Різдвяний онлайн-проєкт на підтримку ЗСУ від Музею Івана Гончара

Різдво

Напередодні Різдва Музей Івана Гончара відкриває онлайн-проєкт «Українське Різдво»на підтримку ЗСУ. Сім розділів про головне зимове свято охоплюють різні сторінки історії, відкриваючи й добре відоме й дещо незнане про справжнє українське Різдво.

Онлайн-проєкт презентує понад 70 експонатів кінця XVII – середини XX століття з колекції Музею Івана Гончара, серед яких традиційні різдвяні атрибути, записи автентичних колядок, давні світлини українців, предмети побуту й народного мистецтва. Проєкт також представляє сучасні вироби майстрів, які продовжують традицію.

«Українське Різдво — дзвінке, колоритне, неймовірно вишукане, як і загалом традиційна українська культура. Ми створили цей проєкт, аби кожен українець міг відчути свято попри все. Комусь він нагадає про смак найсмачнішої у світі куті, яку готувала бабуся. Для когось він звучатиме найулюбленішою колядкою, яка повертає назад у дитинство. А для когось відкриє нове та незнане про українське Різдво», — коментує Юлія Новосельцева, кураторка цифрових проєктів Музею Івана Гончара.

Перегляд проєкту безоплатний, а умовну вартість квитка музей закликає перерахувати на підтримку армії та відновлення України. Виставку можна переглянути за  посиланням.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» — осередок збереження, вивчення, поширення та інтерпретації української традиційної культури, що презентує культурну самобутність України та дає поживу до самоідентифікації. Музей створений на базі приватної колекції українських старожитностей громадського та культурного діяча Івана Гончара (1911 – 1993) та є правонаступником громадського хатнього музею, що постав у Києві наприкінці 1950-х. На час воєнного стану експозиційні зали музею зачинені, однак команда музею продовжує працювати над цифровими проєктами, лекціями та співпрацями.

Facebook музею

Instagram музею

На фото картина на склі Анастасії Рак «Колядники»

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *