Самі свої

Danapris string quartet

У Києві з’явився ще один камерний ансамбль, який спеціалізується на виконанні нової музики. Таких колективів у нас небагато, точніше, зовсім мало, але Danapris string quartet – це щось абсолютно особливе. 

Почнемо з того, що його стартовою матеріальною базою став Президентський ґрант, який в лютому цього року виграла відома київська альтистка, солістка кількох столичних оркестрів, Катерина Супрун.  

Друге – зірковий склад ансамблю. Катя об’єднала у своїй команді найкращих, без перебільшень і пафосу: це – Андрій Павлов (перша скрипка), Ігор Завгородній (друга скрипка) та Віктор Рекало (віолончель). Можна бути певними у виконавській відповідальності цих музикантів за кожну ноту.  

Третє – програма. Вона цілком і повністю сформована із творів наших українських композиторів – як «топових» (наприклад, Валентин Сильвестров), так і менш виконуваних. Зрештою, постаті Володимира Загорцева, одного з найцікавіших вітчизняних шістдесятників, сьогодні практично не існує в актуальній музичній реальності. Свого часу Зубін Мета високо оцінив його оркестрові «Градації», включивши цю п’єсу в репертуар нью-йоркського філармонійного оркестру. Із цим твором пов’язаний найбільший міжнародний успіх Загорцева. Але це було у 80-і. Після відходу композитора вісім років тому про нього, за винятком поодиноких музикантів-ентузіастів, у нас якось всі забули. Можливо, саме тепер приходить його час. 

Крім музики Сильвестрова і Загорцева, у програмі концерту прозвучать твори Валентина Бібіка, Сергія Зажитька, Максима Шалигіна та Олексія Ретинського.

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Концерт української музики
  • Коли: 5 жовтня, 19.30
  • Де: Довженко-Центр, сцена 6, вул. Васильківська, 1
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *