Серенада для струнних

Хорал для струнних

17 серпня Київський камерний оркестр виступить із новою програмою. Диригентка – Наталія Пономарчук, солістка – Богдана Півненко (скрипка). Місце зустрічі – Колонний зал імені Миколи Лисенка Національної філармонії України. 

Вже при поверховому знайомству із концертною програмою можна передбачити, що це буде вечір лірики. А шарму додасть творчий тандем диригентки Наталії Пономарчук та віртуозної київської скрипальки Богдани Півненко, що виступить солісткою у скрипковому концерті Євгена Станковича. 

Відкриє концерт Хорал для струнних Ганни Гаврилець, композиторки, що передчасно відійшла у лютому цього року. Цей твір хоч і написано для інструментального складу, але природа фактури тут вокальна, струнні дійсно «співають». Водночас, сам жанр – хорал – відсилає до традиції молитовного співу. Власне, інтонаційний синтез цих двох культур, народнопісенної та духовно-церковної, є чи не найголовнішою стильовою ознакою всієї творчості Гаврилець. Не випадково найбільшу популярність авторці свого часу принесли хорові твори. 

Центральний у програмі – твір Євгена Станковича, створений 2004 року. Композитор назвав свій концерт для скрипки з оркестром «поемою», вочевидь, підкресливши у такий спосіб ліро-епічний характер музики. Основну роль у реалізації, сказати б, розповідного елемента всієї композиції тут виконує солюючий інструмент. Станкович, що би він не створив, залишається у своїй музиці композитором драматичного темпераменту й епічного розмаху. 

На завершення прозвучить Серенада для струнного оркестру чеського класика ХІХ століття Антоніна Дворжака. Тут теж маємо справу із жанровою модифікацією, адже історично перші серенади співалися трубадурами у супроводі гітари чи мандоліни під вікнами коханої. Зрештою, Дворжак не надто відступив від середньовічної традиції: свою Серенаду, можна припустити, писав із думкою про кохану, оскільки твір було створено відразу після щасливого одруження композитора. 

Програма:

Ганна Гаврилець – Хорал для струнних,

Євген Станкович – Концерт-поема для скрипки і камерного оркестру,

Антонін Дворжак – Серенада для струнних мі мажор, тв. 22 

  • Що: концерт камерної музики
  • Коли: 17 серпня, 17.00
  • Де: Національна філармонія України

Текст: Олеся Найдюк 

Підтримайте нас, якщо вважаєте, що робота Дейли важлива для вас

Возможно вам также понравится

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *