«Відео приймаються до кінця війни»

«Говори тілом»

New York Times та Центр Помпіду розповідають про український сучасний танець в проєкті  «Говори тілом» / Let the body speak

Youtube-канал  «Let the body speak» був створений після 24 лютого 2022 року, аби українські танцівники могли мовою тіла розповісти про війну всьому світу. Ідею реалізували в рамках проєкту «Говори тілом», який, в свою чергу, підтримали Британська рада та Український інститут. Ініціатори наголошують, що відео українських танців будуть публікувати на каналі до кінця війни та запрошують колег долучатися до створення цифрового архіву.

«Тіло людини є певним «архівом», в якому зберігаються враження про всі події, що відбуваються з нею протягом життя. Спираючись на цю науково підтверджену ідею, ми вирішили створити відеоархів робіт, де зібрані рухові практики, а також дискусії українських хореографів та танцівників під час війни» — пояснює автор ідеї проєкту Антон Овчінніков.

Понад 80 відео дискусій та інтерв’ю з українськими танцівниками, хореографами та перформерами і безпосередньо танців вже опубліковано на каналі. Кожна робота супроводжується описом українською, англійською, німецькою, французькою та польською мовами.  Танцювальні відео дивилися більше 12 000 разів в Україні, Польщі, Чехії, Іспанії, Португалії, Франції, Швеції, Великій Британії, Сполучених Штатах Америки, Тайланді та багатьох країнах Світу

Проєкт увійшов до огляду українського сучасного танцю в New York Times, презентований в мережі CEC ArtsLink (США), Центрі Помпіду (Франція) та Міжнародній раді танцю UNESCO

За словами Антона Овчіннікова «Говори тілом» — це цифровий-хаб сучасного танцю, адже перегляд відео танців, освітня програма , а також підготовка двох нових вистав відбувається онлайн. Лекції з композиції, відео та експериментального танцю, драматургії, проєктного менеджменту, пошуку резиденцій, технічні класи від центру розвитку танцю The Place (Велика Британія) та українських митців, є безкоштовними та будуть завантажені на YouTube-канал до 30 грудня 2022 р..  

Дізнатися про колег, що продовжують займатися танцем, надихнутися ідеями, отримати відгук на свою роботу, говорити про сучасний танець та українську культуру — це те, що учасники вважають цінним в проєкті. «Час прискорився, ніколи я не робив так багато, як зараз. Треба створювати за тих обставин які є, не чекати кращого часу, реагувати на імпульс» — ділиться перформер Данило Зєнкін.    

Зазначимо, що проєкт проходить в рамках “Сезону культури Велика Британія/Україна”. «Українські танцівники мають нагоду знайти орієнтири у невизначеності та, концентруючись на темі Сезону, уявити які вони — наші “Сценарії майбутнього”» — розповідає Анна Бубнова, менеджерка Сезону культури Велика Британія/Україна та керівниця мистецьких проєктів Британської Ради. 

Платформа сучасного танцю  запрошує підтримати цифровий хаб “Говори тілом” та танцівників: дивитись, відчувати та ділитись відео на  YouTube-каналі  “Let the body speak” .

ПОСИЛАННЯ:

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *