Тріумф української музики у Варшаві

«Дні української музики»

8 вересня у Варшаві відбудеться фінальний і наймасштабніший концерт у рамках фестивалю «Дні української музики». У творі Богдани Фроляк «Праведная душе» на вірші Тараса Шевченка 150 виконавців вийдуть на сцену Національної філармонії Польщі. 

Сьогодні увага до української культури в Європі багато в чому «підкріплена» війною. Відбувається чимало виставок, мистецьких проєктів, зокрема музичних. На противагу цій ситуативній (інколи поверховій) реакції, польський диригент і громадський діяч з українським корінням Роман Ревакович уже багато років незалежно від політичного контексту системно й цілеспрямовано провадить роботу із популяризації української академічної музики у Польщі. «Дні української музики у Варшаві», що їх пан Ревакович заснував 1999 року, – лише один із таких проєктів.

На початках польська публіка, за словами Реваковича, сприймала фестиваль зі здивуванням, точніше, з особливими інтересом, адже не знала, що від цих концертів очікувати. Натомість фестивалі кількох останніх років, судячи з відгуків, сприймалися вже більш стримано, без «сенсаційної» ноти. Очевидно, українська імпреза таки зайняла свою нішу у польському концертному житті, можливо, дещо заповнивши «білу пляму». Так чи інакше, ситуація з виконанням української музики у польських концертних залах змінюється на краще лише тепер. Як надовго – побачимо.

Гарний знак – проведення «Днів української музики» у тісній співпраці з першою музичною установою Польщі, Національною філармонією. Це вже не перший досвід спільної роботи. Та хочеться вірити, що із часом така практика переросте в традицію.  

Крім ораторії Богдани Фроляк (до речі, за цей твір авторка була удостоєна Національної премії України імені Тараса Шевченка), прозвучать увертюра «Тріумф» для симфонічного оркестру Олександра Шимка, створена 2021 року, та твір Золтана Алмаші «Взаємодії» (2013/2021) для віолончелі та симфонічного оркестру. Виконують хор та оркестр Національної філармонії Варшави, солісти – Бартош Козяк (віолончель), Тамара Калінкіна (сопрано), Наталка Половинка (мецо-сопрано), Губерт Запіур (баритон). Диригент – Роман Ревакович, художній директор «Днів української музики у Варшаві».

Концерт відбудеться 8 вересня у Національній філармонії Варшави о 19.00 за польським часом і о 20.00 за українським часом. Лінк на онлайн-трансляцію концерту тут.

Текст: Олеся Найдюк

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *