що: Майстер-клас «Креативний врожай»

Хто: Яна Роздобудько, художниця, викладачка.

З 12:00 до 13:00

Для дітей від 8 до 15 років

Що: Майстер-клас з вуличного театру:співи, музикальний супровід і жартівлива сценка на сучасну тему за участю всіх бажаючих.

Хто: BRAGINASTUDIORIDS. Театральні постановки

З 13:00 до 14:00

Для дітей від 7 до 12 років

Що: Майстер-клас «Малюємо історію мистецтва»

Хто: Андрій Набока, художник, викладач.

Невеличкий екскурс про основні етапи історії мистецтва від стародавніх фресок до сучасного арта: Фрески — акварель по-вологому та розчинна кава. / Імпресіонізм- живопис аквареллю з восковою крейдою. / Контемпорарі — інсталяція з крафт-паперу.

З 14:00 до 15:00

Для дітей від 8 до 15 років

Що: Майстер-клас «Архітектурні капелюхи»

Хто: Тамара Романова, художниця, викладачка, декораторка.

Діти дізнаються, що таке паперопластика, зможуть навчитися деяким елементам, створити власноруч паперові капелюхи і зробити в них селфі. Позитивні емоції гарантовані. 

В 15:00 

Легко та весело про важке і серйозне. Розмова с письменником Андрієм Бачинським.

В 15:00

Аксель Кольстад (фортепіано)

Концерт для дітей, справжня казка про норвезьких вікінгів, в якій головний герой, хлопчик, шукає величезний чарівний водоспад та чаклунство, які перетворять Акселя на Моцарта і повернуть у минуле. Твори, написані п’ятирічним Моцартом та маленькі твори Леопольда Моцарта. Аксель Кольстад — піаніст і композитор з Норвегії.

З 15:00 до 16:00 

Укулеле-паті з нагоди виходу книги «Міцна дружба Дімона». Розмова «Яка різниця між страхом і обережністю?» за участі дитячої психологині Тетяни Стус.

З 16:00 до 18:00

Вік учасників необмежений

Що: Майстер-клас позитивного живопису

Хто: Ольга Кондрацька, архітекторка, дизайнерка, художниця.

Майстер-класи позитивного живопису від Ольги Кондрацької – неймовірний спосіб забути про щоденні проблеми і відчути на собі унікальну силу мистецтва та можливість навчитися майстерності усім, хто цього забажає, незалежно від віку чи професії.

1 вересня – середа

З 14:00 до 16:00

Для дітей від 6 до 12 років

Що: Майстер-клас від театрально-художньої студії Detibezseti

Хто: Tетяна Mитaльникова,  художниця-викладачка. 

Ігор Mитaльников, актор, музикант та викладач.

Тетяна та Ігор — учасники фестивалю «Арсенал ідей», брали участь, як організатори виставки дитячих малюнків і величезної картини в техніці колаж «Зустріч Малевича з Примаченко».

З 15:00 до 16:00

Інтерактив за книгою  та мультфільмом «Віктор Робот»: Зустріч з творцями мультфільму та книги «Знайомтесь, Віктор Робот» Анатолієм Лавренішиним та Анастасією Лавренішиною. Розмова про створення сценарію, книги, мультфільму.

З 16:00 до 18:00

Для дітей від 13 років

«З ким би побігати»: презентація роману Давида Гроссмана /виставка ілюстрацій Ліори Вайз

1-го вересня, в День знань, на початку учбового року ми отримаємо подарунок від Посольства Ізраїлю в Україні – презентацію всесвітньо відомого роману Давида Гроссмана та виставку ілюстрацій Ліори Вайз, єрусалимської мисткині, що спеціалізується на перетині графічного, пластичного та сценічного мистецтва.

Стіна з білої цегли серед зелених дерев біля брами Заборовського в Софії Київській перетвориться на своєрідну галерею, де розташуються вісім величеньких ілюстрацій у вигляді картин на холсті.

Кожна ілюстрація відображає реально існуючий об’єкт у Єрусалимі — площу, кав’ярню, будівлю тощо.

Може бути, це буде квест. Може —  зустріч з художницею. Може — з самим письменником Давидом Гроссманом! Він, до речі — сучасний класик, а цей його роман — бестселер. Це — захоплива історія про підлітків, самоту, переживання, існування в сучасному місті — ну, і звичайно, про небезпечні пригоди, дружбу, кохання, та труднощі росту. Ще це важлива книга для  батьків. Самі розумієте, який шанс дарує Фестиваль.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *