Довгі вихідні

Довгі вихідні

Марія Галіна: колеги, незважаючи на те, що в нас вчора вирубилося світло через обстріли р-і, я все ж таки зробила розклад подій. Взагалі протягом довгої вже роботи я стикаюся з певною проблемою: не на всі події ви встигаєте зареєструватися, або купити квитки. Певні екскурсії починаються об 11, тобто саме в той час, коли звіт з’являється у мережі. Тому, якщо вас справді щось цікавить, просто слідкуйте за інституціями та персоналіями, їх легко знайти на ФБ або по пошуку в мережі, а що і як саме вони роблять, ви вже знаєте через мене  (Одеса Дейлі) та Kyiv Daily.

Розваги для всіх

 • Passage Odesa (Преображенська, 34). Великий маркет українських брендів та місцевих резидентів Пасажу. Жива музика і вино в атмосфері величності. Вишенька на торті – ді-джей для настрою. З 09.00 18 травня до 20.00 20 травня.
 • Odessa Events ClubОдеська кіностудія:  Головний Одеський сімейний фестиваль їжі та хендмейду. 18 та 19 травня (Субота та Неділя) З 11:00 до 19:00. Зʼявились питання !? Дзвоніть 0733553030. Організатор – Odessa Events Club. Квитки: тиц. Скільки: Вхід – дітям до 12 років вільний, дорослим – 200 грн. Квитки можна придбати на вході). Благодійний захід, частина прибутку буде передано у благодійний фонд.

Таємне

Команда проєкту “Одесі 600” запрошує одеситів та гостей міста на культурний фестиваль, присвячений історії Одеси. Одеса – до джерел (ad fontes). На вас чекатимуть: концерт-програма, лекції, книжковий куток, історичні квести, виставка картин, плакатів, фотографій, історичних матеріалів, аукціон та цінні подарунки! Коли? 18 та 19 травня 11:00-17:00. Де? 17 травня на ваш телефон прийде повідомлення про місце, де буде відбуватись подія. Для цього вам потрібно зареєструватись за цим посиланням тут.

День музеїв

Одеський літературний музей (Ланжеронівська, 2).Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Тема, обрана Міжнародною радою музеїв ІСОМ на 2024 рік – “Музеї. Освіта та дослідження” – підкреслює важливість музейної сфери як майданчика для навчання, вивчення та пізнання. Міжнародний день музеїв щорічно відзначається з метою підкреслення ролі музеїв у розвитку суспільства та збереженні культурної спадщини. З цієї нагоди для одеситів та гостей міста Одеський літературний музей разом з ГО «Одесі 600» розробили спеціальну двуденну програму на 18 та 19 травня. Протягом двох днів в Одеському літературному музеї будуть відбуватися різноманітні активності від історичних експозицій до сучасного мистецтва: виставки, лекції, майстер-класи, фотозони та інтерактивні заходи для дорослих та дітей.

Програма:

18 травня (Вхід вільний)

Сад Скульптур
11:10 відкриття

14:30 – 16:00 екскурсія артефактами від кафе – музея Старої Одеси

У приміщенні

11:30 – 13:00 Володимир Островський:
1. «Великий потоп берегів Чорноморських»
2. «Князь Вітовт і Коцюбіїве»
3. «Турецька факторія на чорноморських берегах»
4. «Антіміф»

13:10 – 14:40 Василь Дяченко «Історія Коцюбіїв – Одеса»

14:50 – 16:20 Віолетта Дідук «П’ять імен української Одеси»

16:30 – 17:10 Катерина Мусієнко «Робимо Вам Нерви»

Закриття першого дня

Сад скульптур

11:10 – 11:25 відкриття другого дня

11:30 – 13:00 аукціон картин Анатолія Кравченко та іншіх лотів на ЗСУ

13:00 – 15:00 Олександр Гаркавченко: Майстер – клас «Відродження північно – причорноморських традицій роботи з глиною». 

У приміщенні

11:30 – 13:00 Анатолій Кравченко «Одеські художні традиції»

13:00 – 13:50 Лектор Наталія Лаврова «Гастрономічні традиції Одеси»

14:00 – 15:00 Ольга Потєхіна шоу – лекція «Одеса за Фрейдом»

16:30 – 17:00 Наталія Шевченко «Про Анатолія Шевченка, видатного одесита»

Закриття фестивалю

На вас чекає – виставка картин та фотографій сучасних одеських митців про історію Одеси, виставка 9 постатей, які повпливали на хід історії міста. В честь 609 років із заснування одеських земель від художниці Софії Мезіної
А також можливість почитати та придбати книги на базі проведення фестівалю

Ніч музеїв продовження

Одеська обласна бібліотека для юнацтва та бібліотека Грушевського (Троїцька, 49/51) до Міжнародного дня музеїв запрошуємо на захоплюючу подорож у світ книги! Зустрічаємося у суботу, 18 травня, о 11.00 Реєстрація обов’язкова: тут

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва (Пушкінська, 9).Щороку, 18 травня, музей приєднується до відзначення Міжнародного дня музеїв. Понад сорок років цю традицію і ініціативу Міжнародної ради музеїв ICOM підтримує близько півтори сотні країн. З цієї нагоди у суботу 18 травня в нашому музеї, традиційно, буде вільний вхід для всіх відвідувачів. Чекаємо на вас з 12:00 до 18:00  (але як це кореспондує з лекціями, та кураторськими екскурсіями, я не знаю – МГ).

ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а).18 травня — професійне свято для нашої команди, адже відзначаємо Міжнародний день музеї З цієї нагоди ми відкриваємо наші двері для всіх охочих (як я зрозуміла, не безкоштовно)! Якщо ви давно хотіли відвідати музей, то це саме час, а якщо вже бачили виставки — то це привід оновити враження.  Тема ICOM цьогорічного Дня музеїв підкреслює ключову роль культурних установ у наданні цілісного освітнього досвіду. Саме тому 11:00 до 17:00 вхід буде безкоштовний, а вже всередині на вас чекатимуть святкові щогодинні екскурсії.

Ділимося розкладом:
12:00 – екскурсія гротом (150/75 ₴);
12:30– екскурсія виставкою Романа та Марґіт Сельських «Сонце заходу / Sol Occidens» (150/75 ₴);
13:00 – екскурсія гротом (150/75 ₴);
14:00 – екскурсія виставкою Романа та Марґіт Сельських «Сонце заходу / Sol Occidens» (150/75 ₴);
15:00 – екскурсія гротом (150/75 ₴);
15:30 – екскурсія виставкою Романа та Марґіт Сельських «Сонце заходу / Sol Occidens» (150/75 ₴);
16:00 – екскурсія гротом (150/75 ₴).

Також ви можете привітати музейну команду, придбавши наш мерч за посиланням: тут чи у сувенірній крамниці, адже весь прибуток від продажів йде напряму на розвиток музею. До святкової зустрічі в Одеському художньому.

Кіно

Одеська національна наукова бібліотека (Пастера, 13). «Movie nights in the library» – перегляд кінофільмів англійською мовою з подальшим обговоренням. Початок о 14:00. Заходи відбуватимуться у відділі міжнародних проєктів ОННБ (вул. Пастера, 13). Contact: +380674858360 Fee: Donation and something for tea will be appreciated.   

Музеї, лекції, освіта

 • Museum of Odesa Modern Art та WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Пушкінська, 9) Кураторська екскурсія виставковим проєктом more.od.ua від Олени Філіппової (12:30). А в 15:30 запрошуємо на лекцію . Міфічні морські герої для дітей та дорослих про легендарних морських істот, яких можна зустріти в багатьох культурах світу, а також сучасних морських героїв. Захід проходить під егідою морського амбасадора доброї волі Міжнародної морської організації (ІМО). Розповідь проведуть кураторка проєкту more.od.ua, засновниця проєкту «КуклЬтура» Олена Філіппова та доктор філософії, Тетяна Травлос (викладачі вищої категорії ВСП Фаховий коледж морського транспорту НУ «Одеська Морська Академія»). Квитки – 100/50грн . Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією 
 • Museum of Odesa Modern Art та WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Пушкінська, 9) 8 червня виповниться рівно 100 років з дня відкриття нашого музею для відвідувачів. Здавалося б, за ціле століття мають бути вивчені всі його експонати, однак у музейних фондах досі знаходяться картини, які через різні причини втратили імена своїх авторів і стали творами невідомих художників. Вони терпляче чекають на свого дослідника, який має встановити належністьїх певному часу, національній школі, і, нарешті, конкретному художнику або його колу. Так було й з картиною «Натюрморт із жіночою фігурою». Протягом багатьох десятиліть вона була практично забута, жодного разу не залишала фондосховища та вважалася копією ХІХ століття з раннього оригіналу. Однак тепер, завдяки комплексному атрибуційному дослідженню, нам відкрилося багато секретів цього полотна, пов’язаного з колом Абрагама Брейгеля (1631-1697 майстра натюрморту, останнього яскравого представника знаменитої фламандської династії художників Брейгелів. Це чудовий зразок старовинного європейського живопису, побачити який і почути розповідь про нього ви зможете на лекції «Знацомство з шедевром» в лекторії музею. Лекторка та авторка атрибуції – Ірина Глєбова, заступниця директора музею з наукової роботи (14.00). Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією)
 • Одеський планетарій (Планетарій розташований на території Астрономічної обсерваторії у парку ім. Тараса Шевченка). У суботу о 17:30 та 19:30 .  Відкриття таємниць та скарбів Місяця – космічне майбутнє людства- авторський огляд голови одеського Астрономічного товариства, старшого наукового співробітника Михайла Рябова. Подорож зоряним небом та у часі на куполі планетарію, знайомство з сузір’ями, зіркам, сонячною системою, перегляд повно купольного фільму. Показ веде кандидат фізико-математичних наук Володимир Ющенко. Екскурсія галереєю астрономічної обсерваторії та космічними експонатами.  Екскурсія на старовинний телескоп «КУК» астрономічної обсерваторії. Спостереження Сонця в світлу частину доби і зірок та Місяця після заходу Сонця, за ясної погоди. Екскурсію веде співробітник обсерваторії Даніїл Забора. Під куполом нашого планетарію завжди ясне зоряне небо! Довідки та запис в інстагра чи за тел.:
  +380983287011 вайбер; +380930056187 (з 9:00 до 19:00).Вартість відвідування заходу: 150 грн – дорослі 100 грн – діти. Для відвідування заходу потрібен попередній запис! Ми працюємо за будь яких умов, цілий рік!

Читання, література, зустрічі

Книгарня «Є» Одеса (Кузнечна, 59) Авторки читатимуть уривки романів чи оповідань, котрі ще не видані, але деякі вже зовсім скоро з’являться на полицях книгарень. Світлана Тараторіна– фентезійне оповідання «Житіє Марії і Анни. Апокриф нового світу» зі збірки «Мотанка».Мія Марченко і Катерина Пекур – міське фентезі, детектив «Діти вогненного часу»; Світлана Васильченко – психологічний роман «Львіверпуль»; Олена Кузьміна– пригодницьке темне фентезі «Північ-Південь»; Анна Стаднік– пригодницький стімпанк «Свій чужий».  модератор Ігор Снятинчук – містика, горор «Таємниця Марти». А після розпочнеться «Відкритий мікрофон» – де ви можете почитати уривок з власного не виданого роману чи оповідання. Щоб взяти участь, зареєструйтеся, будь ласка, у формі (тут). Ми запросимо до 5-ти учасників, уривки не перевищуватимуть 300 слів. Чекаємо на вас: о 16:00

Корисне

Бібліотека ім. Е. Багрицького (вул. Преображенська 35-А). Як не загубитися в аеропорту?
Аеропорти мають окрему логіку та купу правил, про які вас ніхто не попереджає заздалегідь, але незнання цих «внутрішніх законів» не звільняє від відповідальності. Під час лекції соло-мандрівниця Вікторія Саломатіна поділиться важливими фактами та досвідом користування аеропортами й познайомить зі всіма етапами перевірки пасажирів на шляху до омріяного трапу літака.
– Як не залишити пів гаманця та пів валізи на перевірках багажу?
– Чому на борт заборонено проносити воду або інші рідини?
– Як вдягтися в аеропорт, щоб швидко і комфортно дістатися літака?
– Чи безпечно ночувати в аеропортах?
На ці та інші питання ви зможете отримати відповіді вже 18 травня (Субота) о 12.00 Лайфхаки та цікаві історії гарантовано!
Довідки за телефоном: (048) 752 – 83-40. 

Література, історія

Лига КультурыCultural Association “Roerich Centre” и Одесский Дом-Музей имени Н. К. Рериха (Велика Арнаутська, 47) –  презентация науково-публицистичного журналу «ЛИГА КУЛЬТУРЫ» № 24 (2024). В програмі – музикалне привітання, презентація журналу та авторів статей (14.00).

Виставки, спротив

 • Музей приватних колекцій Блещунова (Польська, 19). Сергій Лиховід. Виставка “Тріумф Волі 1936-2024” є рефлексією автора на тему “арійського атлентичного тіла” як інструмент пропаганді в тоталітарних режимах. Сьогодні напередодні Олімпіади в Парижі, навколо якої розгортається свій політичний театр, ця серія звучить особливо гостро (Юлія Манукян, кураторка). 15.00.
 • Garage gallery Міст Коцебу (Буніна, 8). Вадим Луговцов: запрошує на відкриття виставки «Інша зброя» (16.00). Вхід свободлний, донейшн вітаються. «я буду радий бачити вас на відкритті моєї першої персональної виставки “Інша зброя”, яка відбудеться в історичному центрі Одеси, під мостом Коцебу в @garage_gallery_od .На ній я представлю авторські копії вже відомих вам стріт-арт робіт, які прикрашають багато місць рідної Одеси.Виставка зветься “Інша зброя”, оскільки моя творчість виявилася досить ефективною зброєю в інформаційній війні, яка йде паралельно війні традиційної. Мешканці сусідньої країни (росії) своїми публікаціями намагалися показати, що Одеса – це нібито російське місто і росіян тут чекають. Нічого подібного! За допомогою своїх робіт я відобразив настрій одеситів та їхнє ставлення до росії. Результат моєї роботи за останні півтора року буде зібраний у “Garage Gallery” і доступний до вільного перегляду.Виставка матиме формат заходу з неформальним спілкуванням та ін. Заряд позитивних емоцій та яскраві враження гарантую! (VAUD). Вхід: Free , донати приймаються, адже ми будемо збирати на авто для підрозділу 35 ОБрМП»

Приємне

 • Натали Граждан та Музей коньячного дела Шустова (Мельницька, 13). Запрошують на екскурсію х відвідуванням  завода Шустов и Музея коньячного діла. Зустрічаємось 11.50. Вартість 450 грн/чел. Як долучитися не знаю, мабуть в приват у ФБ.
 • Corvin. Пиво&Виски – Крепкая Пара (Ланжеронівська, 17).Цієї суботи відбудуться дві події. Одне локальне значення – всеукраїнський фестиваль Одеського чорного. І загальносвітового значення – Всесвітній день віскі. Як ми можемо поєднати ці дві події? Звичайно об’єднавши віскі та вино. Яким чином? Наша дегустація буде зав’язана на віскі, витриманих у бочках з-під вин. Шкода, що на сьогодні так мало віскі, які були витримані в бочці з-під Одеського Чорного, але сподіваємося, що в найближчому майбутньому ми зможемо продегустувати масштабну лінійку шотландського (а може й не тільки) віскі витриманого в винних бочках з-під цього сорту винограду (17.00). Для тих, хто впевнений у собі та вже готовий підтвердити свою присутність, ціна – 1600 грн. А хто поки сумнівається куди й піти та зважитися лише у суботу – 1750 грн. Дегустаційна порція віскі — 20 мл. Бронюйте участь за телефоном +38 073 404 38 95 або реєструйтесь на дегустацію за посиланням: тут.

Зустрічі, спілкування

Silvia Ter-Gabrielyan и English meetings. Хінкальня на Ланжероні. This Saturday, the weather promises to be warm, so I’ve decided to organize our gathering at the beach in Nonna Cafe. Everyone who wishes to practice English, Russian, or Ukrainian is welcome to join us. It’s an opportunity to make new friends, spend the weekend in pleasant company, play board games, share laughter, and more. Location of Nonna Cafe: тиц We’ll be at the table named Silvia. See you this Saturday at 4 (16.00). 

Екскурсії, краєзнавство

 • «Архітектура Одеси» Ви дізнаєтеся історію однієї з найкрасивіших вулиць міста. Маршрут проведе вас через затишні дворики, де на кожному кроці розкриваються архітектурні перлини вулиці Дворянської. Місце зустрічі: Дворянська, 1. дорослим — 350 ₴ • військовим та пенсіонерам — 249 ₴,  від 12 до 18 років — 249 ₴, від 7 до 12 років — 149 ₴. Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей».Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу.  Хто проводить прогулянку: Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках і в публікаціях. На запитання відповідає Катерина за номером: +380 63 1794 400
 • Лямпа (Проспект українських героїв, 4) Виолетта ДидукЕлена Шушпанова  Пʼять імен української Одеси-2. Це не екскурсія. Захід проходить в затишному і безпечному винному підвальчику.Ми відкриваємо для себе імена невідомих одеситів. Занурюємося в біографії, достойні голлівудських екранізацій.І кожна розповідь поєднується з дегустацією зразків крайових вин нашого регіону.Цієї суботи ми говоримо про історика Леоніда Смоленського. Сучасники називали його «богом, якому всі вклоняються», «філософом-проповідником», «батьком українців».Про бібліофіла, друга родини Косачів, Михайла Комарова.Про батька і сина Івана та Юрія Лип.А пʼята постать- секрет! Саме на ній тримається людський рід.Пʼять імен української Одеси-це не нужда лекція, це живе і змістовне спілкування в приємному товаристві (18.00). Зустрічаємось о 17:45 біля входу у двір. Вартість: 400 гривень з особи. Дегустація і закуски включені у вартість. Обовʼязковий попередній запис у приватні повідомлення: 0678845642. Передплата 200 гривень на карту ПриватБанку
 • Тамара Літвякова. 18 ТРАВНЯ В 11.00 . Екскурсія по 2 Християнському кладовищу “Одеса memory”. Старт : центральні ворота , Люстдорфська дорога. Це буде світ, в якому залишилися назавжди імена людей,які стали відомими не тільки в Одесі, а далеко за її межами. Відомі художники, професори медицини світового рівня.Музиканти, педагоги, чиї учні рознесли славу про Одесу за кордони світу. Винахідники, дослідники, власники типографій, яхт, капітани кораблів, автори книг .Тільки роблячи цю екскурсію, я з здивуванням зрозуміла, що багато хто з них при житті дружив сім/ями, ходили один до одного в гості, запрошували на звані обіди, проводили літературні вечори, спіритичні сеанси, виставлялися разом на картинних виставках, збирали колекції творів мистецтва. 
 • Вартість 350 гр. з персони.Запис по телефону, вайбер, телеграм обов’язково. 097 511 7625
 • Арт-простір «Діалоги» (Соборна, 2). запрошує на черговому зустріч/ лекцію з Сергієм Котелко (17.00). Ми дізнаємось про «Дачу Анатра». Французький замок, збудований італійцями – одна з найкрасивіших будівель Одеси. Організаційний внесок: 100 грн . довідки 0504466346
 • ГДЕ ИДЁМ? Прогулянки Одесою. Екскурсії, теле-гід. ( Проспект Українських Героїв (Олександрівський проспект) кут вул. Буніна – біля пам’ятника Міцкевичу). Прогулянка центром Одеси, але не прямою, а вздовж і вбік. Уздовж колишніх Червоних рядів, які могли свого часу створювати конкуренцію самим Єлисейським полям. Жаль, що у Франції про це нічого не знали.  Маршрут: Проспект Українських Героїв (Олександрівський проспект) – Покровський провулок – Єврейська вулиця – Нечипуренко провулок – Троїцька вулиц (15:00.). Початок: біля пам’ятника Адаму Міцкевичу (вул. Буніна / пр-т Олександрівський). Вартiсть (входить квиток до центру Уніон): 350 грн. – дорослі; 250 грн. – школярі.  Обов’язковий запис за телефоном +38 096 142 13 79 (Viber, Direct, Telegram, WhatsApp) Вам тільки здається, що Ви знаєте Одесу! 

Музика

 • Всесвітний клуб одеситів (Маразлієвська, 7). Джазова академія. Лекція Олексія Петухова для учнів рішельєвського ліцею (16.00).
 • МІЖНАРОДНИЙ КУЛЬТУРНИЙ ЦЕНТР “УНІОН” (Троїцька, 43). «Недисциплінований з флейтою» (19:00).  Твори видатних італійських композиторів у неймовірних аранжуваннях концерт української флейтистки-віртуоза Helèna та ансамблю Perfetto. Квитки  на Concert.ua.
 • Museum art club (Старобазарний сквер, 5 Саша Коханчик – легендарний одеський рок-н-рольщик, резидент того самого “Дикого Зета”та засновник відомого гурту “LoveMakers”.Декілька поколінь одеситів росли під його пісні (що багато років звучать в активній радіо-ротації),знайомилися з коханими на галасливих блюзових вечірках, де запалювали Лавмейкерс,але тільки обраним довелося знати Сашка як душу компанії, балагура, КВК-щика та історика сучасної музики. Музикант, композитор, поет, співак та один із цілої плеяди вихованців знаменитого Студклубу Одеського Політеху 80-х та співавторів відродження Гуморини та КВК в Одесі, із задоволенням розповість безліч байок та неймовірних історій, поділиться враженнями про зустрічі та дружбу з дивовижними музикантами, режисерами, акторами і просто добрими людьми.Гість вечора Дмитро Чистяков та “ех Кроссворд”) (19:00). Вхід: 100 UAH.  Бронь столиків: 0955485363
 • Мore Music Club (Пушкінська, 75)  Вже цього травня готуємо для вас новий потужний Movement. 18.05. Відсіч (hardcore, Одеса). Чортополох (hardcore punk, Косів)
  Mortui Vultus (post black, Одеса). Benkart (post-hardcore, emo-punk, noise, Одеса).Вхід на кожний з двох днів — донейшн від 200/250 грн. 

Театри

 • Джаз-клуб «Перрон № 7» (Українських героїв, 16, «Книжка»). Перша іскра. Комедія в комуналці. (18.00), за інфою на сторінку театру   тут  
 • Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 15). Тіні забутих предків (16.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Театр музичної комедії ім. М. Водяного (вул. Пантелеймонівська, 3). Ісус Христос суперзірка (17.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Червона Шапочка  (11.00). Брехня. Вистава для дорослих (17.00). Квитки  на Concert.ua.
 • Будинок Клоунів (Ольгіївська, 23) Ромео і Джульєтта (18.00). Квитки на Concert.ua 
 • Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Смарагдове місто (12.00) Севільський  цирульник (17.00). Квитки на Concert.ua
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2). «Дивна вистава. День перший» (18.00). За реєстрацією та інфою сюди: тиц
 • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Жінка на біс (18.00). Квитки  на Concert.ua
 • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а). Івасик Телесик (11.00). Будьте ви щасливи!  (17.00).Квитки на Concert.ua або в касі театру.

Книги, читання

Книгарня «Є» Одеса (Кузнечна, 59) и Видавництво НК Богдан Презентація колективної повісті «Чи бачать небеса котів (15.00). Книжка уже встигла увійти у топ продажів видавництва на фестивалі “Книжкова країна” у Києві, а співавтори повісті упродовж березня-квітня провели у соцмережах зворушливий флешмоб розповідей про свої історії за хештегами #Чи_бачать_небеса_котів #36_авторів Учасниця презентації: Любов Купцова 

Це — без права на забуття.
36 квартир багатоповерхівки, яку зруйнувала російська ракета.
36 квартир у під’їзді, в який влучила ракета.
36 родин, і безліч нездійснених надій, загублених доль, страчених життів.
36 авторів розповідають про будинок, подібних до якого так багато в усій Україні.
Це — Реквієм по всіх, кого торкнулася війна.
Для широкого кола читачів.
Обкладинка Олега Кіналя. (15.00) Вхід вільний. Книжку можна буде придбати під час презентації. 

Виставки, презентації

Past / Future / Art и ONFAM / Одеський національний художній музей (Софіївська, 5а). Оксана Довгополова проведе кураторську екскурсію виставкою Андрія Рачинського та Даніїла Ревковського «Степ Мікі Маусів»! Це останній день роботи виставки, а значить, чудова нагода її відвідати Проєкт є художнім осмисленням того, як змінюються ландшафти, коли їх частиною стають підбиті танки; як змінюється уява людей, які живуть у цих ландшафтах. «Степ Мікі Маусів» — це стрибок в уявне майбутнє, в якому, можливо, вже не буде людей. На екскурсії кураторка розповість:  про те, що за сто років на території України було підбито більше танків, ніж у будь-якій іншій країні світу;  про архіви людей, яких ніколи не існувало (або все ж існували?); про великий Музей людської цивілізації митців Ревковського і Рачинського, куди входить «Степ Мікі Маусів». Коли:  14:00.  Придбати квитки (150/75 ₴) можна  в касі музею.

Музеї, лекції, освіта

WEartMuseum / Одеський музей західного і східного мистецтва  (Пушкінська, 9). Продовжуємо цикл лекцій. «Всесвітня історія кіно». Ален Делон – знаменитий французький актортеатру та кіно, режисер та продюсер, легенда світового кінематографа. Пік його популярності припав на 1960-ті – 1980-ті роки ХХ століття – саме тоді цей блакитноокий француз зводив зрозуму мільйони жінок і вважався одним зголовних секс-символів епохи. Також він був визнанним еталоном чоловичої краси. (14.00). Квиток: 100 грн. Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний (за попередньою реєстрацією).

Екскурсії, краєзнавство

 • Я Вам розповім про всю Одесу,   Одеса Оперний Театр. Багато людей приїжджають до Одеси лише заради того, щоб побачити та відвідати цей шедевр архітектури, визнаний одним із найкрасивіших театрів Європи! Про наш театр можна говорити довго і захоплююче… а ми пропонуємо ще й піднятися на сцену та зазирнути в оркестрову яму, спуститися у підземні коридори, познайомитись із технічною
  часткою. А після прогулянки ми Вас запросимо на дегустацію ігристого ексклюзивного білого та розе  + полуниця (11.00). Вартість екскурсії 540 грн (екскурсія + вино) / без вина 400 грн
  З нами наша екскурсійна фея – Катерина Єргєєва. Попередня броня обов’язкова. Запис на екскурсію вайбером 0504624199
 • «Архітектура Одеси» (Преображенська, 44 (фонтан Петя і Гаврик)). На захопливій прогулянці з проектом ви дізнаєтеся історію вулиць Спиридонівської та Провіантської (Асташкіна) — вони багато в чому близькі за характером забудови та за часом формування. Як і на багатьох інших прилеглих вулицях, тут переважають прибуткові будинки. Більшість з них відрізняється високим рівнем розкоші та архітектурною унікальністю. Квитки  до 350 гр. Частина коштів з прогулянки піде на підтримку реставраційної майстерні «Тисячі дверей». Повернення коштів або перенесення квитка на інший захід можливе лише за дві доби, щоб ми встигли до збирати групу. Проводить прогулянку  Дмитро Шаматажи — співзасновник історичного проєкту «Архітектура Одеси» з 2008-го вивчає архітектуру міста, розповідає про неї на архпрогулянках і в публікаціях. На запитання відповідає Катерина за номером:
  +380 63 1794 400.
 • Тамара Літвякова. Екскурсія “Колоритні дворики з єврейским акцентом” (12.00). Старт: Тираспольска площа( Преображенська, 50). Фініш: пам,ятник Ісааку Бабелю. Шалахмунес, “граница гефілте фіш” , Талмуд Тора и сиротський притулок Бродського, брата того самого “цукрового короля”, про якого кажуть “Сахар Бродского” – про це на єкскурсії. Вартість : 300 гривень з персони. Запис за телефоном, вайбер, телеграм обов”язково. 097 511 76 25

Музика, хореографія

 • Одеська філармонія (Буніна, 15). Одеський міський центр хореографичного мистецтва запрошує всіх бажаючих на звітний концерт в 12.00
 • Євангелiчно-лютеранська церква Св.Павла (кiрха) (Новосельського, 68).  Органнi вечори у Кiрсi. Музичині дінастії. Продовження (18.00). Запрошення можна придбати перед початком концерту або забронювати за телефоном +38063 507 2964
 • Мore Music Club (Пушкінська, 75) Ласкаво просимо на вечір, що перенесе вас у постапокаліптичний бар світу Fallout. Ядер Кола, Антирадин, Стимпак і ще купа коктейлів, які допомагають виживати у пустці, чекають на вас в More Music Club 19 травня. І звісно ж найкращі хіти 50-з років створять ту саму незабутню атмосферу. Вхід – фрі донейшн. Діє фейсконтроль.Джаз-клуб «Перон» (проспект Українських героїв, 16). Джаз-клуб Перон №7 продовжує серію вечірок “Джаз на Даху”. 19 травня (у неділю) улюблені пісні Леоніда Утьосова і не тільки прозвучать українською мовою у неймовірних джазових аранжуваннях на маленькому даху в самому центрі Одеси. Фортепіано, контрабас, ударні та джазове вокальне тріо. Вхід за донатом. 50% всіх зібраних коштів буде одразу спрямовано на технічне забезпечення ППО Одеси.Хочете потрапити на вечірку — пишіть в коментарях, або в особисті сторінки
 • Poncho Snack Art Bar  (Грецька 26/28). Запрошуємо вас на вечір імпровізаційного джазу з талановитим Святославом Лементаревим за роялем. У неділю, 20 травня, ми поринемо у чарівний світ Piano Jazz, де кожна нота наповнена душею та експресією. Святослав Лементарев, майстер своєї справи, подарує вам незабутні музичні враження завдяки своїм оригінальним імпровізаціям.Не пропустіть можливість насолодитися живим виконанням, провести час у чудовій компанії та отримати море позитивних емоцій. Приходьте з друзями, налаштовуйтеся на вечір музичного натхнення та насолоджуйтесь кожною миттю! Чекаємо на вас у Пончо барі. Початок о 20:00. До зустрічі! 

Театри

 • Театр музичної комедії ім. М. Водяного (вул. Пантелеймонівська, 3). Кохання січового стрільця (17.00). Квитки на  Concert.ua.
 •  Одеський театр опери та балету (пров. Чайковського, 1). Білосніжка (17.00). Квитки  на Concert.ua 
 • Театральна лабораторія «Театр на Чайній» (у приміщенні театру “KowalskY” за адресою провулок Отонівський, 2).  «Бʼютіфуллайф»  (18.00). За реєстрацією та інфою сюди:  тиц
 • Одеський театр юного глядача (вул. Грецька, 48а).  Усі миши люблять сир (11.00). Молочайник (17.00). Квитки  на Concert.ua 
 • Одеський обласний театр ляльок (Пастера, 15). Ай Болить  (11.00). Forever Young (17.00). Прем’єра. Квитки  на Concert.ua.
 • Одеський обласний академічний драматичний театр (Грецька, 48). Гра в правду (18.00). Квитки  на  Concert.ua. 
 • Будинок Клоунів(Ольгіївська, 23). Руде місто (18.00) Квитки  на  Concert.ua.
 • Одесский академический украинский музыкально-драматический театр им. В. Василька (Пастера, 75). Приречені танцювати (16.00). 
 • Театр Малих комедій (Асташкіна, 1). Іллюзіон шоу Сандерса (18.00). Квитки  на  Concert.ua.
Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *