Імітація науки

Імітація науки

В біології поширене явище – мімікрія. Воно полягає у тому, що одні живі організми імітують ознаки інших, або якихось неживих об’єктів і від цього отримують перевагу. 

Основним видом є імітація середовища – богомоли схожі на квітки, а паличників складно відрізнити від гілок рослин, деякі організми імітують інших – небезпечних, щоб відлякати потенційних хижаків, хижаки ж бувають «вовками в овечій шкурі», обдурюючи свою жертву.

Сучасна наука настільки спеціалізована, що навіть вченим з різних дисциплін важко зрозуміти один одного. Для того, щоб суспільство розуміло чим займаються вчені і на що витрачаються їх податки, деякі інститути мають цілі відділи направлені на таку інформаційну підтримку. Серед цієї складності псевдонаука дуже вдало грає в мімікрію, успішно паразитуючи на репутації справжньої науки. Якщо розглядати поверхнево, виглядає дуже схоже – незрозумілі і складні терміни, формули, статті та книги, патенти, в найгірших випадках захищені кандидатські та докторські дисертації. Якщо знати на що звертати увагу, то відмінності стають очевидними – комахам важко обдурити досвідченого ентомолога.  Ефективною зброєю та путівником є критичне мислення. Саме критичний розгляд та перевірка дозволять ці відмінності знайти. Насправді, в основному вчені зайняті тим, що намагаються не підтвердити теорії, а навпаки їх спростувати, постійно шукаючи її слабкі місця, псевдонаукові теорії такої перевірки пройти не можуть.

Fake You дасть можливість розібратися детально, що таке псевдонаука, її відмінності від науки, приклади псевдонаукових теорій і чим небезпечне поширення псевдонауки. Розповідатимуть про це, а також ділитимуться інструментами захисту будуть люди, які в своїй професійній діяльності стикаються з псевдонаукою та фейками:

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я України розповість про приклади псевдонауки в медицині, “альтернативну” медицину, гомеопатію та про те, яку небезпеку вони несуть;

Антон Сененко, фізик, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, популяризатор науки розгляне питання псевдонауки ширше;

Альона Романюк, журналістка, редактор проекту «По той бік новин» розповість яку роль відіграють медіа в поширенні, або запобіганні поширенню псевдонауки;

Модерувати дискусію буде Андрій Зінченко, співзасновник greencubator, редактор рубрики «Тепло&Світло» на Економічній правді. після дискусії в учасників заходу буде можливість задати експертам питання. 

Подія буде цікава всім, хто не бажає потрапити в пастку хижака, або стати жертвою паразитів в сучасному інформаційному середовищі.

Текст: Тарас Верещак

Захід відбудеться 15 грудня о 18:00 в HUB 4.0 (Ярославський провулок 1/3, метро Контрактова площа).

Придбати квитки, вартість квитка – 300 грн (з 13.12 – 400 грн)

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *