Джейсон Брукс, Ганс Бальдунг та повернення Пікассо

Ганс Бальдунг

Що подивитися у європейських столицях в листопаді. Астердам, Париж, Копенгаген, Відень, Прага та Барселона.

Амстердам
Джейсон Брукс
  • 18 жовтня – 20 січня 2020 
  • Музей Ван Гога
  • Джейсон Брукс натхненний Ван Гогом 

У музеї Ван Гога свої нові роботи представить британський художник Джейсон Брукс. Він зазначає, що як і Ван Гог вирішив зосередити свої роботи на невидимому і недоглянотому. Брукс вважає, що світові ще потрібні такі художники, які можуть показати світ в деталях. На виставці він представить свої картини з мотлоху. 

Париж
Крістіан Болтанський

Крістіан Болтанський – художник, скульптор та кінорежисер. Художник є постійний учасник венеціанського Бієнале. Головними питаннями його творчості стала колективна пам’ять, біографія, забуття, відстань та час. 35 років тому в центрі сучасного мистецтва Джорджа Помпіду вперше відбулась виставка художника. До речі, він сам її скурував. Нова виставка буде не просто ретроспективою його творчості, але й певним театральним блуканням по творчості художника, зазначають куратори виставки. 

Копенгаген
Пікассо

Виставка організована у співпраці з національним музеєм Musée Picasso-Paris. На виставці переважно представлені портретні картини художника. Куратори виставки хочуть проаналізувати як моделі Пікассо повпливали на його художній стиль. Таким чином проаналізувати взаємовідносини між художником і моделлю. 

Відень

Ганс Бальдунг у своїй творчості шукав оригінальні форми самовираження та структував свою творчість в двох лінія: сакральне мистецтво та нецензурні портрети. У своїх роботах він зображував графічні образи відьом, Загалом він створював нові та часто ексцентричні твори. У музеї історії мистецтва можна буде подивитися його надзвичайно виразні картини, віртуозні малюнки та потужні різьблення по дереву залишаються захоплюючими і сьогодні.

Прага 
шедеври європейських друків
  • 6 листопада — 10 жовтня 2020 року
  • Палац Шварценберга
  • Вибрані шедеври європейських друків та малюнків XVI—XVII ст. 

На виставці буде представлена найбільша колекція гравюр та малюнків з фондів Празької національної галереї. У колекції представлено німецьке, голландське та фламандське графічне мистецтво XVI століття. Також на виставці буде корпус італійської графічної творчості XVI – XVII століття. Серед робіт представлених на виставці будуть друковані гравюри німецького художника епохи Відродження Альбрехта Дюрера.(До речі, у Відні в Альбертині можна переглянути виставку присвячену цьому художнику). 

Фотовиставка 1989

Виставка відзначатиме 30-ту річницю оксамитової революції.  У Палаці ярмарок будуть представлені фотографії чеськийх документальнийх фотографів зроблені в 1989 році. Куратори виставки зазначають, що у 1980-х роках чеська фотографія було в опозиції до офіційного мистецтва і намагалась зображати реальність як вона є. Митці зображували вітрини, що свідчили про жалюгідну економічну ситуацію, критично дивилися на офіційні свята та фіксували діяльність опозиційного руху. 

Барселона 
Такіс

Виставка художника Такіса, який перший почав використовувати магнетизм, світло та звук в мистецтві.  Весь творчій розвиток художника був зосереджений в Лондоні, Парижі. Виставку організує  Tate Modern у співпраці з MACBA, Museu d’Art Contemporani de Barcelona та Музеєм кікладського мистецтва, Афіни. 

Текст: Анна Кириченко

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *