Флейта і гітара – такий ансамбль у сучасних концертних залах зустрічається не часто. Сам формат, на перший погляд, видається ризикованим – камерне, а навіть дещо інтимне звучання обох інструментів: ледь приглушений, холоднуватий тембр флейти і тихий, наближений до людського голосу, звук гітари.
Проте із проектом Duetto Concertante відомі київські музиканти-віртуози, флейтист Юрій Шутко та гітарист Андрій Остапенко, вже відвідали низку українських міст – Вінницю, Львів, Луцьк, Житомир та інші міста. І, треба сказати, гастролі видалися доволі успішними. Очевидно, секрет в іменах музикантів, точніше, у їхній виконавській майстерності. Андрій Остапенко – знаний гітарист-віртуоз, засновник Міжнародного фестивалю гітарної музики, однієї з найяскравіших подій сезону. Після закінчення Київської консерваторії продовжив навчання у Міжнародній академії гітари Франциско Тарреги в Італії, де займався із такими видатними педагогами, як Паоло Пегораро і Стефано Віола. Виступає із концертами в Італії, Польщі, Швейцарії, Азербайджані, Португалії, Великій Британії, Іспанії.
Юрій Шутко – провідний український флейтист, невтомний дослідник традиції флейтового виконавства (особливу увагу приділяє старовинній музиці), автор численних транскрипцій та перекладень для флейти. Музичну освіту здобував у Львові, Вільнюсі, Києві та Парижі. Виступав із Саулюсом Сондецкісом (Литва), Урсом Шнайдером (Швейцарія), Станіславом Вінярчиком (Польща), Хайнцом Прамером (Австрія) та іншими відомими диригентами.
Вигідно вирізняється й програма концерту. Замість «заїжджених» класичних шлягерів, які вже набили оскому, – маловідомі твори німецького бароко та італійського романтизму. Бароко представляють Георг Фрідріх Гендель та Йоганн Себастьян Бах (в оригіналі їхні сонати написані для флейти й клавіру). А романтизм – німець Теодор Гауде та італійці Луїджі Леньяні, Фердінандо Каруллі, Мауро Джуліані і Луїджі Леньяні. Усі четверо були блискучими гітаристами. А Каруллі прославився ще й тим, що написав перший в історії посібник гри на класичній гітарі.
Стосовно назви концерту, то вона виникла із однойменного твору Луїджі Леньяні, який і почуємо у філармонії вже цієї неділі.
Програма:
Г.Ф. Гендель – Соната № 4, ля мінор
Й.С. Бах – Соната № 4, до мажор, BWV 1033,
Т. Гауде – Соната, тв. 24
Л. Леньяні – Концертний дует, тв. 23
Ф. Каруллі – Фантазія на теми опери В. Белліні «Пірат», тв. 337
М. Джуліані – Серенада, тв. 127
Текст: Олеся Найдюк
- Що: Концерт Duetto Concertante: Юрій Шутко (флейта), Андрій Остапенко (гітара)
- Коли: 10 лютого, 19.00
- Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2.