«Дон Жуан» у Києві!

Андрей Бондаренко «Дон Жуан»

Попри свою хрестоматійність, опера «Дон Жуан» Вольфганга Амадея Моцарта, прем’єра якої відбулася понад двісті років тому у Празі, у Києві чомусь не ставиться. 

Ставлять її у Львові, Одесі. А у Києві – ні. Виправити це непорозуміння вирішила команда молодих талановитих артистів за ініціативи зіркового українського баритона Андрія Бондаренко за участю Національного ансамблю «Київські солісти» та диригента Сергія Голубничого. Щоправда, опера прозвучить на сцені столичної філармонії у концертному виконанні. Але й у такій версії подія обіцяє бути справжньою насолодою для меломанів.

Партію головного героя опери зіграє Андрій Бондаренко. Андрій Бондаренко – сьогодні один із найуспішніших баритонів Європи й Америки. Після перемоги на Міжнародному конкурсі BBC Singer of the World в Кардіффі (Велика Британія) перед ним відкрилися двері найбільших концертних майданчиків світу. 

Ще під час навчання у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського (клас Валерія Буймістра) він був солістом київської філармонії (2005-2007 рр.). Від 2007-го – соліст Маріїнської академії молодих оперних співаків у Санкт-Петербурзі, де дебютував у партії Папагено («Чарівна флейта» В.А. Моцарта). Потім були Карнегі-холл та Вігмор-холл, Шотландська та Вільнюська опери, Deutsche Oper Berlin і Opernhaus Zürich, Королівська опера Ковент-Гарден і Оперний театр Сіднея… 

У репертуарі Бондаренка – партії Пеллеаса (Клод Дебюссі, «Пеллеас та Мілізанда»), Онєгіна (Петро Чайковський, «Євгеній Онєгін»), Марселя (Джакомо Пуччіні, «Богема»), Альберта (Жорж Массне, «Вертер»), Арлекін («Аріадна на Наксосі» Ріхарда Штрауса), Вольфрама (Ріхард Вагнер, «Тангейзер») та інші. 

Партію Дон Жуана із однойменної опери Моцарта Андрій Бондаренко, за його словами, мріяв виконати давно. Образ цього персонажа далеко не однозначний, та й навряд чи позитивний. Але Моцарт не із тих, хто займається моралізаторством, натомість композитор наділяє свого головного героя особливим шармом, чарівністю і якоюсь неземною життєвою енергією та пристрасністю. Власне це й підкуповує слухача.     

Крім Бондаренка, в опері задіяні так дивовижні співаки, як Сергій Магера (бас), Андрій Маслаков (бас), Людмила Осташ (сопрано), Дарія Литовченко (сопрано), Тетяна Журавель (сопрано), Олександр Харламов (бас) та Анатолій Погрібний (тенор). Мізансцени – Віталій Пальчиков.  

Текст: Олеся Найдюк

  • Що: Опера «Дон Жуан» Моцарта (концертне виконання) 
  • Коли: 26 січня, 19.00 / Передмова у фойє – 18.30 – Любов Морозова, музикознавиця, музична критикиня
  • Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *