Галантні ігри: бароко у французькому стилі

Галантні ігри

Open Opera Ukraine готує на 9 травня вечір французької барокової музики і спробує показати, як розважалися мешканці Версалю.

Галантна людина зналася на розвагах, оскільки вишукане байдикування, розкоші та насолода були змістом та ідеалом її життя. У XVII столітті було чим вгамувати апетит до задоволень: театр, висока мода та кухня, азартні ігри, спортивні розваги, і неодмінно – музика.

Герої «Галантних ігор» – французькі композитори бароко Жан Батист Люллі, Мішель Ламбер, Жан-Філіпп Рамо, Жан-Марі Леклер та Жан-Фері Ребель. Французька барокова музика – як інструментальна, так і вокальна – вельми рідко звучить на українських сценах. А поза тим, саме в інструментальних сонатах та аріях, які готують музиканти Open Opera Ukraine, видно принади особливого французького стилю – вишукано-простого та ясного, витканого з пастельних відтінків і тонких деталей.

Виконавці – Кирило Шарапов (скрипка), Віктор Рекало (віолончель), Наталія Фоменко (клавесин), Ольга Шадріна-Личак (клавесин), Мар’яна Боднар (вокал).

Обрана для вечора музика суцільно напоєна духом галантної любовної гри. Найекспресивніший номер програми – арія Арміди з одноіменної опери Люллі. Красуня, від чар якої втрачали голову мужні лицарі, й сама безтямно закохалася і страждає, бо доля грається з нею і не віддає бажаний «приз». Найвідоміший номер – сюїта з опери-балету «Галантні Індії» Рамо у перекладенні для двох клавесинів. І тут усім керує кохання, цього разу з екзотичним присмаком. У танцювальному ланцюжку, за сюжетом, виступають молоді люди з різних країн та континентів: іспанці та французи, турки та перси, перуанські інки та американські індіанці.

Господарі, як завжди, обіцяють інтерактив та несподіваний сюрприз. 

Текст: Юлія Пальцевич

Програма:

Мішель Ламбер (1610–1696). Air de Cour «Ombre de mon amant»

Жан-Батист Люллі (1632 –1687). Речитатив та арія Арміди з другої дії опери «Armide» (LWV 71)

Жан-Філіпп Рамо (1683–1764). Air gai: “L’Amour qui règne dans votre âme” з кантати «Le Berger Fidèle Aquilon et Orithie» 

Жан-Філіпп Рамо (1683–1764). Tambourins, Les Sauvages, Chaconne, Air pour les Esclaves, Menuets, Air tendre pour la Rose Africains з опери-балету «Les Indes galantes» (перекладення для двох клавесинів – Jan Sielemann)

Жан-Марі Леклер (1697–1754). Соната для скрипки та контінуо ор.1 №1 а-moll. I –Adagio. II – Allemanda. Allegro. III – Aria. Grazioso. IV – Giga. Allegro

Жан-Фері Ребель (1666–1747). Соната для скрипки та контінуо №8 -moll. I – Grave. II – Courante. III – Rondeau

  • Коли: 9 травня, о 19.00
  • Де: Кірха Св.Катерини, вул. Лютеранська, 22
  • Квитки  тут.


Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *