2020 називають найскладнішим роком в історії туризму. Державне агентство розвитку туризму України оцінює втрати в цій галузі у нашій країні в близько 60 мільярдів гривень чи понад $2 мільярди; з них левова частка припадає на готельний бізнес. Що ж відбувалося з готелями Києва у цей період?
У динаміці 2020 року деякі місяці для київських готелів були більш успішними, деякі – менш. Готельний бізнес почав відновлюватися ближче до кінця літа, поступово збільшуючи обороти.
Наприклад, у київському готелі Ramada Encore Kyiv у період пандемії можна виділити два кращі місяці – серпень і листопад, у Number 21 by DBI – жовтень і грудень, у київських готелях мережі Premier – липень і серпень, в «Президент Готелі» – осінні місяці, а для дизайн-готелю 11 Mirrors, мережі апарт-готелів Senator Hotels and Apartments і готельного хабу Globe Runner – серпень і жовтень.
Потреба у змінах
Однією з головних тенденцій, що спостерігалася в готельній галузі, було адаптування додаткових послуг під умови карантинної реальності. Це було ще одним способом до їхнього виживання в період пандемії. Хтось пропонував пакети для самоізоляції, інші – апартаменти з доставкою їжі та медичними послугами, серед них і тестування на коронавірус. Ще один приклад – переоблаштування готельних номерів на робочі кабінети. В «Президент Готелі», наприклад, створили віртуальну кімнату з технічними можливостями для проведення онлайн-переговорів, конференцій, стрімінгів тощо. Також запропонували денний тариф, щоб гості могли орендувати номер на декілька годин для праці чи відпочинку, і тариф для довготривалого проживання. Окрім того, в умовах, коли закриті заклади харчування, в компанії закликали використовувати номери для ділових обідів або романтичних вечерь.
Нові відкриття
Минулий рік видався недостатньо «багатим» на відкриття готелів у Києві. Так, у лютому 2020 року, ще до карантину, в столиці почав роботу готельний хаб Globe Runner. Він поєднує компоненти хостела та готелю: містить 17 приватних номерів і сімейних апартаментів, а також 21 загальний номер. Це єдиний новий готель, що відкрився у Києві у 2020 році. Однак варто зазначити, що торік завершилася реконструкція готелю Number 21 by DBI на 18 номерів, яка тривала з грудня 2019 року. До того ж, у 2020 році завершилася реконструкція готелю Bratislava Hotel Kyiv, що має 335 номерів.
Зміна фокусу
У 2020 році готелям нічого не залишалося, як змінити фокус в умовах обмежених міжнародних переміщень на вітчизняного мандрівника. Тож якщо раніше чимало з них орієнтувалися на іноземного гостя, то минулого року галузь працювала завдяки внутрішньому туризму. Готельєри очікують, що в короткостроковій перспективі подібна ситуація збережеться: у 2021 році навіть із послабленням міжнародних поїздок внутрішній туризм все ще підтримуватиме готельний сектор України.
Докладний огляд готельного ринку Києва «Готельна нерухомість Києва: надскладний 2020 рік» читайте на сайті видання Commercial Property.
Джерело фото: DEOL Partners