Класична музика і доповнена реальність

«Concerto Grosso з позитивом»

У Києві та Львові відбулася прем’єра «Concerto Grosso з позитивом» Євгена Петриченка.

Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики представив прем’єру «Concerto Grosso з позитивом» — нового твору відомого українського композитора Євгена Петриченка.

Концерти відбулися у Києві та Львові та стали частиною програм двох найстарших фестивалів класичної музики в Україні: «Київ Музик Фесту» та міжнародного фестивалю «Контрасти», що проходить у Львові.

«Concerto Grosso з позитивом» — це цикл інструментальних та вокальних творів на тексти Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної, Романа Меліша, Олександра Козинця та Надії Косаревич.

Важливою художньою складовою концертної програми став віртуальний вимір — це доповнена реальність, яку кожен глядач створював самостійно за допомогою мобільного застосунку від команди Advin.

Кожен з 12 номерів проілюстрував графічний дизайнер Руслан Мотько, в його роботах можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур, образи з художніх полотен Анжеліки Рудницької та графіті Banksy.

У команді Advin розповідають, що головною метою було створити візуальний та слуховий лейтмотив кожного номеру, який би залучив до взаємодії кожного глядача з доповненою реальністю.

«Завданням із зірочкою для нас було створення AR-історій так, щоб кожна з них виглядала на сцені гарно, незалежно від сценічного світла. А також візуалізувалась поруч з виконавцем та відтворювалась з ним як єдине ціле композиції», коментують розробники.

Запис концерту, що відбувся в рамках «Київ Музик Фесту» 1 жовтня в Андріївській церкві

Автор проєкту, композитор Євген Петриченко говорить, що «Concerto Grosso з позитивом» — це терапевтичний твір, який нагадує на про важливі цінності:

«Сучасний простір перенасичений войовничою енергією і на те є абсолютно зрозумілі причини. Енергія «Concerto grosso з позитивом» є прямо протилежною, вона має відновлювати та відроджувати в людині дуже прості та зрозумілі речі, про які ми часто забуваємо і які часто губляться: споглядання заходу сонця, дотик до коханої людини, відчуття затишку та сімейної захищеності».

Виконавці твору, Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики – відомий в Україні та Європі колектив, що спеціалізується на історично інформованому виконавстві. На концерті вони використали історичні інструменти доби Бароко: клавесин, теорбу, та власне позитив – портативний орган.

«Concerto Grosso з позитивом»

Керівниця колективу Наталія Хмілевська відзначає, що переживання та емоції, якими настільки наповнена музика доби Бароко, дуже близькі сучасним людям.

«Ми так само відчуваємо біль, страждання, радість, смуток, розчарування, захоплення та любов… Події, трагедії, і звичайні, здавалось би інтимні історії людей, які прочиняють свої почуття нам, стають неймовірно близькими через спільні переживання в музиці. Магічним чином вони впливають на нас та  стають частиною історії не тільки кожного учасника колективу, але й кожного, хто входить в цей спільний простір щирого музикування та слухання».

Проєкт «Concerto Grosso з позитивом» Євгена Петриченка з’явився завдяки підтримці Українського культурного фонду.

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *